Naują būdą pasivaikščiojimams, suderintiems su saviraiška, sumąstė 38 metų vokiečių dailininkas Arnd Drossel. Iš plieninių vielų sukonstruotoje sferoje jis jaučiasi saugus kaip namie ir pasiryžęs su ja nukeliauti (o gal nusiridenti?) į daugelį pasaulio miestų, susitikti ir pabendrauti su daugeli žmonių. Nepasakysi, jog jo norai ir tikslai kažkuom keisti, tačiau kodėl toks keistas keliavimo būdas?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Tai nėra paprasta kelionė savireklamai ar futuristiniam menui propaguoti. Arnd Drossel tikisi tokiu būdų atkreipti dėmesį į vokiečius, turinčius psichologinių problemų ir kuriems reikalinga pagalba iš šalies.
"Žigiuodamas šiame rutulyje aš pats išsivaduoju iš savų psichologinių problemų. Aš planuoju nužingsniuoti daug kilometrų į įvairius pasaulio miestus, susitikti su daugeliu žmonių, kuriems kamuojasi nuo psichologinių susirgimų ir taip į juos atkreipti visuomenės dėmesį", - sako menininkas.
Ganėtinai įdomus bandymas tokiam tikslui pasiekti, bet kas žino, gal šiais laikais kaip tik standartinės priemonės yra mažiau veiksmingos, nei tokie išsiskiriantys metodai.
Pakeliui galima užsukti ir į zoologijos sodus ir pasilabinti su tigrais. Į klausimą, kas nutiktų, jei viela neišlaikytų, Arnd Drossel atsako visiškai ramiai: "Tai neįmanoma - rutulys padarytas iš 250 plieninių vielų, krupščiai suvirintų kiekviename susikirtimo taške."
Gal ir visai intriguojantis būdas aplankyti plėšrūnus.
Rutulyje galima ne tik monotoniškai žingniuoti, bet ir pasisupti hamake. Gaila tik, jog nuo lietaus ir šalto vėjo šis "namukas" nelabai apsaugo.
Kaip nekeista, menininko akciją parėmė ir Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Karl-Josef Laumann. Tad nuvykus į bet kokį didesnį miestuką, Arnd Drossel iš karto apstoja vietiniai gyventojai, lydimi žurnalistų komandos.
Taip ir slenka meninko dienos - žygis rutuliu po vidutiniškai 15 kilometrų į dieną, po to valgis, poilsis, miegas ir vėl į kelionę...