Prasideda oficiali „lobių medžioklė“ – aptiktas dingęs Leonardo Da Vinči paveikslas?  (3)

Visiems sąmokslo teorijų gerbėjams Leonardas Da Vinči visų pirma žinomas kaip Mona Liza autorius. Tai ne tik vienas iš garsiausių autoriaus darbų, bet ir teologinėmis paslaptimis apgautas paveikslas. Tačiau Da Vinči domina ne tik rašytojus ir menininkus ar sąmokslo teorijų gerbėjus, bet ir mokslininkus. Viso to priežastis – gandai apie dar vieną Leonardo paveikslą, kuris kelis šimtmečius buvo paslėptas ir tik dabar aiškėja, kur neva reiktų jo ieškoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kalba eina apie Leonardo Da Vinči paveikslą „Angriario mūšis“ (angl. Battle of Anghiari. Iki šių dienų išliko paveikslo kopija (žr. iliustracija), nutapyta Peter Paul Ruben's 1603 metais), kuris atseit paslėptas Italijoje, Florencijos municipalitetui priklausančiame pastate Palazzo Vecchio. Šis pastatas stovi jau keli šimtmečiai ir pagal amžių būtų visai tinkama vieta tokiai slėptuvei. Tačiau iš kur atsirado tokios prielaidos?

Pasirodo, dar prieš du metus specialistai šiame pastate už Džordžijo Vasario (Giorgio Vasari), XVI amžiaus dailininko, freskos netikėtai surado tuštumą. Kas joje slepiasi patikrinti sudėtinga – sienos išgriauti negalima, nes tektų sunaikinti dailininko freską. Žibalo į ugnį įpylė freskoje nutapyta nedidelė balta vėliavėlė, kurioje matyti paslaptingas tekstas „ieškokite ir surasite“.

Tyrinėtojai mano, jog Džordžijo Vasaris vertino meną ir tapydamas pastato sienas 1560 metais pasinaudojo galimybe jame paslėpti Leonardo kūrinį. Kam to reikėjo? Kalba eina apie ankstyvąjį Renesansą, kuomet šviesesnės idėjos dar tik skverbėsi į gyvenimą. Tuo tarpu Da Vinči, gyvenęs iki 1519 metų, buvo gerokai pralenkęs savo laikmetį ir daugelis jo darbų tuo metu vertinti gana kritiškai. Tais laikas nemažai Renesanso kūrėjų darbų stengtasi sunaikinti, tad galbūt Vasaris dėl to ir paslėpė jam į rankas pakliuvusį paveikslą.

Žodžiu, kad ir kaip te būtų, bet kas slepiasi tuštumoje, sužinoti labai norisi. Mokslininkai nusprendė tam naudoti georadarines technologijas ir neutroninį skanavimą, siekiant ištirti sienos ertmes. Po to bus sudarytas freskos erdvinis modelis. Visas šis procesas specialistų teigimu gali užtrukti apie metus. Na, jei kažkam netruks kantrybė ir sienos neišvers su geru kūju...

Plačiau: Italy seeks 'lost' Leonardo fresco

 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)

Susijusios žymos: