„Ateivių invazija“: gyventojus pažadino pavojaus signalai ()
30 000 000 gyventojų.
© https://pixabay.com/illustrations/space-nebula-stars-cosmos-galaxy-7709489/
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Ateivių invazija“: milijonai brazilų gavo nerimą keliančius civilinės gynybos pranešimus
Apie 30 milijonų gyventojų aštuoniose Brazilijos valstijose į savo mobiliuosius telefonus gavo netikrus ir nerimą sukėlusius civilinės gynybos sistemos pranešimus.
Nuo birželio 19-osios vakaro iki birželio 20-osios ryto įspėjimai pasiekė Brazilijos sostinės Brazilijos (Brasília), Belo Horizontės, Kampo Grandės, Kuritibos, Rio Branko, Rio de Žaneiro, Salvadoro ir San Paulo gyventojus. Pranešimai taip pat buvo išsiųsti į kai kurias mažesnes San Paulo, Rio de Žaneiro ir Mato Groso do Sul valstijų savivaldybes.
|
Spaudos konferencijoje Nacionalinės civilinės saugos ir gynybos tarnybos sekretorius Volney Wolfas pranešė, kad buvo įsilaužta į civilinės gynybos perspėjimo sistemą. Dėl to gyventojai gavo garsinius įspėjimus ir įvairaus turinio pranešimus, tarp jų – žinutes apie tariamą „ateivių invaziją“ bei kitus klaidinančius pranešimus.
„Per „Cell Broadcast“ sistemą buvo išsiųsti devyni pranešimai, o dar vienas – SMS žinute“, – sakė V. Wolfas.
„Cell Broadcast“ yra technologija, leidžianti valdžios institucijoms siųsti perspėjimus tiesiai į mobiliuosius telefonus tam tikroje teritorijoje. Ji dažniausiai naudojama informuoti gyventojus apie stichines nelaimes, ekstremalius orų reiškinius ar kitas grėsmes. Tokie įspėjimai gali būti rodomi net tada, kai telefonas veikia tyliuoju režimu.
Šiuo metu vykdomas tyrimas siekiant nustatyti, kas įsilaužė į sistemą ir išsiuntė melagingus pranešimus. Pirminiais duomenimis, įsilaužimas galėjo būti įvykdytas per Nacionalinės civilinės gynybos platformą, kuri naudojama oficialiems perspėjimams gyventojams siųsti.
