17-metė interneto milijonierė gyvena kambaryje rožinėmis sienomis  (10)

Ši istorija viena iš tų neįtikėtinų istorijų, su paukščio sparnais apskriejančių pasaulį. Šių pasakojimų herojams vieni pavydi, kiti džiaugiasi jų sėkme, treti mano, kad tai kažkoks kitas pasaulis, visiškai neliečiantis paprastų žmonių. Tačiau kiekvienoje tokioje istorijoje reikia įžvelgti tarsi paraginimą ir pastūmėjimą, jog kiekvienam iš mūsų viskas yra įmanoma. Net ir iš pirmo žvilgsnio neįmanomi dalykai. Tiesiog, tereikia nebijoti svajoti ir įgyvendinti savas svajones...


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip ir daugelis įmonių vadovų, Ashley Qualls iš JAV Misūrio valstijos rūpinasi kaip aplenkti konkurentus, dirba viršvalandžius ir atidžiai prižiūri vieną milijoną JAV dolerių siekiančias metines pajamas. Tačiau skirtingai nuo kitų vadovų, Ashley Qualls dar negali balsuoti – jai tik 17 metų.

Interneto era puikiai parodė, kad virtualiame pasaulyje bet kas gali tapti bet kuo. Ir ne tik medikas ar inžinierius gali tapti elfu WoW pasaulyje, bet ir moksleiviai gali tapti milijonieriais. JAV Southgate mieste gyvenanti Ashley Qualls yra puikus to įrodymas - "Google Analytics" sistemos duomenimis per mėnesį jos su draugais prižiūrimą interneto svetainę aplanko iki 7 mln. unikalių lankytojų. Ji net atsisakė kelių pasiūlymų parduoti puslapį už 5 mln. JAV dolerių.

Pats sumanymas tikrai paprastas. Svetainėje "www.whateverlife.com" siūloma nemokamai parsisiųsti šablonų, kuriuos paaugliai gali panaudoti savo puslapiams virtualioje bendruomenėje "MySpace" kurti. Pagrindinis pranašumas prie konkurentus –  šablonų kūrėjai šiuo atveju yra tie patys, kas juos ir naudoja.

Pačios Ashley Qualls teigimu, jos ir potencialių svetainės lankytojų amžiaus panašumas veikia puikiai - eidami į www.whateverlife.com jie žino ko tikėtis, mano busią suprasti o ne užversti daugybe nuobodžių šablonų, kuriuos sukūrė biuruose sėdintys dėdės raudonomis akimis.

Vienas iš Ashley sukurtų šablonų

Vienas iš Ashley sukurtų šablonų

Milijonus uždirbančios svetainės priežiūra iš paauglės daug ir pareikalavo - jai teko palikti mokyklą. Dabar Ashley mokosi nuotoliniu būdu ir tikisi tokiu būdu baigti mokslus. Žinoma, jei to prireiks - rinkos analitikų teigimu, jaunosios internautės verslas dar tik įsibėgėja.

Su Ashley dirbantis mokyklos konsultantas negaili jai pagyrų. Anot jo, problemų baigiant mokslus būti neturėtų - mokinė labai pareiginga, visuomet tiksliai žino kur jaučiasi silpniau ir stengiasi spragas užlopyti. Tuo pat metu Ashley Qualls turi ir finansų patarėja, kuris stengiasi padėti jai verslo klausimas - visgi buvimas milijoniniame interneto versle reikalauja ne tik talento, bet ir patirties.

Anot finansų patarėjo Robb Lippit, Ashley pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip ir didžiųjų šiandienos IT kompanijų vadovai - turi stiprią viziją, nebijo prisiimti neįveikiamų iššūkių ir puikiai juos sudoroja. Anot Robo, jaunoji milijonierė negalvoja apie problemas, ji iškart mąsto kaip greitai sumanymą gali įgyvendinti bei ko tam prireiks.

Ashley kambarys atspindi jos dvigubą paauglės ir jaunosios verslininkės gyvenimą. Jis prigrūstas knygų apie interneto dizainą ir kompiuterius, ant stalo pūpso brangus net 26 colių darbui naudojamo kompiuterio monitorius. Tačiau sienos rožinės. Ir su mažais pieštiniais robotukais.

Apie ją, jos kambarį ir laisvalaikį

Pirmąsias interneto svetainės Ashley pabandė kurti dar kai jai buvo tik 9 metukai. Dabartinį savo projektą www.whateverlife.com ji ėmė konstruoti 2005 metų rugpjūti nes norėjo draugams pademonstruoti savo kaip interneto dizainerės gabumus. Savomis rankomis ji parašė visą puslapio HTML kodą. "Tuomet aš džiaugiausi matydama, jog svetainėje yra du žmonės, nors vienas iš jų ir buvau aš pati" - sako Ashley.

Po poros savaičių į svetainę kasdien jau užklysdavo po šimtą lankytojų. Kiek vėliau - po kelis tūkstančius. Jau po trijų mėnesių internete www.whateverlife.com sulaukdavo po 18 tūkstančių unikalių lankytojų kasdien. Vos įdėti keli reklamos skydeliai ėmė nešti pelną, jau tų pačių 2005-ųjų rugsėjį Ashley gavo pirmą savo uždarbį - tinklo reklamos bendrovė "ValueClick Media" sumokėjo jai 2500 JAV dolerių už parodytus reklaminius skydelius.

O kambario sienos - rožinės...

Svetainės lankytojai ne tik mielai siuntėsi Ashley sukurtus šablonus, bet ir dalijosi savo sumanymais. Greitai bendras siūlomų šablonų kiekis jau pasiekė 3000. Juodi fonai su grafiniais vaizdais, spalvingi dėdės Semo atvaizdai, gitaros. Čia yra visko.

Turbūt reiktų dar kartą priminti - pelną 17-metei interneto verslininkei atnešą ne šablonai (jie nemokami), o reklama svetainėje, kuria besidominčių klientų netrūksta. Ligi šiol dirbama su "ValueClick Media", bendradarbiaujama su "Google". "Google Analytics" duomenimis, per mėnesį www.whateverlife.com aplanko nuo septynių iki devynių milijonų lankytojų. Kartais per dieną į svetainę užsuka beveik 400 tūkstančių žmonių. Tuo tarpu "Nielsen/NetRatings" duomenimis, realus tinklalapio lankomumas gerokai mažesnis - 1,3 mln. unikalių lankytojų per dieną. Tačiau "Nielsen/NetRatings" naudojamas skaičiavimo būdas laikomas nepatikimu, nes apklausiama įvairaus amžiaus ir pajamų internautai, na o pagrindiniai Ashley svetainės lankytojai yra būtent paaugliai.

Dar vieno Ashley kūrinio elementas

Dar vieno Ashley kūrinio elementas

Tikslių savo pajamų iš interneto verslo Ashley Qualls neatskleidžia, tačiau užsimena, kad praeitais metais jos viršijo 1 mln. JAV dolerių. Tai reiškia, kad būdama vos septyniolikos Ashley uždirba 40-70 tūkstančių JAV dolerių per mėnesį. Beje, pati Ashley atkreipia dėmesį ir į keistą svetainės lankytojų dinamiką - nuo sausio iki liepos jų būna daugiausiai, na o po to ima mažėti, nors būtų galima tikėtis priešingai - juk būtent rudens pradžiai į mokyklas grįžta daugybė mokinių.

Kaip jau minėta, rinkos specialistai mato didžiules www.whateverlife.com perspektyvas ir teigia, kad metines pajamas iš tinklapio laikui bėgant galima paversti dešimtmilijoninėmis. Gal tai padaryti Ashley ir pavyks - jau kitą savaitę ji susitinka su dar vienos interneto reklamos įmonės atstovais, kuriuos domina galimybė reklamuotis jos svetainėje.

Žiniasklaidos dėmesio A. Qualls netrūksta

Įdomu tai, kad su nemenkomis pajamomis Ashley tvarkosi drąsiai - beveik viską ji investuoja į patį verslą sau pasilikdama tik 2000 JAV dolerių per mėnesį. "Man daug nereikia" - sako ji. Tuo tarpu konkurentai neleidžia užmigti ir reikia nuolat investuoti į naujoves - kur jau kur, o internete lengva ne tik iškilti, bet ir žlugti pasirodžius alternatyviai ar net nukopijuotai svetainei.

Žiniasklaidos dėmesio jai tikrai netrūksta...

Artimiausiu metu savo verslą septyniolikmetė planuoja pasukti ten pat, kur ir daugelis IT verslo gigantų - mobiliųjų telefonų link. Už fiksuotą mėnesinį mokestį arba konkrečias kainas ji siūlys galimybę atsisiųsti jos sukurtas temas (themes) mobiliems telefonams. Keista, bet, pasirodo, didelė dalis www.whateverlife.com lankytojų norėtų, kad viskas jų mobiliajame telefone atrodytų taip pat, kaip ir jų "MySpace" kampelyje. 9,99 JAV dolerio per mėnesį arba nuo 0,49 iki 1,99 JAV dolerio už kiekvieną temą - tokią kainodarą planuoja Ashley.

Greitu laiku turi pradėti eiti ir Ashley kuriamas bei iliustruojamas internetinis žurnalas. "Ji neįtikėtina!" - sako finansų patarėjas - "Ji sugeba valdyti interneto verslą kaip patyręs analitikas ir tuo pat metu gyvena rožiniame kambaryje vienuose namuose su mama ir sese, rūpinasi mokykla".

Milijonierė dažnai patenka į laikraščių puslapius

Šaltinis: Games.lt

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (10)

Susijusios žymos: