„Jos nėra 4-ios...“ Kiek sienų turi Cheopso piramidė. Atsakymas šokiruos! (Foto)  ()

Tyrėjai mano, kad piramidės „papildomos“ sienos tikriausiai padėjo jai išlikti 4500 metų.


Cheopso piramidė
Cheopso piramidė
© Nina, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kheops-Pyramid.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Egipto piramidės yra vienas žymiausių senovės Egipto paminklų. Mokslas apie jas žino daug, bet dar daugiau reikia sužinoti, rašo „IFLScience“.

Ne mažiau įdomus klausimas, kiek sienų (pusių) iš tikrųjų turi Didžioji Gizos (dar žinoma kaip Cheopso) piramidė, kuri taip pat laikoma pagrindine Egipto piramide.

Galite manyti, kad jų yra keturios, bet tai neteisinga.

[EU+Kuponai] Tik nuo 93,99€! Juos perka milijonai. Pasaulinio lyderio elektroniniai stalai ir dyzeliniai oro šildytuvai. Paskutiniai vienetai!
5862

Žemiausios kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Tikslus sienų skaičius nebuvo oficialiai patvirtintas, kol britų oro pajėgų pilotas P. Grovesas nefotografavo piramidės iš viršaus 1926 m. Tyrinėję šiuo kampu darytas nuotraukas, mokslininkai pastebėjo, kad piramidės šonai iš tikrųjų buvo gerokai įgaubti išilgai jų vidurių.

Pasak Akio Kato iš Japonijos Kanagavos universiteto Matematikos ir fizikos katedros, kiekvienas iš keturių Cheopso pirmadinės paviršių yra įgaubtas išilgai centrinės linijos, nuo pagrindo iki viršaus.

 

Paprasčiau tariant, Didžioji Gizos piramidė yra įgaubta aštuonkampė piramidė, o ne standartinė kvadratinė piramidė. Šis įdubimas yra per subtilus, kad būtų matomas nuo žemės, todėl nebuvo įtarta, kol piramidė nebuvo nufotografuota iš viršaus.

 

Tyrėjai tiksliai nežino, bet įtaria, kad šie įdubimai tikriausiai prideda piramidei stabilumo ir ilgaamžiškumo. Anot Kato, įdubimai kartu su sustiprintu pagrindu yra būtini piramidės stabilumui prieš gamtines jėgas, tokias kaip gravitacinis suspaudimas, žemės drebėjimai ar liūtys. Dabar mokslininkai teigia, kad būtent šios struktūros leido Didžiajai Gizos piramidei gyvuoti neįtikėtinus 4500 metų.

Ne paslaptis, kad senovės egiptiečiai buvo geri inžinieriai – tai liudija ir šiandien egzistuojančios piramidės. Tačiau kelis sandarius koridorius ir patalpas piramidės viduje statybininkai galėjo apleisti dėl jų nestabilumo. Tai grąžina mus prie klausimo, ar papildomos Cheopso piramidės sienos buvo apgalvotas dizaino pasirinkimas dėl patvarumo, ar tik atsitiktinumas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(27)
(1)
(26)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()