„Tai surado po Gizos piramidėmis...“ Skandalinga. Skelbia įrodymus (Foto, Video)  ()

Ginčas dėl paslėptų struktūrų, esančių po Gizos piramidėmis Egipte įgavo naują posūkį. Mokslininkai pasidalijo naujomis savo prieštaringai vertinamo tyrimo detalėmis, kurios, jų nuomone, turėtų nutildyti kritikus.


Chefreno piramidė
Chefreno piramidė
© M1chu, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pyramid_of_Khafre_and_Sphinx,_Giza,_Greater_Cairo,_Egypt.jpg

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-04-04 „Tai surado po Gizos piramidėmis...“ Skandalinga. Skelbia įrodymus (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Apie tai praneša „Daily Mail“.

Aršios diskusijos prasidėjo, kai grupė mokslininkų iš Italijos Corrado Malanga ir Filippo Biondi universtetų pristatė sensacingus Gizos piramidžių skenavimo rezultatus, kurie gali radikaliai pakeisti mūsų supratimą apie šias senovės struktūras.

Naudodami sintetinės apertūros* radarą (Synthetic Aperture Radar, SAR), mokslininkai po Chefreno (Khafre) piramide aptiko sudėtingą požeminę struktūrą, kuri, jų nuomone, gali būti susijusi ne tik su palaidojimais, bet ir su galima energetine funkcija.

[EU+Kuponas] Tobulas skonis kad ir kur būtumėte! Įspūdinga portabili picų orkaitė. Galima kepti mėsą, žuvį ir kt. Paskutiniai vienetai („VEVOR GB-PO12D“)

Labai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

* apertūra – anga, pro kurią šviesa patenka į optinę sistemą; optinio prietaiso (mikroskopo, teleskopo, toliamačio, kino ar fotografijos aparato) veiklioji anga, kurios dydį lemia lęšių ar diafragmų matmenys (lęšio skersmuo, diafragmos skerspjūvis).

SAR atskleidė didelį tinklą, besitęsiantį 2 kilometrus po visomis trimis pagrindinėmis piramidėmis. Mokslininkai aprašė penkias identiškas kelių lygių struktūras, sujungtas geometriškai tiksliais praėjimais pagrindiniame Chefreno piramidės lygyje.

 

Tačiau anot nepriklausomų mokslininkų, kurie nedalyvavo tyrime, SAR negali pasiekti deklaruojamo gylio. Italų tyrinėtojų pareiškimas buvo pavadintas „nemokslišku“ ir „nesąmone“.

„Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad radarą naudojame skenuodami po žeme, tačiau tai klaidinga nuomonė“, – sako tyrime dalyvavęs radarų technologijų specialistas Filippo Biondi.

Biondi sako, kad jo komanda rinko akustinius duomenis giliai žemėje, įskaitant seismines bangas, žmogaus veiklos keliamą triukšmą ir fotonų sąveiką. Tokiu būdu mokslininkai sukūrė struktūros žemėlapį, kuri tęsiasi iki daugiau nei 1200 metrų gylio.

 

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(11)
(0)
(11)

Komentarai ()