Hitleris dėl to buvo pamišęs. Ką veikė okultinė nacių draugija „Ahnenerbe“? (Video)  ()

Nors mokslininkai gana skeptiškai vertina Ahnenerbe draugijos mokslinius pasiekimus, ji tapo tikra dovana prokurorams, nagrinėjusiems karo nusikaltimų bylas, o sensacijų ieškotojai žurnalistai suteikė jai mistikos ir sąmokslo aurą.


Ahnenerbe ekspedicija į Tibetą, 1938 m.
Ahnenerbe ekspedicija į Tibetą, 1938 m.
© Bundesarchiv, Bild 135-KA-01-039, CC-BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Bundesarchiv_Bild_135-KA-01-039,_Tibetexpedition,_Expeditionsteilnehmer.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pasakojimas apie vienos paslaptingiausių Trečiojo Reicho struktūrų veiklą.

Prieš 90 metų, 1935 m. liepos 1 d., buvo įkurta viena paslaptingiausių tyrimų organizacijų Ahnenerbei (Protėvių paveldas), kuri, regis, domėjosi viskuo: žmogaus kilme, liaudies medicina, astronomija, kalbos istorija, senovinių pilkapių lobiais, raganų teismais ir arklių veisimu... O svarbiausia – parapsichologija, spiritizmu ir okultizmu, kurie Trečiajame Reiche buvo oficialiai uždrausti.

Iš tiesų, paslapties, taigi ir paslapties, aureolę Ahnenerbe (oficialiai „Vokietijos senovės vokiečių istorijos ir protėvių paveldo tyrimo draugija“) žurnalistai suteikė jau po Antrojo pasaulinio karo. Mus visada traukė paslaptys, todėl tai visada turėjo emocinį poveikį auditorijai.

Būtent taip elgėsi pergalingų šalių spauda, ​​nušviesdama Ahnenerbe draugijos veiklą. Slaptos istorinės žinios, eksperimentai su žmonėmis, paslėpti pasiekimai gamtos mokslų srityse, prieiga prie senovės magijos žinių. Šiomis ir panašiomis tezėmis žurnalistai viliojo savo skaitytojus pokario metais. Laikui bėgant, lengva ranka paleistos žurnalistų, trokštančių sensacingų antraščių, formuluotės tapo miesto legendomis.

Papasakosime jums tiesą – tokią, kokia ji yra.

Tautų atgimimo problemos. Bismarkas sukuria Antrąjį Reichą

Susidomėjimas praeities magiškomis žiniomis, kartu su legendomis apie prarastas civilizacijas ir spiritizmo seansais, įsišaknijęs XIX amžiaus romantizme. Mokslinis bumas, ypač istorijos mokslų, prisidėjo prie padidėjusio visuomenės susidomėjimo šia tema. Pirmieji archeologijos laimėjimai, kurie tik iš dalies patvirtino senovės legendas (ryškiausias pavyzdys buvo Trojos kasinėjimai), visuomenėje įžiebė istorinių pojūčių troškulį.

Aliexpress rinkinukas! Fantastiškų kainų ir galimybių vaizdo registratoriai, multimedijų sistemos, baterijų-akumuliatorių testeriai ir turbo pūtikliai-siurbliai (Video)
7459

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB T-B5319R“ - automobilinis vaizdo registratorius

2) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

3) „Fiizreal PBRM-1“ - baterijų-akumuliatorių testeris (tikriklis)

4) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

Išsamiau

Vokietija turėjo savo atmosferą. Prancūzijos imperatorius Napoleonas III (nepainioti su Napoleonu Bonapartu) patyrė karinį pralaimėjimą ir buvo paimtas į nelaisvę, Paryžiuje – dar viena revoliucija... O Prūsija aneksavo Elzasą ir Lotaringiją, Saksonijos, Bavarijos ir Viurtembergo karalystes.

1871 m. sausio 18 d. Otas fon Bismarkas paskelbė Antrojo Reicho sukūrimą, o Vilhelmas I priėmė Vokietijos imperatoriaus (kaizerio) titulą. Kanclerio Bismarko pastangomis šalis pirmą kartą buvo suvienyta.

Čia iškyla pirmoji mokslo ir visuomenės reikalavimų prieštaravimų problema. Faktas yra tas, kad iš tikrųjų 1871 m. neatgimė Vokietijos valstybė – ji buvo sukurta naujai. Panašią problemą lygiagrečiai patyrė ir suvienyta Italija, kuri turėjo labai netiesioginį ryšį su senovės Romos imperija.

Iš išsibarsčiusių mažų ir nelabai didelių teritorijų Bismarkas suvienijo vieną valstybę. Tarp šios margos kompanijos iš tiesų galima rasti panašią kalbą, folklorą, tradicijas – tačiau Šventąją Romos imperiją čia buvo galima pritempti. Ir taip pradėjo sklisti legendos apie „vokiečių tautos aukso amžių“, kuris, matyt, egzistavo priešistoriniais laikais (nes istorija tokio dalyko neprisimena). Vėliau šios legendos buvo labai populiarios tarp vieno austrų menininko (Hitleris), taip pat tarp milijonų kitų savanorių, kurie savanoriškai kovojo už „didžiosios Vokietijos“ reikalą dar Pirmajame pasauliniame kare – ir vėlesniais dešimtmečiais.

„Civilizacijos tėvai“ – Hitleris ir Himleris studijuoja istoriją

 

Hitleriui 1933 m. atėjus į valdžią, idėja, kad vokiečių tauta vienintelė gali išsaugoti „senovės arijų rasės – žmonių civilizacijos Žemėje pradininko“ – grynumą, tapo valstybine ideologija. SS daliniai (Nacionalsocialistinės Vokietijos darbininkų partijos NSDAP sukarinti dariniai) – partijos valdžios struktūros ir valstybės valdžios institucijos mišinys – turėjo tapti rasinio grynumo prototipu. Į jų gretas buvo atrenkami tik tie žmonės, kurie griežtai atitiko šią rasinę teoriją.

Tokiomis aplinkybėmis nenuostabu, kad būtent SS vadovas reichsfiureris Heinrichas Himmleris nusprendė įkurti draugiją, kuri suteiktų mokslinį pagrindą visoms šioms teorijoms. Yra versija, kad tokiu būdu gudrusis reichsfiureris nusprendė sustiprinti savo pozicijas Hitlerio, kuris mėgo apmąstyti didžiąją arijų rasės istoriją uždaruose artimiausių bendražygių susitikimuose, rate. Dabar Himmleris galėjo turėti daug įdomios medžiagos, apie kurią galėtų kalbėtis su fiureriu.

Protėvių palikimas, kurį reikėjo ištirti

Taigi 1935 m. liepos 1 d., organizaciškai remiant SS ir asmeniškai Heinrichui Himmleriui, Vokietijoje buvo įkurta mokslo ir švietimo draugija „Protėvių paveldas“ – Ahnenerbe. Pavadinimas kalbėjo pats už save – Ahnenerbe užduotis buvo kuo giliau tyrinėti vokiečių tautos istoriją, kultūrą ir tradicijas.

 

Pirmasis draugijos vadovas buvo Hermannas Wirthas – olandų mokslininkas, kurio idėjos formaliajame moksle buvo gana skeptiškos. Vis dėlto jam pavyko visiškai atsidurti Reicho rasinėje teorijoje. Jo požiūriu, Ahnenerbe tyrimai buvo skirti arijų rasės pranašumo įrodymui.

Nuo 1937 m. Ahnenerbe draugija buvo pavaldi SS. Jos kuratoriumi buvo paskelbtas Himmleris. Vadovybė pasikeitė – naujuoju prezidentu tapo Walteris Wüstas, Miuncheno universiteto Filosofijos fakulteto dekanas. Ahnenerbe generalinis sekretorius (t. y. tikrasis veiklos organizatorius) buvo Wolframas Sieversas, prie kurio dar grįšime. Tuo pačiu metu buvo atnaujinta draugijos chartija. Pagal ją pagrindiniai Ahnenerbe tikslai buvo:

  • Ištirti Šiaurės šalių indoeuropiečių studijų erdvę, dvasią ir darbą
  • Įgyvendinti tyrimų rezultatus ir su jais supažindinti Vokietijos gyventojus

Heinrichas Himmleris veikia dideliu mastu

Visi Reicho piliečiai buvo pakviesti dalyvauti tyrimuose. 1939 m. pats Heinrichas Himmleris tapo draugijos prezidentu, Ahnenerbe tapo SS struktūriniu padaliniu ir gavo neribotą finansavimą visiems savo projektams, kurių autorius dažnai būdavo pats SS vadovas. Lėšos Ahnenerbe siekė apie milijoną reichsmarkių per metus. Nuo to momento Ahnenerbe veikla nustojo apsiriboti vien vokiečių istorijos tyrimais, pasiekdama visų indoarijų tautų (dabar ji vadinama indoeuropiečių tautomis, ir tai yra daugumos pasaulio gyventojų protėviai) mastą. Ahnenerbe draugijos nariams buvo suteikta galimybė siekti karjeros Vokietijos universitetuose ir kitose mokslo įstaigose.

 

Yra versija, kad tyrimų temos kilo Himlerio pokalbių su Hitleriu metu. Todėl kilo tokios originalios kryptys kaip aukso paieška Vokietijos upėse arba bandymas išveisti ištvermingą rytietišką arklį.

Himmleris taip pat įkvėpė idėją pakeisti „krikščionybę, primestą arijų rasei iš išorės“, senovės arijų kultais. Tačiau tam juos reikėjo rasti. Ieškodami „arijų protėvių“, senovės žinių ir prarastų lobių, Ahnenerbe surengė iki keliolikos ekspedicijų – į Artimuosius Rytus, Skandinaviją, Boliviją, Tibetą ir Paragvajų.

Ahnenerbe draugija savo veiklą pradėjo nuo penkių tyrimų centrų, kurie daugiausia dėmesio skyrė istorijai, filologijai ir etnografijai. Tačiau per dešimt audringos veiklos metų draugija išsiplėtė iki 45 tyrimų įstaigų. Štai ką reiškia pateisinti fiurerio lūkesčius.

Tęsinys kitame puslapyje:

Pasidalinkite su draugais
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()