Neužsiveda automobilis? „Circle K“ skelbia, kokį dyzeliną pradėjo tiekti Lietuvos degalinėse  (45)

Neužsiveda automobilis? Galbūt neteisingai pasirinkote dyzeliną.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Keičiantis oro sąlygoms, Lietuvos vairuotojai turėtų ne tik pasitikrinti automobilio techninę būklę, bet ir pasirinkti atšiaurioms sąlygoms pritaikytą dyzeliną. Šaltojo sezono degalai gaminami taip, kad užtikrintų geresnį variklio darbą bei mažesnę gedimų riziką net ir esant itin žemai oro temperatūrai.

Degalinių tinklas „Circle K“ Lietuvoje pradeda arktinio pirmos klasės dyzelino tiekimą. Šie degalai šalčiui atsparūs bent iki -26 °C.

„Spalio ir lapkričio mėnesiais palaipsniui didinome degalinėse parduodamo dyzelino atsparumą šalčiui, o šiuo metu į degalines jau tiekiame arktinį dyzeliną. Jo sudėtyje numatyta 7 proc. atsinaujinančių degalų dalis – HVO priedas, kuris savo savybėmis yra palankesnis naudoti šaltuoju periodu, nes, lyginant su alternatyvomis, neabsorbuoja vandens. Tai yra svarbus rodiklis, esant temperatūrų pokyčiams, kuomet bake gali kauptis kondensatas“, – teigia „Circle K“ degalų kategorijos vadovas Baltijos šalims Rokas Laurinavičius.

[Vokietija] Pamaitins net elektromobilį! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „OUKITEL P2001 Plus“)
5576 1

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Circle K“ atstovas, artėjant šaltiems ir nepastoviems orams, rekomenduoja automobilio bake palaikyti didesnį – bent pusės bako – degalų likutį.

Pagrindiniai skirtumai

Pagrindinis žieminio ir vasarinio dyzelino skirtumas yra atsparumas šalčiui: arktinio tipo degalai pritaikyti naudoti žemose temperatūrose, jie neužšąla.

„Ypač svarbu pasirinkti tinkamos klasės dyzeliną, kad jis neužšaltų automobilio kuro sistemoje, kur mažas vamzdelių diametras sudaro galimybes šalčiui greičiau atlikti savo darbą. Pavyzdžiui, jei žiemos sezonu norite į kelionę leistis automobiliu, į kurį paskutinį kartą degalus pylėte tik vasarą, turite žinoti, kad toks dyzelinas užšals jau prie -5°C, nes tokio atsparumo yra vasarinis dyzelinas“, – pavyzdį pateikia R. Laurinavičius.

Kaip atpažinti žiemai pritaikytą dyzeliną

R. Laurinavičius atkreipia dėmesį, kad tinkamą dyzelino tipą, priklausomai nuo temperatūros pokyčių, turi pasirinkti pats klientas, atkreipdamas dėmesį į degalų žymėjimą.

 

„Vairuotojams svarbu mokėti atpažinti, ar degalinėje, kurioje jie lankosi, yra galimybė pasirinkti arktinį dyzeliną. Pastarasis yra žymimas snaigės simboliu (*). Įprastu atveju, jeigu kainų stulpe, ant degalų pompos ir kvite šios snaigės nėra, tai nebus arktinis dyzelinas, o veikiausiai pereinamosios F klasės dyzelinas, kurio atsparumas šalčiui siekia iki -20°C. Tačiau reikia pažymėti, kad šie degalai pradeda drumstis daug greičiau, t.y. jau prie -10°C, kai tuo tarpu arktinis – tik prie -16°C ar šaltesnės temperatūros“, – atskleidžia degalų kategorijos vadovas.

Svarbu neužmiršti stiklų plovimo skysčio

Degalinių tinklo atstovas taip pat primena, kad krentanti oro temperatūra turi įtakos ir automobilio stiklų plovimo skysčiui.

„Vasarinis skystis dažniausiai pradeda stingti net ir mažoje minusinėje temperatūroje. Rekomenduoju atkreipti dėmesį, kaip greitai sunaudojate skystį ir pagal tai planuoti tinkamą atsparumą šalčiui. Pavyzdžiui, jei ketinate skystį sunaudoti per keletą dienų ir matote, kad orų prognozė nebus žemesnė nei -10°C, tuomet pakaks ir -15°C skysčio, kuris įprastai yra ir šiek tiek pigesnis. Tačiau jeigu neturite galimybės jo atsargų planuoti iš anksto, geriausia rinktis -25°C atsparumo skystį ir pamiršti rūpesčius, ypač turint galvoje, kad nakties temperatūra dažnai būna žemesnė nei prognozuojama. Taip pat svarbu, kiek skysčio laikote bakelyje – kuo jo daugiau, tuo mažesnė užšalimo rizika“, – priduria R. Laurinavičius.

Atmintinė žiemos kelionėms

 

Degalų kategorijos vadovas primena svarbiausius veiksnius, kurie padės užtikrinti sklandžias žiemos keliones automobiliu.

  1. Tinkamas degalų pasirinkimas. Arktinis dyzelinas su optimaliai parinktais bio komponentais ir teisingai pritaikytais multifunkciniais priedais leis lengvai užvesti automobilį.
  2. Automobilio baterijos (akumuliatoriaus) patikra. Startinės srovės galingumas taip pat įtakoja automobilio užvedimą, todėl, artėjant šalčiams, reikėtų atlikti akumuliatoriaus techninės būklės įvertinimą.
  3. Gera padangų būklė. Kokybiškos žieminės padangos yra būtinos, nes jos užtikrina geresnį sukibimą su slidžia danga, saugumą keliuose bei geresnį pravažumą, esant didesniam sniego ar vandens kiekiui, pavyzdžiui, šlapdribai. Vairuotojai neretai žvelgia tik į protektoriaus gylį, tačiau svarbus yra ir padangos amžius – kuo ji senesnė, tuo didesnė tikimybė, kad guma praranda savo technines savybes, tad svarbu atkreipti dėmesį ir į tai.
  4. Šalčiams pritaikytas stiklų plovimo skystis. Tinkamas skysčio pasirinkimas užtikrins saugų ir komfortišką keliavimą.
  5. Automobilio šildymo sistemos patikrinimas. Vasarą ji nėra naudojama, o žiemą tampa itin reikalinga. Tai ypač svarbu elektromobilių vairuotojams, kai automobilio salonas nesušyla nuo variklio.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(26)
(8)
(18)

Komentarai (45)