Patys geriausi grybai Lietuvoje. „Jie sukaupia mažiausiai teršalų“  ()

Įspėja žmones.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mikologas dr. Jonas Kasparavičius LRT.lt įspėja žmones nerinkti grybų šalia greitkelių 100 metrų spinduliu. Automobilių išmetamos nuodingosios medžiagos nusėda pakelės dirvožemyje.

Taip pat jis ragina negrybauti miestų parkuose ir miškeliuose. Tokiose vietose surinktuose grybuose galima rasti įvairių žmogui kenksmingų metalų.

Labiausiai kenksmingas, radioaktyviąsias medžiagas linkę kaupti gudukai, meškutės, o štai voveraitės ir baravykai – gerokai mažiau.

Monitorius, kokio dar nesu matęs: 4K raiška, 42 coliai, OLED, ir fantastiškai gera vaizdo kokybė („Philips Evnia 42M2N8900 – Series 8000“ apžvalga)
4033 1

Šis naujausios Philips Series 8000 serijos monitorius išties yra daugeliu požiūrių įspūdingas ir nepaprastas gaminys. Tik rezervuokit jam vietos ant savo stalo.

Išsamiau

O kaip dėl radiacijos?

Liepos 30 d. į Taivaną iš Lietuvos atvežtoje voveraičių partijoje rasta leistiną normą viršijančių radioaktyviųjų medžiagų likučių ir ji buvo atmesta pasienyje, pranešė Taivano maisto ir vaistų administracija (FDA).

Nustatyta, kad grybų partijoje yra 140,1 bekerelio cezio-137 viename kilograme, o leistina riba yra 100 bekerelių viename kilograme, sakė FDA, rašo technologijos.lt

Pasirodo, lietuviški grybai yra visiškai saugūs. Problema yra tuose grybuose, kurie įvežami į Lietuvą iš Baltarusijos, Ukrainos ir jie pardavinėjami kaip lietuviški grybai.

 

„Didžiausias Lietuvos grybuose rastas radioaktyviųjų medžiagų kiekis – vos 60 bekerelio cezio. Ir jis rastas raukšlėtuose gudukuose. O štai voveraitės yra vienos švariausių grybų. Taip kad mūsų grybuose pavojingo radioaktyvaus užterštumo nerasta. Juos galima drąsiai rinkti ir valgyti. Saugotis reikėtų užterštose teritorijose surinktų ir į Lietuvą atgabentų bei nepatikrintų grybų“, – LRT.lt sakė Radiacinės saugos centro ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento direktorius Julius Žiliukas.

 

Visą interviu skaitykite Lrt.lt

Parengta pagal lrt.lt, technologijos.lt informaciją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(51)
(4)
(47)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()