Travian.lt : populiarus "online" strateginis žaidimas jau ir Lietuvoje (7)
Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Bendra apžvalga
Travianas – vienas iš žinomiausių pasaulyje strateginių "online" žaidimų. Dalyvavimas šiame žaidime nereikalauja jokios kitos programinės įrangos, išskyrus paprastą Interneto naršyklę. Visame pasaulyje Travianą žaidžia keli milijonai žaidėjų. Dabar galima žaisti ir sulietuvintą versiją – iš esmės tai pirmasis tokio tipo žaidimas Lietuvoje – ir jis turi visas galimybes tapti ne tik pirmu, bet ir geriausiu.
Traviane kiekvienas gali realizuoti savo sugebėjimus skirtingai:
- statyti ir vystyti miestus
- tapti bebaimiu ir sumaniu karvedžiu
- užsiimti politika, diplomatija
- prekiauti, prekiauti ir dar kartą prekiauti.
Viena iš įdomiausių galimybių – aljansų steigimas. Galite savo pastangas apjungti su kitais žaidėjais – savo draugais, pažįstamais, kolegomis ar klasiokais. Tai ne tik leidžia sukurti stiprią atsvarą jūsų priešininkams, bet ir rengti savotiškas rungtynes – varžytis su kitų miestų, universitetų, mokyklų ar šiaip draugų komandas.
Žaidimo scenarijus ir pradžia
Pati žaidimo istorija susijusi su Senovės Romos laikais. Tai vienu metu ir strateginis žaidimas, ir savotiškas žaidimas vaidmenimis – visa žaidimo eiga priklauso tik nuo pačių žaidėjų, į kokius personažus jie nori įsijausti, kiek nori bendrauti vienas su kitu. Traviane jūs pradedate pasirinkdami gentį, kurią atstovausite – čia turite trejas alternatyvas – romėnai, teutonai ir galai. Taip pat apytiksliai galite pasirinkti savo pradinę vietą žemėlapyje. Pagal ką pasirinkti gentį? Kiekviena jų turi savus privalumus ir trūkumus – pavyzdžiui, romėnų pajėgumas yra labai gerai subalansuotas ir jie labai efektyvūs kaip puolant, taip ir ginantis, tačiau romėnų kariai treniruojasi pakankamai ilgai, o jų paruošimas yra santykinai brangus. Romėnų pėstininkai yra tikra legenda, tačiau jų gynybiniai sugebėjimai prieš raitininkus yra ne tokie geri, kaip kitų genčių karių. Galai – pati taikiausia Traviano gentis. Jų kariai labai stiprūs gynyboje. Galai yra raitininkai iš prigimties, jų žirgai labai greiti, todėl galų kariai labai dažnai sugeba atakuoti priešus staigiai ir netikėtai. Germanai – tai agresyviausia gentis šiame žaidime. Germanų kariai yra bebaimiai grobikai, kurie puola be gailesčio ir nebijodami mirties. Tačiau Germanų kariams trūksta disciplinos – tokios, kokią turi galai ir romėnai, todėl jie yra lėtesni ir silpnesni gynyboje. Įvertinkite šias savybes patys ir pasirinkite jums tinkamiausią variantą.
Užsiregistravus į nurodytą elektroninio pašto adresą vartotojui atsiunčiama visa reikalinga prisijungimo informacija. Nuo šio laiko jūsų vartotojo sąskaita yra aktyvi – jūs tampate nedidelės gyvenvietės Travian pasaulyje valdytoju. Jūsų tikslas – plėtoti savo valdas ir tapti galingiausiu valdytoju visame žaidime. Kaip vyksta valdų plėtojimas? Esminis dalykas – didinti pas jus gyvenančių gyventojų skaičių (žaidėjai reitinguojami būtent pagal tai). Tam, kad pritraukti daugiau gyventojų, valdytojas turi statyti pastatus ir juos tobulinti (kelti pastato lygį).
Žinoma, pačioje pradžioje gyvenvietė atrodys gan tuščia, joje stovės vienintelis pagrindinis – gyvenamasis – pastatas. Reikės maždaug savaitės, kad pradėtų vykti rimtesnės papildomų statybos. Plėtodami valdas neišvengiamai atkreipsite į save kitų – tiek draugiškai, tiek agresyviai nusiteikusių – žaidėjų dėmesį. Deja, agresyviai nusiteikusių šiame pasaulyje bus gerokai daugiau, dėl to turėsit rūpintis savo gynyba. Čia jau galėsite leisti pasireikšti savo fantazijai – statytis karines pajėgas arba užsiimti diplomatija. Savaime suprantama, diplomatija turi daugiau alternatyvų – su kuo sudarysite prekybines ar karines sąjungas, kiek intensyviai norėsite dalyvauti tokių aljansų veikloje ir valdyme ir panašiai. Tačiau bet kuriuo atveju tiek miesteliui plėtoti, tiek karinėms pajėgoms sukaupti bus reikalingi resursai.
Žaidimo pasaulyje egzistuoja keturių tipų resursai – mediena, molis, geležis ir grūdai. Pradžioje vienintelis būdas gauti šių resursų – įrengti nuosavas medžių kirtavietes, molio ir geležies kasyklas bei grūdų fermas.
Vėliau, pastačius reikiamus miestelio pastatus, galėsite pradėti treniruoti karines pajėgas, o karines pajėgas galėsite naudoti ir gynybai, ir puolimui. Noras užpulti kitus skatinamas tuo, kad kiekvieno puolimo metu turėsite galimybę iš žaidėjų pavogti tam tikrą resursų kiekį, ir užgrobtuosius resursus panaudoti savo miesteliui tobulinti.
Visiems veiksmams atlikti bus reikalingas nemažas realaus laiko tarpas – jei jūs esate mėgstantis momentinį veiksmą žaidėjas, bent pačioje pradžioje jums teks išmėginti savo kantrybę. Daugiausia veiksmų greitį riboja resursai – norint sukaupti reikiamą jų kiekį, teks palaukti ne vieną ir ne dvi valandas. Tai, žinoma, turi savų privalumų – nereikia nuolat sėdėti prie kompiuterio ir stebėti žaidimo veiksmą. Daugiausia laiko trunka statyti ir tobulinti pastatus, tačiau vėliau netgi išteklių gavybos tobulinimas gali gerokai išsitęsti, nes reikalingas patobulinimams laikas didėja proporcingai patobulinimo lygiui. Tačiau praėjus maždaug porai savaičių žaidimo tempas gali žymiai pagreitėti – teks pradėti planuoti karinę ir prekybos veiklą, užsiimti diplomatija – bendravimu su kitais žaidėjais.
Vartotojo sąsaja
Travian vartotojo sąsaja ir navigacija yra nesudėtinga ir labai greitai įsisavinama. Visas navigacijos meniu susideda iš penkių pagrindinių punktų – gyvenvietės apžvalgos, gyvenvietės centro, pasaulio žemėlapio, statistikos bei ataskaitų/laiškų meniu – ir beveik visas valdymas atliekamas trijuose iš jų.
Gyvenvietės apžvalga leidžia žaidėjui statyti ir tobulinti gyvenvietės centrą supančius resursų gavybos laukus. Kaimelio (vėliau jis išauga iki nedidelio miesto) centre galite statyti pastatus ir treniruoti karius. Pasaulio žemėlapis skirtas aplinkinės teritorijos apžvalgai – čia galite peržiūrėti savo kaimynus bei planuoti savo puolimų taikinius arba žemės plotelius papildomos naujos gyvenvietės statybai. Statistikos lange rodomas jūsų reitingas kitų žaidėjų tarpe, o ataskaitos/laiškai suteikia informaciją apie bet kokius įvykius žaidime, taip pat veikia kaip pašto dėžutė, kurios pagalba galite komunikuoti su kitais žaidėjais. Travianas be jokios abejonės yra nesudėtingai įsisavinamas žaidimas su draugiška vartotojo sąsaja ir paprasta navigacija, ypač tiems, kurie neturi daug patirties žaisdami interneto naršyklėje veikiančius žaidimus, arba nenori daug laiko sugaišti planuodami ir atlikdami konkrečius veiksmus.
Grafinis apipavidalinimas
Grafinis Travian apipavidalinimas be priekaištų. Žinoma, dėl skonio nesiginčijama, tačiau žaidimas kurtas laikantis paprasto ir lengvai suprantamo stiliaus, atitinkančio žaidimo temą. Nesitikėkite pamatyti sudėtingų kvapą užimančių efektų – visa vaizdinė medžiaga pateikiama piešinių formoje, kur dominuoja dvimatė grafika. Vaizdinė medžiaga pateikiama visur kur to reikia ir netgi padeda vizualiai įsivaizduoti žaidime vykstančius procesus.
Žaidimo eiga
Žaidimo eiga formuojama iš nedidelio skaičiaus veiksmų, žaidimo kūrėjai įvairovę tikisi sukurti skatindami žaidėjus bendrauti tarpusavyje. Pagrindinė veikla – resursų kaupimas, pastatų statymas, karių treniravimas, žemių tyrinėjimas ir įsisavinimas bei kitų gyvenviečių puolimas. Visus šiuos veiksmus jūs galite derinti su savo draugais virtualiame žaidimo pasaulyje – Lietuviškoje žaidimo versijoje yra registruota apie 7000 žaidėjų, ir netgi atmetus neaktyvias sąskaitas, tikrai tikėtina, jog tarp jų rasite naujų draugų, su kuriais galėsite dalintis žaidimo patirtimi ir įspūdžiais.
Pagalbos vartotojui sistema
Šiuo tikslu sukurta pagalbos svetainė travianas.lt – ji skirta žaidimo naujokams ir suteikia nemažai naudingos informacijos bei padeda greičiau įsisavinti žaidimo ypatumus.
Kaip minėjome anksčiau, žaidėjai gali apytiksliai pasirinkti savo gyvenvietės padėtį žaidimo pasaulyje, tačiau žaidimo naujokai, pasirinkę atsitiktinę gyvenvietės padėtį, turi visus šansus atsidurti prie kitų neseniai žaidimą pradėjusių kolegų – taip stengiamasi šiek tiek balansuoti atotrūkį tarp senųjų ir naujųjų žaidimo dalyvių. Taip žaidimas tampa įdomesnis, sudaromos geresnės konkurencinės sąlygos vėliau į Traviano pasaulį įsijungusiems dalyviams - tie, kas pradeda mėnesiu vėliau, dar gali pavyti tuos, kurie žaidžia nuo pradžios.
Jei pradėsite po 2-3 mėnesių – gali ir nepasisekti. Tačiau tuomet, žinoma, yra netgi du atsarginiai variantai. Pirmasis – pasitelkti savo diplomatinius sugebėjimus ir ieškoti prieglobsčio stipriame aljanse; arba – laukti antro serverio paleidimo. Antrajame serveryje lygiagrečiai veiks nepriklausomas Travian pasaulis, prie kurio jungtis galės visi, norintys žaidimą pradėti tokiomis pat sąlygomis kaip ir kiti. Antrasis serveris kol kas tik planuojamas. Kada konkrečiai jis pasirodys – tai priklausys nuo to, kaip vystysis įvykiai pirmajame.
Apibendrinimas
Ką galima pasakyti apibendrinant žaidimą Travian? Tai – originalus šio žanro atstovas, su originalia grafika bei struktūra. Tai nėra paskutinis technologijų žodis, bet Travian ir buvo kurtas orientuojantis į konkretų – internetinių naršyklių žaidimų – segmentą. Kai kurie žaidėjai pradžioje gali susidaryti klaidingą įspūdį apie žaidimo greitį – taip, pradžioje taip ir norisi ką nors greitai nuveikti, greitai išbandyti, todėl gali prireikti šiek tiek kantrybės. Jei jūs naujokas šiame žanre ir norite išmokti žaisti tokio tipo žaidimus, Travian yra puiki pradžia. Jei jūs patyręs žaidėjas, nepamirškite, jog diplomatija – vienas esminių šio žaidimo kertinių akmenų.
Travian Vokietijoje vykstančioje „Browser Games Conference“ yra pelnęs geriausio 2006 metų naršyklėse veikiančio žaidimo apdovanojimą „Best browsergame 2006“.