Gyvename tais laikais, apie kuriuos rašė daugybė fantastikos autorių - kas pasitvirtino, o kas ne? Skelbiama šių metų „Lituanicon“ tema  ()

Ar pamenate sceną iš antrosios „Atgal į ateitį“ sagos dalies, kurioje Martis Makflajus nuo blogiukų spruko naudodamas skraidlentę? Tai vyko 2014 metais!


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Bėgantis skustuvo ašmenimis“ Rikas Dekardas androidus „Nexus 6“ vaikėsi 2019-aisiais, o legendinis „2001-ųjų kosminės odisėjos“ dirbtinis intelektas HAL 9000 buvo sukurtas praėjusio amžiaus paskutiniajame dešimtmetyje. Visus šiuos fantastikos klasika tapusius siužetus vienija tai, kad žvelgiant iš dabarties perspektyvos, jų veiksmas vyksta praeityje. Todėl Lietuvos fantastinių idėjų ir kūrybos festivalio „Lituanicon“ organizatoriai sako „Ateitis yra dabar“, ir skelbia artėjančio renginio detales.

Mėginimas įsivaizduoti ateitį yra neatsiejama fantastinės literatūros bei kino dalis. Ateities vizijos čia varijuoja nuo nedrąsių spėlionių iki pačių neįtikėtiniausių scenarijų – fantastai visais laikais bandydavo nuspėti, kas pasaulio laukia ir tolimoje ateityje, ir artimiausiais metais. Prieš 50 metų XXI amžius dar neatrodė toks artimas, tačiau šiandien dalį jo jau netgi pergyvenome.    

„Šiandien skaitydami prieš kelis dešimtmečius parašytas knygas galime įvertinti, kurios fantastų spėlionės išsipildė, o kurios ne. Nors skraidlentė ir nebuvo išrasta laiku, entuziastai ėmėsi šio projekto ir sukūrė ribotai veikiantį prototipą, tuo tarpu dirbtinio intelekto, pajėgumais prilygstančio HAL 9000, dar gali tekti palūkėti“, - teigė vienas iš festivalio „Lituanicon“ koordinatorių Kastytis Zubovas.

Ateities vizijos fantastikoje patraukė „Lituanicon“ organizatorių dėmesį. „Ateitis yra dabar“ – tokią temą organizatoriai išrinko 2020-aisiais vyksiančiam fantastinių idėjų ir kūrybos festivaliui. 31-asis „Lituanicon“ vyks rugsėjo 12 d. Vilniuje esančiame Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre. Renginio dalyvių laukia diskusijos, pranešimai, stalo žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, jau tradicinis fantastinės literatūros konkursas, viktorina ir kitos veiklos bei pramogos.

„Nors karantinas dar nesibaigė ir nėra aišku, kada vėl bus leista vykti masiniams renginiams, esame nusiteikę optimistiškai ir viliamės, kad rugsėjo mėnesį visos Lietuvos fantastai ir fantastikos mėgėjai galės susitikti gyvai. Vis dėlto, jei fiziniai renginiai dar negalės vykti, esame numatę alternatyvų ir ne ką prastesnį renginio formatą“, – tvirtino festivalio organizatorių komandos narė Rūta Miškinytė.

„Lituanicon“ – nuo 1990 metų vykstantis Lietuvos fantastinių idėjų ir kūrybos festivalis, kasmet sutraukiantis bent kelis šimtus dalyvių iš Lietuvos ir užsienio. Renginys yra nemokamas, nekomercinis, organizuojamas savanorystės pagrindu ir yra skirtas populiarinti fantastikos žanrą Lietuvoje, supažindinti auditoriją su literatūros, kino, kompiuterinių žaidimų, populiariosios kultūros naujienomis ir fantastinėmis bei futuristinėmis idėjomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(7)
(1)
(6)

Komentarai ()

Susijusios žymos: