Žiemos stebuklai - įspūdingos sniego skulptūros (Foto)
(0)
Kai kuriose šalyse sniegas yra retenybė, tad ten sniegas yra stebuklas beveik tiesiogine prasme. Yra nemažas skaičius pasaulio žmonių, kurie savo rankomis niekada nėra nulipdę sniego senio, dėl ko skulptūrų lipdymas iš šios medžiagos jiems atrodo neįmanomas dalykas. Net jei užaugote atšiauriausių žiemų kraštuose, jus vis vien turėtų stebinti tai, ką menininkai sulipdo iš šios baltos vandens formos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Užgriuvus pirmajai pūgai, sužinome, jog žiema pagaliau jau atėjo. Medžiai pasidengia baltomis kepurėmis, o džiaugsmingai nusiteikę vaikai skuba į lauką ridenti sniego seniui skirtų kamuolių. Kaip ir bet kurioje situacijoje, taip ir šioje srityje egzistuoja žmonių, kurie normalų veiksmą ima ir pastūmėja vienu evoliucijos žingsneliu aukštyn, ir į 'sniego senio' statybą pažvelgia visai rimtai. Trumpai apžvelkime, kokios iš to išeina skulptūros, į kurias pažvelgus mums įprastas sniego senis tampa tarsi abstraktaus meno kūrinys.
Pirmiausias ir bene dažniausiai pasitaikantis sniego menininkų kūrybos žanras įkvėpimo semiasi iš gyvūnų pasaulio. Šaltose skulptūrose vaizduojamas išraiškingas gyvosios gamtos pasaulis. Amerikos Vakarus reprezentuoja iš pusnų iškylanti šuoliuojančių žirgų kaimenė, o realių matmenų mėlynieji banginiai pritrenkia stebėtojus savo baisingais mastais. Šių formų aptakumas sukuria nepaprastą judesio ir gyvumo iliuziją.
Freskose įprasta vaizduoti platesnes scenas, tačiau sniego skulptorių atveju jos tampa gigantiškais šedevrais, išpjautais tiesiai iš supresuotų sniego luitų. Kūrinių dydis užima kvapą, o skulptorių komandos intensyviais tempais raižo sudėtingas formas ir vaizdus tiesiog pagal savo vaizduotėje esančius 'brėžinius'. Sniego kiekis, kurio prireikia vienam tokiam laikinam darbui užbaigti, yra didžiulis, net jei neįskaičiuojamos pjaustymo ir skaptavimo metu likusios atliekos.
Kiek žmonija domisi gyvūnijos pasauliu ir pačia gamta, žmonės lygiai tiek pat žavisi patys savimi. Daugelis menininkų mėgsta kurti didesnius už originalą portretus, leidžiančius pažvelgti į tam tikrą emocinę būseną, arba pabrėžti kokią nors žmogiškąją savybę iki humoristinio lygmens.
Kai artiniesi prie gipsą primenančio varvekliais žėrintį pastatą, paprastai tikiesi pamatyti, jog jis padarytas iš medienos arba akmens. Tačiau kasmetiniame Japonijoje vykstančiame Sapporo sniego festivalyje tradicinės statybinės medžiagos nenaudojamos. Ištisi miestų rūmai ir tradicinė Japonijos architektūra eksponuojama mažų mažiausiai realaus dydžio kūrinių pavidalu. Šių laikinų statinių viršūnėse plėvesuojančios vėliavos ir gigantiškos jų kolonos išryškina įvairiausių tautų pasididžiavimo simbolius, neskaitant nenumaldomo troškimo atsilaužti mažą jų gabalėlį ir mesti tarsi sniego gniūžtę į gretimai stovintį draugą.
Sniegas menininkui suteikia lankstumo, ir tarsi piešiamas eskizas leidžia autoriaus sąmonei nuklysti kur tik ji pageidauja, ir išreikšti save trimačiais kūriniais. Sniego sutvėrimai gali įgauti bet kokią išvaizdą ir atlikti kokį tik nori veiksmą, arba nežemiškos būtybės gali atsirasti tarsi iš niekur ir vėlgi prasmegti sniego pusnyje. Taip skulptoriai žiūrovus gali perkelti į pačius įvairiausius nežemiškus pasaulius.
Kai kurie autoriai mėgsta sniege pavaizduoti įdomesnius tradicinio meno kūrinius. Pavyzdžiui, vienas autorius atkuria "Calvin and Hobbes" komikso serijos kadrą, kuriame gigantiški sniego monstrai ryja sniego senius, o šie desperatiškai bando pabėgti nuo šių rajūnų. Ir visiškai natūralu, jog iš sniego nulipdyta tokia scena tarsi įgyja daug daugiau gyvumo...
Įkvėpimo taip pat semiamasi iš įvairiausių televizijos ir filmų scenų, vaikams skirtų laidų bei folkloro. Japonijoje populiarūs šios šalies animatoriaus Miyazaki darbų vaizdavimas, galima rasti tokių personažų kaip vaiduoklių medžiotojai ir, žinoma, patys vaiduokliai. Taip pat gausu trolių, fėjų ir įvairiausių Disnėjaus personažų.
Kai kurie įsitikinę, jog didesnis kūrinys yra ir geresnis. Su šia mintimi rekordinio dydžio darbus tarsi vieninga komanda stato ištiso miestelio gyventojai. Kanados Meine valstijoje esantis miestas Bethel yra žinomas kaip vieta, kur buvo pastatytas didžiausias pasaulyje sniego senis, tačiau jie tikrai ne vieninteliai, kurie bando tai atlikti. Tipinį kastuvą ir pirštinėmis aprengtas rankas pakeičia buldozeriai ir sunkvežimiai, bet galutinis rezultatas nedaug kuo skiriasi nuo paprasto jūsų kieme pastatyto besmegenio... tiesiog didesnis... daug didesnis.
Nemažą skaičių menininkų vilioja žmogaus rankos simbolis. Ji domina ne tik dėl savo formos; šiuo atveju ranka įprasmina daugiau nei paprastą kūno galūnę. Neatsižvelgiant į kūrybą skatinančius motyvus, viso pasaulio sniego skulptūrų tarpe galima sutikti žmogaus ranką, laikančią įvairiausius objektus, išreiškiančius tam tikrą idealą, arba paprasčiausiai parodančius įprastinę žmogaus veiklą daug didesniame mastelyje.
Kiekybės veiksnys reikšmingas ne tik filmuose apie zombius, bet ir įvairiausiuose sniego festivaliuose. Juose žemės paviršių padengia tuntai mažų sniego seniu. Paprastai kiekvienas lankytojas kviečiamas prisidėti prie sniego sutvėrimų minios unikaliu savo kurtu egzemplioriumi, kol galiausiai naujus svečius pasitinka ištisas sniego senių laukas. Nors šie paprasti besmegeniai nė iš tolo neprilygsta profesionalių meistrų darbams, jų gausybė tikrai visiems palieka įspūdį.
Nesvarbu kur jūs begyventumėte, tegu ir šiais, ir visais kitais metais sulauktumėte nors trupučio sniego, kad iš jo galėtumėte nulipdyti savo nuosavus balto sniego meno kūrinius!