Jau skelbiama, kad tai prarastosios Antlantidos pėdsakai: ką iš tikro aptiko mokslininkai? (Video)  ()

Ne per toliausiai nuo pietinės Ispanijos paplūdimių pajūrio šlapžemėse galima pamatyti keistas taisyklingai apvalias formas – tarsi šios pelkynės kadaise būtų buvusios seniai prarastos civilizacijos griuvėsiai. Nenuostabu, kad bulvariniai britų laikraščiai jau spėjo paskelbti straipsnius rėksmingomis antraštėmis – „Ar tai – prarastosios Antlantidos pėdsakai?“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ne, greičiausiai – ne. Bet filmas nufilmuotas tikrai gražiai ir kelia įdomias idėjas.

Minėtas formas ir griuvėsius atrado palydovais Žemę tyrinėjantys archeologai iš D.Britanijos. Vaizdus, kuriuos jie surinko, galėsite pamatyti ir patys – nes jau greitai pasirodys šiais atradimais paremtas „Ingenio Films“ sukurtas dokumentinis filmas „Atlantica“.

Mokslininkai atliko daugybę skenavimų palydovais ir padarė nemažai aeronuotraukų, kuriose iš viršaus pažvelgė į Ispanijoje esančio Donana nacionalinio parko pelkes – kuriose daugybė keistai taisyklingų apvalių formų. Jie taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad pakrantėje yra nemažai griuvėsių. Prie filmo dirbusių žmonių nuomone, tai yra realūs įrodymai, kad Atlantida egzistavo – nes pranešimuose apie šį miestą dažnai buvo minimos apvalių formų struktūros.

„Mes sugebėjome rasti struktūras, kurias Platonas apibūdino kaip būdingas Atlantidai. Jos yra visiškai tokios pačios, kaip jis jas apibūdino!“, – skelbia filmo kūrėjai.

Žinoma, toks pareiškimas yra labai, LABAI drąsus – nes daromas ne tik nesulaukus recenzentų įvertinimo, bet net ir neatlikus mokslinių-archeologinių tyrimų.

Ir net jei toks sensacingas tvirtinimas pasiteisintų, į visą šį reikalą reikėtų žiūrėti labai skeptiškai.

Atlantidos mitas

Atlantidos vardas pirmą kartą buvo paminėtas Platono darbuose „Timaeus“ ir „Critias“, parašytuose IV a. pr.m.e. Šį miestą žymusis graikų filosofas apibūdina kaip civilizaciją, klestėjusią 9 tūkst. metų prieš jam gimstant. Jis taip pat rašė, jog Atlantida egzistavo „už Heraklio stulpų“, ką šiandien mes vadiname Gibraltaro sąsiauriu.

Žinoma, daugybė kritikų sako, kad Atlantida yra mitas, kuriame yra šiek tiek realybės elementų – panašiai kaip ungiklanio išsiveržimas Santorino saloje, greičiausiai lėmęs Mino imperijos žlugimą. Pasak skeptikų, Platonas šią istoriją paprasčiausiai išgalvojo ir naudojo kaip alegoriją.

Entuziastų kalbose Donana nacionalinio parko pelkės Andalūzijos regione neretai buvo minimos kaip vieta, kurioje galėjo egzistuoti Atlantida – tačiau kitose teorijose teigiama, kad miestas stūksojo kitose Viduržiemio jūros vietose – Juodojoje jūroje, netoli Karibų ar Afrikos krantų, Šiaurės jūroje ir t. t.

„Beskite prištu į žemėlapį ir kas nors tikrai pasakys, kad toje vietoje egzistavo Atlantida“, – teigia istorijos kuratorius Niujorko muziejuje Charles Orser. Tad tikimybė, kad radiniai tikrai priklauso mitinei Atlantidai – labai maža. Tačiau prisižiūrėti gražių gamtos vaizdų filme tikrai bus galima.

Parengta pagal „IFL Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(7)
(20)
(-13)

Komentarai ()