Skandalingasis interviu su Putinu. „Mes nieko nepuolame“. Ką Putinas pasakė interviu Carlsonui (Video) ()
Rusijos prezidentas pareiškė, kad Rusijos Federacija nieko nepuolė ir apkaltino Ukrainą nenoru derėtis. Pokalbio metu Vladimiras Putinas net sugebėjo supainioti Volodymyro Zelenskio tėvą su jo seneliu.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas davė ilgą interviu amerikiečių žurnalistui Tuckeriui Carlsonui. Jis pasakojo apie tai, kas pradėjo karą Ukrainoje, apie privatų Ukrainos prezidento pokalbį apie fašizmą ir įvardijo dujotiekio „Nord Stream“ susprogdinimo kaltininkus.
„Focus“ surinko pagrindines temas iš dviejų valandų Putino interviu su Carlsonu.
Ep. 73 The Vladimir Putin Interview pic.twitter.com/67YuZRkfLL
— Tucker Carlson (@TuckerCarlson) February 8, 2024
Kas pradėjo karą Ukrainoje ir kas yra „denacifikacija“
Putino teigimu, visi „įvykiai“ prasidėjo nuo kažkokio perversmo Ukrainoje, taip pat nuo karo veiksmų Donbase. Rusija nori „užbaigti“ karą derybomis, tačiau Kijevas Vašingtono įsakymu atsisakė dialogo, todėl dabar šią problemą turės „išspręsti“ JAV.
„Mes nieko nepuolame“, – sakė Kremliaus vadovas.
Rusijos Federacijos prezidentas interviu Carlsonui tradiciškai palietė Ukrainos istoriją, teigdamas, kad iki bolševikų tokios šalies nebuvo, o ukrainiečiai turi teisę laikyti save atskira tauta, bet ne valstybe „nacizmo ir nacių ideologijos“ pagrindu. Anot Putino, po Sovietų Sąjungos žlugimo Ukraina neva „pasiėmė viską, ką gavo iš valdiško Rusijos peties“. O po 1991 metų JAV vykdė „spaudimo“ Rusijos Federacijai politiką.
Kremliaus vadovas pareiškė, kad Vašingtonas nori „įtraukti“ Ukrainą į NATO Rusijos Federacijos nenaudai. Pati Rusija, kaip sakė Putinas, „savanoriškai“ pasirinko SSRS žlugimą.
Putinas taip pat pažymėjo, kad Rusija dar nepasiekė vadinamosios „SVO“ tikslų – Ukrainos „denacifikacijos“ ir neonacių judėjimų uždraudimo.
„Ukrainoje savo tikslų dar nepasiekėme, nes vienas iš tikslų yra denacifikacija. Tai reiškia uždrausti visokius neonacių judėjimus. Reikia atsikratyti tų žmonių, kurie laikosi šios teorijos ir praktikos savo gyvenime. Per taikos derybas Stambule susitarėme, kad neonacizmas Ukrainoje nebus propaguojamas, konkrečiai – bus uždraustas įstatymų leidybos lygmeniu. Tai, pasirodo, galima padaryti derybų procesu. Ar bet kuriai valstybei leidžiama propaguoti nacius? Ne. Tai viskas“ – sakė Putinas.
Putinas taip pat sakė, kad NATO gali „oriai“ pripažinti Rusijos kontrolę okupuotose Ukrainos teritorijose.
Pokalbis su Zelenskiu ir sumaištis tarp Ukrainos prezidento tėvo ir senelio
Anot Putino, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis tariamai palaiko „nacizmą“ ir žmones, propaguojančius šią teoriją, o Hitlerio dvasia „vis dar gyva“.
Jis pasakojo, kad kartą pokalbio metu su Zelenskiu palietė fašizmo Ukrainoje temą ir priminė Ukrainos prezidentui, kad jo tėvas „Antrojo pasaulinio karo metais kovojo su fašistais, naciais“.
„Pasakiau: „Volodia, ką tu darai?“ Kodėl dabar remiate neonacius Ukrainoje, kai jūsų tėvas kovojo su fašizmu? Jis buvo karys fronto linijose. Nepasakysiu, ką jis atsakė. Tai atskira tema. Ir aš nemanau, kad tai būtų teisinga iš mano pusės“, – sakė Putinas.
Rusijos Federacijos prezidentas nepatikslino, kada tiksliai įvyko šis pokalbis, tačiau, jo nuomone, Zelenskiui tapus prezidentu, jis „suprato du dalykus“.
„Pirma, geriau nekonfliktuoti su neonaciais ir nacionalistais, nes jie yra agresyvūs ir labai aktyvūs. Iš jų galima tikėtis bet ko. O antra, Vakarai, vadovaujami JAV, juos palaiko ir visada palaikys tuos, kurie kariauja su Rusija. Tai pelninga ir saugu“, – sakė Putinas.
Volodymyro tėvas Oleksandras Zelenskis gimė 1947 m., praėjus dvejiems metams po karo pabaigos.
Tęsinys kitame puslapyje:
Apie JAV dalyvavimą kare Ukrainoje
Putinas sakė, kad JAV turi daug vidaus problemų šalyje, kurias reikia išspręsti, o Vašingtonas kariauja Ukrainoje.
„Ar amerikiečiai neturi ką veikti? Turite problemų pasienyje. Problemos su migracija, problemos su valstybės skola. Daugiau nei 33 trilijonai dolerių. Jūs neturite ką veikti. Kodėl jūs kovojate Ukrainoje. Ar ne geriau susitarti su Rusija? Susitarkite, jau suprasdami šiandieninę situaciją, suprasdami, kad Rusija kovos už savo interesus iki galo ir tai suprasdami, iš tikrųjų grįžkite prie sveiko proto, pradėkite gydytis savo šalį, jos interesus su pagarba ir ieškoti kokių nors sprendimų?“, – kalbėjo Putinas.
Apie derybas su Ukraina
Kremliaus vadovas teigė, kad Rusija visada atvira deryboms su Ukraina, tačiau Ukraina nenori derėtis su Rusija.
„Ukrainos prezidentas išleido dekretą, draudžiantį su mumis derybas. Tegul atšaukia šį dekretą, ir viskas. Mes niekada neatsisakėme derybų. Visą laiką girdime: ar Rusija pasiruošusi, ar ji pasiruošusi? Bet mes neatsisakėme! Jie viešai atsisakė. Na, tegul jis atšaukia savo dekretą ir pradeda derybas“, – sakė Putinas.
Kremliaus vadovas skundėsi, kad oficialusis Kijevas dabar „kelia sąlygas“, su kuriomis Rusija negali sutikti. Viso masto konfliktas esą „baigsis po kelių savaičių“, jei JAV nustos tiekti Ukrainai ginklus.
Apie Rusijos ir Ukrainos tautas
Anot Kremliaus vadovo, ukrainiečiai neva vis dar laiko save „rusais“, todėl karas turės „pilietinio“ konflikto elementą.
„Ši begalinė mobilizacija Ukrainoje, isterija, vidinės problemos, visa tai... Anksčiau ar vėliau vis tiek susitarsime. Ir žinote ką? Galbūt net šiandieninėje situacijoje bus pasakyta: santykiai tarp tautų vis tiek bus atkurti. Tai užtruks ilgai, bet tai bus atkurta. Tai, kas vyksta, kažkiek yra pilietinio karo elementas. Ir visi Vakaruose galvoja, kad kovos amžiams atplėšė vieną Rusijos dalį. Ne. Susijungimas įvyks. Jis niekur nedingo“, – sakė Putinas.
Kas susprogdino „Nord Stream“
Vladimiras Putinas pareiškė, kad Rusijos Federacija neketina konkuruoti su JAV propaganda ir įrodyti pasauliui amerikiečių įsitraukimo į „Nord Stream“ sabotažą.
„Propagandos kare JAV nugalėti labai sunku, nes JAV kontroliuoja visą pasaulio žiniasklaidą ir daug Europos. Todėl į šį darbą galima įsitraukti, bet tai brangu. Galime tiesiog išryškinti savo informacijos šaltinius, bet ne rezultatą, kurį ten pasieksime. Visam pasauliui taip aišku, kas atsitiko, ir net Amerikos analitikai apie tai kalba tiesiogiai“, – sakė Putinas.
Putinas pažymėjo, kad reikia ieškoti žmogaus, kuris būtų suinteresuotas sunaikinti „Nord Stream“ ir sugebėtų tai padaryti.
„Jūs asmeniškai galite turėti alibi, bet CŽA tokio alibi neturi. Gali būti daug suinteresuotų šalių, bet ne visi gali nusileisti į Baltijos jūros dugną ir įvykdyti šį sprogimą“, – sakė Putinas.
Apie naujo pasaulinio karo grėsmę
Putinas pareiškė, kad Rusija neturi jokių interesų Europoje ir Rusijos Federacija siųs savo karius, pavyzdžiui, į Lenkiją, tik jei ji pultų Rusiją.
„NATO šalys kalba apie pasaulinį karą ir branduolinį konfliktą, o savo gyventojus bando išgąsdinti įsivaizduojama Rusijos grėsme. Tai akivaizdus faktas. Rusijos grėsmė išpūsta. Rusija siųs kariuomenę į Lenkiją tik vienu atveju: jei bus Lenkijos puolimas prieš Rusiją. Kodėl? Nes mes neturi interesų Lenkijoje, nei Latvijoje – niekur“, – kalbėjo Putinas.