Ilgaamžiškumo paslaptys: paskelbti 20 metų trukusių tyrimų rezultatai, kaip užsitikrinti „amžiną“ jaunystę ()
Keliautojas ir garsus amerikiečių rašytojas Danas Buettneris atskleidė pasauliui ilgaamžiškumo paslaptis, kurias žino vyresni nei 100 metų žmonės.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Apie tai rašo naujienų agentūra CNBC.
Remiantis D. Buettnerio tyrimu, kurį jis atliko 20 metų, ilgiausiai gyvenantys pasaulio gyventojai yra Okinavos (Japonija), Sardinijos (Italija), Nikojos (Kosta Rika), Ikarijos (Graikija) ir Loma Lindos (Kalifornija, JAV) vietiniai gyventojai.
Taigi, bendraudamas su 263 unikaliais žmonėmis keliautojas užrašė 9 pagrindines ilgo gyvenimo paslaptis, kuriomis gali pasinaudoti kiekvienas.
Natūralus judėjimas.
Judėjimas, kaip žinia, yra gyvenimas, tačiau, pasak šimtamečių, norint turėti gerą sveikatą, nebūtina lankytis sporto salėse ar bėgti maratonus.
Užtenka tik kasdien eiti pasivaikščioti ir būti aktyviu žmogumi.
Tikslai.
Ne mažiau svarbus ilgo gyvenimo komponentas yra pomėgiai ir veikla, padedanti žmogui pabėgti nuo kasdienių darbų.
Taip organizmas prisitaiko prie sau malonaus proceso ir atsiranda dvasios ramybė.
Sumažėjęs streso lygis.
Kaip sakė šimtamečiai, dauguma jų turi konkretų dienos režimą, kurio griežtai laikosi.
Pavyzdžiui, Japonijos Okinavos gyventojai kiekvieną dieną skiria laiko prisiminimams apie savo protėvius, o sardiniečiai džiaugiasi laimingomis valandomis, o ikariečiai nori šiek tiek išsimiegoti.
80% taisyklė.
Šis jaunystės „dėsnis“ yra labai paprastas ir nurodo valgant nepripildyti skrandžio daugiau nei 80%, taip išvengiant persivalgymo.
Augalinė dieta.
Šimtamečiai taip pat teigė, kad vietovėse, kuriose jie gyvena, pagrindinis maistas yra pupelės, sojos pupelės ir lęšiai. Kalbant apie mėsos gaminius, jie suvartojami ne daugiau kaip penkis kartus per mėnesį.
Saikingas ir reguliarus alkoholio vartojimas.
Dano Buettnerio pašnekovai pasakojo, kad alkoholį vartoja reguliariai ir mažais kiekiais, ir manoma, kad geriantys gyvena ilgiau nei negeriantys.
Priklausymas bendruomenei.
Šiuo aspektu tik 5 iš 263 šimtamečių nepriklausė jokiai religinei bendruomenei ir šį dalyką autorius laikė vienu svarbiausių savo tyrime.
Meilė artimiesiems.
Visi keliautojo lankomų vietovių gyventojai daug laiko praleidžia bendraudami ir būna su šeima bei draugais.
Raskite tinkamą gentį.
Visi šimtamečiai, su kuriais autorius turėjo galimybę pabendrauti, teigė pasirenkantys tik tuos socialinius ratus, kurie leidžia išlaikyti sveiką elgesį.