„Mirtinai pavojinga.“ Lietuvius perspėja apie Baltijos jūrą (0)
Baltijos jūroje maudytis kartais būna mirtinai pavojinga, tačiau lietuviai, o ypač užsieniečiai į tai dažnai nekreipia jokio dėmesio.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
99 proc. visų skendimų vyksta ten, kur ženklas „Duobė“. Ignoravimas būna iki tokio lygio, kad atėjusi šeima, pavyzdžiui, užkabina savo rankšluostį ant įspėjamojo ženklo. To pasėkoje, kiti poilsiautojai nemato, kad toje vietoje yra duobė“, – sako gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki. Apie tai rašo tv3.lt.
„Dar viena poilsiautojų problema – alkoholis, – teigia A. Siakki. – Žmonės, padaugina stipriųjų alkoholinių gėrimų ir eina maudytis – pusė jų nuskęsta“.
Ypač daug problemų sukelia užsieniečiai. Jie netik neskaito, bet ir visiškai ignoruoja įspėjimus.
Štai liepos Baltijos jūroje, ties Nidos nudistų paplūdimiu, skendo vyras iš Didžiosios Britanijos, nepaisęs draudimo maudytis jūroje – tuomet buvo iškelta maudytis draudžianti raudona vėliava.
|
Kaip informuoja įmonės „Paslaugos Neringai“ Ugniagesių gelbėtojų tarnyba, ties Nidos nudistų paplūdimiu skęstantį vyrą 17.25 val. pastebėjo Nidos Mažosios gelbėjimo stotyje tuo metu budėję gelbėtojai.
Du gelbėtojai keturračio pagalba įvykio vietoje atsidūrė per dvi minutes – skęstantis vyras nuo kranto buvo nutolęs apie 90 metrų. Skęstantysis buvo sėkmingai ištrauktas iš jūros, jam suteikta pirmoji pagalba – 47 metų vyras prisistatė kaip Neringos kurorto lankytojas iš Didžiosios Britanijos.
Kaip pranešime pažymi „Paslaugos Neringai“ Ugniagesių gelbėtojų tarnybos vadas Gintaras Kuprys, siekiant išvengti nelaimių, ypatingas dėmesys skiriamas prevencijai. Kad prevencinį darbą būtų vykdyti lengviau, šiais metais įsigyta papildoma įranga, montuojama prie keturračių – sirenos ir garsiakalbiai, kurių pagalba paplūdimio lankytojai įspėjami apie draudimą maudytis jūroje.
„Tenka apgailestauti, kad gelbėtojams nuvažiavus, dalis lankytojų apsisukę grįžta į audringą jūrą. Apie draudimą maudytis jūroje periodiškai keliomis kalbomis informuojama ir per paplūdimiuose įrengtus garsiakalbius”, -- sako gelbėtojai.
Neringos savivaldybė kartu su gelbėtojais primena, kad paplūdimyje reikia išlikti budriems ir sekti gelbėtojų skelbiamą informaciją. Taip pat būtina žinoti prie jūros iškeltų vėliavų reikšmes. Geltona vėliava – maudytis pavojinga.
- Raudona vėliava – eiti į vandenį ir maudytis draudžiama.
- Raudonai geltona vėliava – paplūdimio teritoriją stebi gelbėtojai.
- Žalios spalvos vėliava, reiškianti, kad maudytis yra saugu, pajūryje nėra kabinama.
Jūra pilna srovių ir duobių, todėl net ir tada, kai nėra bangų, išlieka nemažas pavojus patekti į pavojingą situaciją.
„Maudynėms rinkitės gerai žinomą paplūdimį, geriausia – kur budi gelbėtojai. Draudžiama maudytis išgėrus alkoholinių gėrimų. Nepalikite be priežiūros vaikų net ir ten, kur negilu”, -- pataria kurorto savivaldybė.
Nuo praėjusios vasaros būtinosiomis gelbėjimo priemonėmis yra aprūpinami ir laukiniai Kuršių nerijos paplūdimiai. Siekiant užtikrinti didesnį saugumą besimaudančių laukiniuose paplūdimiuose, juose įrengti stovai su pakabintais gelbėjimo ratais, kuriuos būtų galima panaudoti teikiant pirmąją pagalbą skęstančiajam. Iš viso pakabinti 9 gelbėjimo ratai – juos galima pastebėti ties praėjimais į paplūdimius ar laiptais.
Pastebėjus skęstantįjį, apie tai rekia skubiai informuoti Bendruoju pagalbos telefonu 112.
Parengta pagal tv3.lt ir ELTA informaciją