Švento Lauryno upės salos - pasakiškas vandens pasaulis
(1)
Jeigu keliausite į Kanadą, nepamirškite aplankyti Šventojo Lauryno upės (angl. Saint Lawrence River) ir pakeliauti po jos gausybę salų. Skaičiuojama, jog čia yra 1865 salų, išsidėsčiusių 80 kilometrų ilgio upės ruože. Tai toks įstabus kraštas, jog vietiniai indėnai iš kartos į kartą pasakoja salynų atsiradimo legendą. Kadaise Didžioji Dvasia indėnams atidavė didžiulį ir gražų kraštą, tačiau su viena sąlyga - indėnai tarpusavyje nekariaus. Visgi jie pažeidė šį susitarimą ir tarp jų kilo kariniai kivirčai. Tuomet Didžioji Dvasia liepė savo baltiems angelams sugrąžinti šias žemes atgal. Jie suvyniojo indėnams dovanotą žemę į drobę ir pakilo aukštyn, tačiau vienas drobės kraštas atsilaisvino ir žemės iš didelio aukščio krisdamos suskilo į daug mažų salelių, kurios ir po šiai dienai yra skalaujamos Šventosios Lauryno upės vandenų...
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Salų virtinė susikoncentravusi upės dalyje tarp Otavos (Ottawa) ir Kvebeko (Quebec) miestų. Įdomiausia, jog šioje dalyje per upės vidurį eina siena tarp Kanados ir JAV. Patį turizmą šiame regione skatina ir gerai išvystyta laivyba - Šv.Lauryno upė su Didžiaisiais ežerais sudaro apie 3000 km ilgio jūrų laivų vandens kelią. Dažniausiai upė laivuojama balandžio – lapkričio mėnesiais.
Salynais nusėta upės dalis yra netoli nuo Atlanto Šv.Lauryno įlankos, kur upė sudaro apie 400 km ilgio, iki 50 km pločio žiotis. Nuo pat ištakų, prasidedančių Ontarijo ežere, Šv. Lauryno upė nuolat platėja iki pat įspūdingų žiočių į Atlanto vandenyną. Tad nenuostabu, jog joje vietos užtenka tūkstančiams salų, kurių kai kurios yra tikrai didžiulės, su mažais miesteliais ir apaugusiais miškais.
Kitos gi ganėtinai vidutiniško dydžio - vietos pakanka normaliam namukui ir dar galima klausytis aplinkinių medžių ošimo.
Tačiau galima pamatyti ir tikrų mažylių - salyčių, kur telpa tik mažas namukas, o bandant apeiti jo sienas reikia laikyti pusiausvyrą, kad nenuvirsti į upės vandenis.
Tačiau ne visos upės salos yra gyvenamos - kai kur karaliauja tik skurdi augmenija su vienu arba keliais didesniais medžiais. Tad užklystantys turistai gali išbandyti viską - nuo keliavimo po nesibaigiančius salynus ir mažų miestuko lankymo, iki robinzonų gyvenimo išbandymo tokiose mažytėse salytėse.
Turistų čia nestinga. Juos ypač vilioja daug išlikusios senovinės architektūros, pilių ir pagaliau kotedžų, įsikūrusių gražiose salose. Salose galima surasti ir kempingų, kuriuos vasarą galima nesunkiai išsinuomoti. Aišku, jei lieka laisvų vietų.
Ši keista teritorija turi ir vieną neoficialų rekordą - tarp salų nutiestas mažiausias tarptautinis tiltas. Jei nepamiršote, mes jau rašėme, jog upės viduriu eina siena tarp Kanados ir JAV. Tad šioje nuotraukoje matomos dvi salos priklauso skirtingoms valstybėms, o jas jungiantis tiltukas yra tarptautinės reikšmės :)
Pati garsiausia sala - Heart Island. Įspūdingas architektūrinis šedefras. Dabartiniam šeimininkui jį paliko mirštanti žmona, testamente uždraudusi ka nors keisti šioje vandenų supamoje pilyje.
Tačiau ir be įspūdingų pilaičių salynuose yra į ką akis paganyti. Įdomu, koks jausmas būtų nuolat gyventi tokioje salelėje, kuomet visus tolesnius "pasivaikščiojimus" atstotų valtis su irklais...