„Netrukus jūsų automobilis be to nevažiuos.“ Ką skelbia „Bitė Lietuva“  (2)

Naudojantis programėle telefone užrakinti ar atrakinti automobilį, nuotoliu įjungti salono šildymą ar vėsinimą, prisijungti prie automobilio „Wi-Fi“ prieigos taško. Tai tik keletas funkcijų, kurias galima rasti naujausiuose automobilių modeliuose. Eksperto teigimu, jau dabar renkantis naują automobilį reikėtų įvertinti ne tik tradicinius parametrus, kaip variklio galia ar kėbulo tipas, bet ir jo išmaniąsias galimybes, rašoma pranešime žinaisklaidai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Vis daugiau naujų automobilių modelių diegiamos įvairios išmanios technologijos, kurios palengvina šių transporto priemonių valdymą ir padeda išvengti eismo įvykių kelyje. Kitas žingsnis, kurio link juda visa automobilių pramonė – kuo daugiau funkcijų ir atsakomybių atiduoti pačiam automobiliui. Jau dabar kai kuriuos automobilius galima pastatyti į stovėjimo vietą nuotoliu, vos kelių mygtukų paspaudimu mobiliojoje programėlėje“, – pasakoja Gintas Butėnas, skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Internetas automobilyje suteikia papildomų privalumų

Interneto diegimas transporto priemonėse suteikia daug privalumų – automobiliuose veikiančios vartotojo sąsajos leidžia ne tik lengviau integruoti mobiliuosius įrenginius, bet ir kurti individualią vairavimo patirtį.

„Ilgą laiką vienintelė pramoga keleiviams buvo klausytis radijo. Dabar automobilio salone turime ne vieną ekraną, kuriame galime įsijungti „YouTube“, „Netflix“, „Go3“ ar kitą programėlę. Ilgainiui pamiršime ir tai, kad navigacija automobilyje buvo atskiras įrenginys – daugelyje automobilių dabar navigaciją turime tiesiog prietaisų skydelyje“, – sako Eligijus Rakickas,  „Bitė Lietuva“ produktų vadovas.

Black Friday išpardavimas prasideda! Beprotiškų kainų energijos stotelės, siurbliai, vaizdo projektoriai, el. dviračiai ir kt.
6155 5

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Lucky Draw“ žaidimas

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „Narwal Freo X Plus“ - 7800Pa, plovimas, unikalus šepetys, atliekų suspaudimas, APP

2) „FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis - 3600W, 3840Wh, padidinama iki 11520Wh, APP ir kt.

3) „Eleglide M1 Plus“ - atnaujinta 2-os kartos el. dviračio versija su APP

4) „Wanbo Mozart 1 Pro“ - LCD projektorius, 1080P, 900 ANSI, Android 11, Netflix ir Widevine DRM L1 sertifikatai

Išsamiau

Automobilio salonas tampa kasdienio buvimo internete tąsa – čia jau galime prisijungti prie automobilio „Wi-Fi“ prieigos taško, toliau naršyti ir naudotis pamėgtomis programėlėmis.

Dar daugiau galimybių turėtų atverti tokios automobiliuose diegiamos technologijos, kaip daiktų internetas (angl. internet of things, IoT), autonominis vairavimas, atkreipia dėmesį ekspertas.

„Technologinė pažanga užtikrina ne tik funkcionalumą, patogumą, bet ir didesnį saugumą kelyje – nauji automobiliai jau gali atpažinti įvairias kliūtis, kur kas greičiau nei žmogus atlikti staigų manevrą išvengiant kliūties, automatiškai be jokio žmogaus įsikišimo stabdyti. Į bendrą tinklą susietuose automobiliuose šios saugumo galimybės bus dar didesnės,“ – pabrėžia skaitmeninių produktų ekspertas E. Rakickas.

Varžosi dėl „Metų interneto automobilio“ vardo

 

Jei renkantis naują automobilį aktualios jo galimybės prisijungti prie interneto (angl. connectivity), „Bitės“ produktų vadovas pataria įsivertinti tiek dabartinius, tiek netolimoje ateityje aktualius poreikius.

„Galimybė nuotoliu atrakinti, užrakinti, valdyti mikroklimatą salone yra tik dalis naujų automobilių funkcijų, kurios jau prieinamos daugelyje naujų automobilių. Aukštesnis lygmuo, kai automobiliai geba atsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus ir nuotoliu reguliuoti įvairius techninius parametrus – baterijos, važiuoklės nustatymus ir panašiai. Tad esminis klausimas – kiek psichologiškai esame pasiruošę tam, kad automobilis tampa dar vienu išmaniuoju įrenginiu, nes tai atveria ne tik naujų galimybių vairuotojams, bet ir iššūkių duomenų saugumui“, – sako E. Rakickas.

 

Pasak jo, gamintojai daug investuoja į kibernetinį saugumą transporto priemonėse: pasitelkiami duomenų šifravimo, vartotojų autentifikacijos, duomenų nutekėjimo prevencijos sprendimai. Visa tai tam, kad realybėje nepasikartotų tokie scenarijai kaip 2023 m. apokaliptiniame trileryje „Palik pasaulį už nugaros“ (angl. „Leave the world behind us“) su Julia Roberts, kai kibernetinės atakos paveikti išmanieji įrenginiai nustoja veikti, o tūkstančiai autonominių automobilių trenkiasi vienas į kitą.

Šiuo metu vykstančiuose „Lietuvos Metų automobilio 2025“ rinkimuose automobiliai pirmą kartą varžosi ir dėl „Metų interneto automobilio“ vardo.

„Vertiname aibę skirtingų automobilių parametrų: vartotojo sąsajas telefone, jų funkcionalumą ir patogumą, ar galima susieti mobiliuosius įrenginius nuotoliu. Taip pat tikriname, kaip veikia įvairios integracijos, telematikos sistemos, ar sklandžiai veikia įvairios programėlės. Vertiname net tokius dalykus, ar automobilio interneto ryšiui reikia fizinės SIM kortelės, ar galima naudoti eSIM“, – vardija skaitmeninių paslaugų bendrovės „Bitė“ atstovas.

 

E. Rakicko teigimu, matomas labai didelis atotrūkis tarp skirtingų automobilių modelių, bet jau ryškėja lyderiai, pretenduojantys į „Metų interneto automobilio“ titulą.  

Neseniai „Bitė Lietuva“ tapo išskirtine pasaulinės bendrovės „Vodafone“ partnere ir Lietuvoje pradėjo teikti interneto automobilyje paslaugą. Šio susitarimo pagrindu, daugelyje Lietuvoje parduodamų naujų automobilių jau veikia ar netrukus veiks būtent kokybiškas „Bitės“ internetas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(6)
(-6)

Komentarai (2)