Oras Kaune šokiravo: „Šaltis, sniegas ir tamsa stipriai išgąsdino“  ()

Pirmi įspūdžiai netrukus pasitaisė.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Naudojuosi visomis man pasitaikančiomis galimybėmis ir manau, kad dalyvavimas daug svarbiau už pralaimėjimo baimę“, – sako Tameem Ansari M iš Čenajaus, Indijos.

Šiuo metu Tameem – ne tik Kauno technologijos universiteto (KTU) informatikos bakalauro studijas bebaigiantis dirbtinio intelekto specialistas, dirbantis didelėje Lietuvos įmonėje, bet ir programuotojams skirtos inovacijos, laimėjusios apdovanojimą, kūrėjas.

Naujovė, kurią Tameem sukūrė kartu su savo kurso draugu Sri Muthusivam, skirta programuotojams, kodo kūrėjams, siekiant palengvinti jų kasdienes užduotis, pasitelkiant dirbtinį intelektą.

Sprendimas IT sektoriui – pigesnis ir prieinamesnis nei esantys rinkoje

Studentai laimėjo du prizus KTU organizuotoje inovacijų mugėje „Technorama“. „EchoCode AI“ – taip vadinasi Tameem ir jo draugo komanda – buvo pastebėta „Reiz Studio“ ir „Accenture Lietuva“ atstovų, kurie studentus apdovanojo piniginiu prizu.

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
4642 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

„Tai – ne tik prizas, bet ir didžiulis įvertinimas, įprasminantis mano pastangas ir atveriantis naujas galimybes, kurios leidžia idėjas paversti realiais verslo pasiūlymais“, – dalinasi Tameem.

Dalyvauti „Technoramoje“ visada buvo Tameem svajonė. „Ketinau dalyvauti praėjusiais metais, tačiau tuo metu neturėjau nei stipraus projekto, nei komandos. Todėl šiemet į dalyvavimą pažiūrėjau rimčiau – nuodugniai tyrinėjau ankstesnius projektus, peržiūrėjau per pastaruosius dvejus metus eksponuotus produktus ir planavau savo veiklą“, – pasakoja jaunasis IT specialistas.

Dviejų KTU informatikos studentų pasiūlytame inovacijos prototipe daugiausia dėmesio skiriama dirbtinio intelekto (DI) integravimui į kodo redagavimo programą naudojant plėtinį.

 

„Aš pats jau seniai programuoju ir domiuosi DI, todėl norėjau sukurti sprendimą, kuris sujungtų šias dvi sritis. Supratau, kad daugelis programuotojų kaip ir aš dažnai ieško išorinių dirbtinio intelekto sprendimų, kad gautų pagalbą koduojant. Mano tikslas – perkelti dirbtinio intelekto galimybes tiesiai į programavimo aplinką, kad procesas būtų efektyvesnis ir sklandesnis“, – aiškina Tameem.

Nors rinkoje yra keletas panašių sprendimų, KTU studentų siūloma inovacija yra pigesnė ir prieinamesnė, nes plėtiniui sukurti naudojamas atvirojo kodo modelis „Meta Llama 3“. Šiuo metu komanda atlieka tolesnius tyrimus, tobulina savo produktą ir tik tada planuoja kreiptis paramos į investuotojus.

Lietuviai – atviresni nei tikėjosi

Informatikos studijomis Tameem susižavėjo dėl plačių šios srities galimybių, o KTU vaikinas pasirinko dėl gerų atsiliepimų bei stiprios studijų programos. Jo idėją studijuoti Kaune paskatino ir Kauno kaip Baltijos šalių informacinių technologijų (IT) centro reputacija.

 

„Atvykęs supratau, kad KTU siūlo kur kas daugiau nei tik studijas. Universitete daug galimybių, todėl aktyviai dalyvauju konkursuose, kai tik jų atsiranda. Kiekviena proga atveria naujas duris ir atneša įdomių staigmenų bei leidžia kažko išmokti“, – atvirauja Tameem.

Tameem kilęs iš piečiausios Indijos valstijos Tamil Nadu, todėl oras Kaune jį šokiravo: „Šaltis, sniegas ir tamsa stipriai išgąsdino“. Visgi, vaikinas primena, jog atvyko iš vietos, kur temperatūra niekada nenukrenta žemiau 30 laipsnių.

Pirmi įspūdžiai netrukus pasitaisė, labiausiai dėl sutiktų žmonių draugiškumo ir svetingos universiteto aplinkos. Tameem patinka leisti laiką universiteto miestelyje: bibliotekoje, kavinėse ir kitose erdvėse, todėl studentas greitai susirado draugų iš įvairių šalių.

 

„Nustebau sužinojęs, kad daugelis lietuvių yra labai draugiški, puikiai kalba angliškai ir yra atviresni nei tikėjausi. Mano įspūdžiai dar labiau pagerėjo, kai sutikau daug palaikančių ir drąsinančių dėstytojų“, – sako KTU informatikos studentas iš Indijos.

Maistas ir bendravimas su šeima yra tai, ko jaunas IT specialistas pasiilgsta gyvendamas toli nuo namų. Laimei, technologijos leidžia palaikyti ryšį su artimaisiais, o Kaune galima rasti ingredientų, reikalingų pasiilgtiems kulinariniams skoniams išgauti.

„Ilgą laiką praleidęs Kaune, susipažinau su jo kultūra, žmonėmis ir maistu, todėl dabar Kauną laikau antraisiais namais. Artėjant studijų pabaigai, jau pradėjau jausti nostalgiją susikurtam gyvenimui“, – šypsodamasis sako Tameem.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(11)
(8)
(3)

Komentarai ()