Po 10 metų. Rastas raktas? Paeiška atnaujinama! ()
Paieškos bus nukreiptos į naują 15 000 kvadratinių kilometrų plotą Indijos vandenyno pietuose, pranešė vyriausybė. Sėkmės atveju ieškantiems bus sumokėta 70 milijonų dolerių atlygis.
Visi šio ciklo įrašai |
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Malaizijos valdžia paskelbė atnaujinanti dingusio „Malaysia Airlines“ bendrovės skrydžio MH370, skridusio iš Kvala Lumpūro į Pekiną, paieškas. Toks sprendimas priimtas praėjus daugiau nei dešimtmečiui po paslaptingo lėktuvo dingimo, o tai žymi netikėtą ir daug žadantį posūkį.
Malaizijos transporto ministras Anthony Loke'as sakė, kad paieškos bus nukreiptos į naują 15 000 kvadratinių kilometrų plotą pietinėje Indijos vandenyno dalyje. Anot jo, derybos su geologinių tyrinėjimų kompanija „Ocean Infinity“ leido sudaryti susitarimą: bendrovė gaus 70 milijonų dolerių atlygį tik tuo atveju, jei bus aptiktos didelės lėktuvo nuolaužos.
„Tikimės, kad ši paeiška bus sėkminga, kad lėktuvo nuolaužos bus rastos ir šeimos galės rasti ramybę“, – sakė ministras.
Skrydžio MH370 tragedija
|
Skrydis MH370 dingo iš radaro 2014 m. kovo 8 d. Lėktuve „Boeing 777-200ER“ buvo 239 žmonės, iš jų 227 keleiviai ir 12 įgulos narių. Nuo tada atsirado daug teorijų – nuo ateivių pagrobimo iki galimo draudimo sukčiavimo ir Šiaurės Korėjos įsitraukimo.
Tačiau dauguma ekspertų mano, kad lėktuvas nukrito pietinėje Indijos vandenyno dalyje po to, kai jį tyčia ten nukreipė kapitonas Zahari Ahmad Shah.
Pirminė paieška buvo pradėta 2014 m. bendromis Malaizijos, Australijos ir Kinijos pastangomis. 120 000 kvadratinių kilometrų ploto akvatorijos tyrimas kainavo beveik 180 milijonų dolerių ir buvo baigtas 2017 m. sausį be rezultatų.
„Ocean Infinity“ jau siūlė savo paslaugas pastaraisiais metais, tačiau tik dabar Malaizijos vyriausybė patvirtino jos pasiūlymą. Loke'as pažymėjo, kad sprendimas buvo pagrįstas „naujausia informacija ir ekspertų analize“.
Šiemet tyrėjų pastangos vėl sulaukė visuomenės dėmesio. Daktaras Osama Kadri iš Kardifo universiteto (JK) išreiškė įsitikinimą, kad prie Australijos krantų hidrofonais užfiksuoti signalai gali būti raktas į mįslę.