Harvardo universiteto bibliotekoje rasta žmogaus oda įrišta knyga (Video)  (0)

Harvardo universiteto mokslininkai patvirtino, kad universiteto bibliotekoje esanti XIX amžiaus knyga yra įrišta žmogaus oda, skelbia „The New York Times“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iš Prancūzijos atgabentas Arsene Houssaye`aus traktatas „Apie sielos likimą“ akis patraukė po to, kai buvo patvirtinta, kad kita universiteto bibliotekoje esanti knyga, kuri, manyta, buvo įrišta žmogaus oda, iš tiesų turi ožkos odos viršelius.

A. Houssaye`aus knygą į biblioteką pateko 1934 metais. Joje ranka parašyta, kad ji įrišta oda, kuri buvo nuimta nuo moters nugaros, nes „knyga apie žmogaus sielą nusipelno žmogaus viršelių“.

Mokslininkai paskelbė, kad paėmus mėginį buvo nustatyta, jog traktato viršeliai – ne iš ožkos, avies ar karvės odos. Tačiau leidinys pažymi, kad pagal tyrimo duomenis, oda gali būti ne tik žmogaus, bet ir šimpanzės arba gibono.

Mokslininkai sako, kad papildomų tyrimų daryti nėra prasmės, nes labai mažai galimybių, jog knyga įrišta beždžionės oda.

Įrišti knygas žmogaus oda buvo įprasta nuo XVI amžiaus. Pavyzdžiui, to meto dokumentai, kuriuose išdėstyti nusikaltėlių prisipažinimai, būdavo įrišinėjami pačių nusikaltėlių oda.

Aut. teisės: 15min.lt
(25)
(7)
(18)

Komentarai (0)