Prie marsaeigio mįslingai "išdygusio" keisto akmens cheminė sudėtis suglumino NASA tyrėjus  (5)

Paaiškėjo, kad šalia NASA marsaeigio "Opportunity" netikėtai atsiradęs akmuo yra unikalios cheminės sudėties – jame yra gerokai daugiau kai kurių cheminių elementų, nei aplink esančio Marso grunto pavyzdžiuose. Apie tai pareiškė misijai vadovaujantis Stivas Skvairsas (Steve Squyres). "Marsas nepaliauja mus atakavęs mįslėmis", - pripažino NASA tyrėjas.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2014-01-20 Prie marsaeigio mįslingai "išdygusio" keisto akmens cheminė sudėtis suglumino NASA tyrėjus  (5)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prieš keletą dienų informavome, kad maždaug prieš dvi savaites šalia NASA marsaeigio "Opportunity", kuris iš vietos nepajudėjo nuo praėjusių metų lapkričio ir dirbo tik robotizuotu manipuliatoriumi, atsirado "svečias" – gerai matomas akmuo, kurio ankstesnėse fotografijose (nuo pat misijos pradžios) nebuvo matyti.

"Noriu pasakyti, kad Marsas ir toliau dosniai žarstosi paslaptimis, - NASA marsaeigių dešimtmečio proga surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo S. Skvairsas. – Tas akmuo ant raudonosios lygumos paviršiaus panašus į spurgą su džemu. Ir jis tiesiog iš kažkur atsirado."

Mokslininko žodžiais tariant, dabar tikrinamos dvi "svečio" atsiradimo teorijos. Pirmojoje iškelta hipotezė, jog akmuo kažkokiu būdu išsprūdo iš po marsaeigio rato. Antrojoje – kad šis uolienos fragmentas buvo išmuštas netoliese galimai kritusio meteorito. S. Skvairso teigimu, antrasis variantas mažai tikėtinas.
Tyrėjai atliko spektroskopinę akmens analizę ir išsiaiškino tamsaus akmens "įdaro" cheminę sudėtį. Paaiškėjo, kad jame yra neįprastai daug sieros, magnio.

"O mangano jame dukart daugiau nei rastume dar kur nors Marse", - atkreipė dėmesį S. Skvairsas.

Ši situacija mokslininkui priminė pačią misijos pradžią, iškart po to, kai marsaeigis nusileido prie Erelio kraterio.

"Mes dabar visiškai sugluminti, - neslepia misijos vadovas. – Bet kartu mūsų misijoje vėl prasidėjo nuostabus metas. Mes – kaip ir Erelio kraterio laikais: vėl diskutuojame, ginčijamės, keliame teorijas. Ne taip ir svarbu, kiek laiko dar dirbs marsaeigis – Marsas nepaliauja mus atakavęs mįslėmis."
(17)
(0)
(1)

Komentarai (5)