„La Catedral“. Legendinis Pablo Escobaro asmeninis kalėjimas. Vykdavo tikros orgijos (Foto, Video)  (1)

Iki 1991 m. Pablo Escobaras patyrė nepaprastą „karjerą“, pradėdamas nuo automobilių vagies, o vėliau tapęs kontrabandininku, galiausiai užsitarnavęs „kokaino karaliaus“ titulą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tačiau ši transformacija kainavo daug. Per dešimtmetį Escobaras sukaupė daugybę priešų, įskaitant konkuruojančius narkotikų kartelius ir įvairių šalių vyriausybes. Jų kolektyvinės pastangos palaipsniui griovė Escobaro gyvenimą ir imperiją. Jo konkurencija su Kali karteliu kainavo daugiau nei 300 jo bendražygių ir šeimos narių gyvybes.

Be to, Escobaras matė, kaip kiti narkobaronai, tokie kaip Carlosas Lehderis, buvo išduoti Jungtinėms Valstijoms, o kiti, pavyzdžiui, broliai Ochoa, pasidavė ir pateko į kalėjimą. Kitas Kolumbijos narkotikų baronas Gonzalo Rodriguezas Gacha ir jo sūnus žuvo susišaudant su policija. Galiausiai, jo duktė Manuela buvo sužeista per sprogdinimą jo rezidencijoje.

Escobaras norėjo pasiduoti, bet nerimavo, kad Kolumbijos vyriausybė jį išduos Jungtinėms Valstijoms – vienintelio dalyko, kurio jis bijojo labiausiai. „Geriau kapas Kolumbijoje nei kamera JAV“, – sakydavo jis.

Escobaras pradėjo dialogą su vyriausybe ir po šešis mėnesius trukusių slaptų derybų sutiko sėsti į kalėjimą. Tačiau kalėjimas būtų pastatytas pagal jo paties nurodymus ir jo pasirinktoje vietoje. Jis turėtų savo asmeninius sargybinius, kurių pagrindinė pareiga buvo ne užkirsti kelią jam pabėgti, o apsaugoti jį nuo priešų.

Buvo nurodytos kelios kitos sąlygos, įskaitant generolo Miguelio Mazos, vieno griežčiausių Escobaro varžovų, nušalinimą. Kitas reikalavimas buvo, kad Kolumbijos nacionalinei policijai būtų uždrausta patekti į 20 km spinduliu aplink kalėjimą.

Mainais už šiuos susitarimus vyriausybė įsipareigojo neišduoti Escobaro Jungtinėms Valstijoms. Escobaro dirbtinis įkalinimas, nors ir gėdingas šaliai, padėtų vyriausybei atsikratyti nacionalinio galvos skausmo. Šis susitarimas taip pat nutraukė išlaidas ir išteklius, investuotus į nenumaldomą kartelio lyderio persekiojimą.

 

Prieš oficialiai pasiduodant Escobarui, jis pradėjo statyti savo kalėjimą ant kalvų su vaizdu į Medeljino miestą. Escobarui esanti aukšta vieta leido iš paukščio skrydžio matyti miestą, kurį jis praktiškai valdė daugiau nei penkiolika metų. Escobaras taip pat įvertino statų reljefą, dėl kurio kariškiai ar konkuruojantys karteliai beveik negalėtų surengti oro atakos prieš jo kompleksą.

Escobaras pasidavė valdžiai 1991 m. birželio 19 d. Tą pačią dieną jis sraigtasparniu buvo perkeltas į savo naujai pastatytą „kalėjimą“. Dėl savo didybės ir jame esančių patogumų kompleksas buvo vadinamas „La Catedral“ arba Katedra. Kai kurie jį vadino „Club Medellin“ arba „Hotel Escobar“. Apsauga juokavo, kad tai ne maksimalus saugumas, o maksimalus komfortas.

„La Catedral“ buvo futbolo aikštė ir keli pastatai, įskaitant prižiūrėtojo namus, septynis sargybos bokštus ir didelį pastatą, esantį aukščiau ant šlaito, skirtą kaliniui. Escobaras turėjo savo apartamentus su besisukančia lova, vonios kambarį su sūkurine vonia, diskoteką, barą, sporto salę, biliardo kambarį ir lėlių namelį, kuriame dukra galėjo žaisti, kai tik atvažiuodavo jo aplankyti.

 

Jis turėjo mobiliuosius telefonus, radijo siųstuvus ir fakso aparatą, leidžiantį jam užsiimti verslu, o tai savo karteliui per dieną atnešdavo 60 milijonų dolerių. Be to, jam buvo įrengtas galingas teleskopas, leidžiantis žiūrėti į Medeljino miestą į pastatą, kuriame gyveno jo šeima. Escobaras mobiliuoju telefonu kalbėdavo su dukra ir tuo pat metu žiūrėdavo į ją pro teleskopą. Visas kompleksas buvo aptvertas 3 m aukščio tvora ir elektrifikuota spygliuota viela.

Tęsinys kitame puslapyje:




Narkobarono įkalinimo metu pas Escobarą kiekvieną savaitę ateidavo įvairiausių žmonių. Tai buvo draugai, verslo partneriai, politikai, grožio karalienės ir prostitutės. Vakarėliai buvo įprasti. Per savo 42-ąjį gimtadienį „kokaino karalius“ pasamdė geriausius Medeljino šefus ir surengė prabangų banketą. Jis netgi surengė vestuves savo kalėjime.

Escobaras reguliariai kviesdavo futbolininkus į kalėjimą. Iki 1994 m. pasaulio čempionato atrankos pradžios visi 22 Kolumbijos nacionalinės komandos žaidėjai lankėsi „La Catedral“ ir dalyvavo draugiškose rungtynėse su vienu garsiausių pasaulio futbolo klubų. Kalėjimo prižiūrėtojai tiekdavo gėrimus.

Escobaras galėjo laisvai daryti, ką norėjo, bet kai jis įsakė nukankinti ir nužudyti keturis savo parankinius kilus ginčui dėl pinigų, vyriausybė nusprendė, kad viskas nuėjo per toli ir nusprendė perkelti Escobarą į tinkamą kalėjimą.

 

Žurnalisto įrašytas vaizdo įrašas iškart po jo pabėgimo:

1992 m. liepos 22 d., praėjus metams ir mėnesiui po to, kai Escobaras persikėlė į savo kalėjimą, teisingumo viceministras Eduardo Mendoza nuvyko susitikti su Escobaru, kad informuotų kartelio bosą apie pokyčius. Escobaras įsiuto ir grasino nužudyti Mendozą. Kai žinia apie Mendozos paėmimą įkaitu pasiekė valdžią, Kolumbijos nacionalinė armija apsupo kalėjimą ir tarp kariuomenės ir Escobaro sargybinių kilo susišaudymas. Dėl kilusios painiavos Escobaras sugebėjo pabėgti per evakuacijos kelią, kurį įrengė objekte jo statybos metu.

 

Kolumbijos vyriausybė pradėjo didžiulę medžioklę. Nepaisant tūkstančių kareivių ir policininkų, kurie šukavo Medeljino gatves, Escobaras sugebėjo išsisukti nuo nelaisvės septyniolika mėnesių, iki 1993 m. gruodžio 2 d., kai valdžia jį sučiupo. Bandant pabėgti narkobaronas buvo nušautas.

„La Catedral“ daugelį metų buvo apleistas. Vandalai pagrobė viską kas vertingo, įskaitant vonias, vamzdžius, plyteles ir stogo medžiagas. Viešėdamas „La Catedral“, Escobaras savo kalėjime pieno skardinėse paslėpė grynųjų pinigų. Pasklido gandai, kad komplekse vis dar yra palaidotų skardinių su milijonais dolerių, o tai pritraukė lobių ieškotojus, kurie apvertė vietą aukštyn kojomis, tikėdamiesi rasti Escobaro turto likučius. Pranešama, kad nieko nerasta.

2007 m. Kolumbijos vyriausybė išnuomojo 28 000 kvadratinių metrų turtą benediktinų vienuolių brolijai, kuri pavertė šią vietą „religinio ir kultūrinio turizmo centru“, kuriame dabar yra koplyčia, biblioteka, kavinė, svečių namai, dirbtuvės, ekologinis takas, memorialas, skirtas kartelio aukoms atminti.

Ant originalios betoninės sienos, kuri remia vieną iš naujų pastatų, kabo milžiniška freska su Escobaro atvaizdu už grotų. Po jo veidu parašyta: „Tie, kurie nežino savo istorijos, yra pasmerkti ją kartoti“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(3)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)