„Turime 672 vietas, kur slėptis“ ()
Vilniaus valdžia antradienį (liepos 2 d.) pristatė savo gynybos planą, apimantį kontrmobilumo parką, dronų aikštelę bei naujus evakuacijos planus.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Pasak savivaldybės, Lietuvos sostinės gynybos planą sudaro: kontrmobilumo veiksmų planas, dronų aikštelė, karinė vadavietė ir vokiečių brigados priėmimas. Civilinės saugos stiprinimo planą sudaro: priedangų tinklas, evakuacijos planai ir komunikacija su gyventojais.
„Manome, kad mūsų investicija čia yra labai svarbi, nes pirmiausia Vilnius yra sostinė, taigi ir pirmasis taikinys. Žinoma, mūsų geografinė padėtis yra sudėtinga – prie sienos su Baltarusija, už kelių dešimčių kilometrų turime Astravo atominę elektrinę, kuri kelia savo pavojų“, – sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.
Kad prireikus sustiprintų įvažiavimų į miestą apsaugą ir apsunkintų galimų priešų judėjimą, Vilniaus valdžia planuoja įsigyti tokias mobilumą mažinančias priemones kaip betoninės kelio užtvaros, betoniniai „drakono dantys“ ir vadinamieji plieniniai ežiai.
Pirkimą planuojama vykdyti dar šiemet ir jam gali prireikti iki milijono eurų.
Kaip pasakojo Benkunskas, šią vasarą taip pat planuojama sukurti dronų aikštelę atviroje vietoje Šeškinės mikrorajone. Joje bus įrengtos pakilimo platformos, tinklai, tvoros, kliūtys ir dronų mokymui tinkama danga. Erdvė bus atvira visiems ir joje žmonės galės naudotis treniruotėms, užsirezervavę laiką elektronine sistema.
Rudenį Lietuvos sostinė taip pat planuoja atnaujinti evakuacijos planus, tačiau jie nebus viešinami. Taip pat planuojama padidinti priedangų skaičių.
Šiuo metu Vilniuje yra 672 vietos, kuriose trumpam galėtų prisiglausti apie pusė Lietuvos sostinės gyventojų, sakė meras.
„Nacionalinės teisės normos teigia, kad ši proporcija turėtų būti ne mažesnė nei 60 %. Bet mūsų tikslas tikrai nėra sustoti ties 60 %, o šiais metais norime pajudėti link 100 % ir sukurti tokį priedangų tinklą, kuris apimtų visą Vilnių“, – sakė Vilniaus meras.
Savivaldybė taip pat sieks įrengti 52 papildomas įspėjamąsias sirenas ir parengti popierinį vadovą su pagrindine informacija, ką daryti nelaimės atveju. Savivaldybės planuose taip pat numatyta tam skirta telefono linija, mobilioji programėlė bei pakaitinės radijo įrangos įsigijimas.