„Gyvasis Nostradamas“ pranašauja didelį karą. Skelbia, kur jis prasidės ()
Brazilas Athos Salome įvardija du pagrindinius dalykus, galinčius išprovokuoti naują pasaulinį konfliktą, kuriame susikirs dvi didžiulės jėgos. Pasak jo, karas gali prasidėti bet kurią akimirką.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
36 metų brazilas Athos Salome, kuris dėl savo pranašysčių išsipildymo dažnai vadinamas „gyvuoju Nostradamu“, teigia, kad tarp JAV ir Kinijos gali pasidėti karas. Tai įvyks po dviejų svarbių įvykių, kurie paaštrins dviejų didžiausių šalių santykius.
Pirmasis veiksnys, pasak jo, yra tai, kad Pietų Kinijos jūros regionas gali tapti nestabilus, nes regionui būdinga įtampa dėl teritorijos ir karinio buvimo.
Antrasis momentas, galintis išprovokuoti karą, yra didelio masto kibernetinė ataka. Tai gali išjungti svarbias struktūras arba smogti šalies saugumui, tvirtina Salome. Vyras įsitikinęs, kad tokios grėsmės yra labai realios, ypač iš Kinijos, kuri yra besivystanti rinka ir vis labiau bendradarbiauja su Rusija.
|
„Šis aljansas, gimęs iš giliai įsišaknijusių asmeninių interesų ir bendros antivakarietiško imperializmo dvasios, gali regioninį konfliktą paversti totaliniu pasauliniu karu. Ypač Azija, turinti spartų ekonomikos vystymosi tempą ir didelę geopolitinę reikšmę, yra vertinama kaip nestabilus regionas ir karšta vieta, galinti įžiebti tarptautinį konfliktą“, – sako Athosas.
Apibūdindamas bendrą įtampos padidėjimą visame pasaulyje, brazilas tvirtina, kad „blogiausia dar laukia“.
Jo prognozes iš dalies patvirtina vienas atviriausių Kinijos užsienio politikos analitikų Zheng Yunnian, Kinijos Honkongo universiteto Šendžene Tarptautinių santykių instituto profesorius. Jis atkreipia dėmesį, kad dėl griežtėjančių priemonių tarptautiniuose santykiuose bei Kinijos ir JAV konflikto Azija sparčiai artėja prie kritinio taško.
„Nepaisant JAV tvirtinimų, kad jai vadovaujant pasieks taiką Azijoje, realybė yra visiškai priešinga – Azija sparčiai slenka karo link“, – sakė jis, atkreipdamas dėmesį į karinės galios Azijoje stiprėjimą dėl įtampos. tokiose teritorijose kaip Pietų Kinijos jūra ir Taivanas.
Pagrindinis dabartinio konflikto akcentas yra konkurencija su Kinija, užmaskuota kaip JAV bandymai išlaikyti dominavimą Indijos ir Ramiojo vandenyno arenoje, o Kinija JAV partnerystę ir karinę galią laiko grėsme savo dominavimui.
„Šią konkurenciją sustiprina Kinijos veiksmai Pietų Kinijos jūroje, kur ginčytinas salas ji pavertė kariniais objektais ir taip padidino įtampą tarp kaimynų. Taigi Azijos atvejį galima vertinti kaip ryškų pavyzdį, kaip regioniniai konfliktai gali paveikti pasaulį“, – reziumavo Kinijos analitikas.
Tiek Yunnanas, tiek Salome yra įsitikinę, kad jei nebus imtasi diplomatinių pastangų įtampai išspręsti, Azija gali tapti kito pasaulinio karo vieta.