„Prie Lietuvos.“ Tūkstančiai Rusijos kariškių ir pažangių naikintuvų ()
Baltijos šalių gyventojai turėtų būti itin budrūs.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos ekspansijos grėsmė Europoje, ypač Rytų Europoje, vis dar aktuali. Europos pareigūnai jau ne kartą perspėjo, kad Rusija vargu ar sustos ties Ukraina, ji bandys pulti ir kitas šalis. Žurnalas „Newsweek“ aprašo potencialias fronto linijas, kuriose gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas, jei Rusija atsisuks prieš NATO.
„Nėra jokių abejonių, kad Putinas ir toliau agresyviai sieks savo interesų Europoje, ypač jos rytinėje dalyje. Jis išnaudos bet kokią spragą, kad padidintų Rusijos įtaką regione“, – sakė Šiaurės centrinio koledžo (JAV) politikos mokslų profesorius Williamas Maksas.
„Potencialus galimos Rusijos agresijos frontas galėtų būti NATO šiaurės rytinis flangas, įskaitant sieną tarp Rusijos ir Suomijos, taip pat Baltijos šalys – Estija, Latvija ir Lietuva“, – rašoma žurnale.
|
„Kai galvojame apie būsimų konfliktų galimybę, Baltijos šalys yra svarbus NATO atgrasymo galios išbandymo taškas. Nemažai rusų gyvena Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, o tai dažnai yra Putino intervencijos motyvacinis veiksnys“, – sakė Maksas.
Pirmuoju tiesioginės Rusijos ir NATO konfrontacijos tašku galėtų tapti vadinamasis Suvalkų koridorius – strategiškai svarbi 70 kilometrų ilgio Lenkijos ir Lietuvos sienos atkarpa, jungianti Baltijos šalis su likusia NATO teritorija ir kartu atskirianti Rusijos Kaliningrado sritį iš Baltarusijos.
Netoli šio koridoriaus yra tūkstančiai Rusijos kariškių, pažangių naikintuvų ir branduolinių ginklų, todėl regionas gali tapti pirmuoju Rusijos ir NATO kontaktų tašku.
Nors su Rusija besiribojančios NATO narės reiškia didelį susirūpinimą, analitikai teigia, kad Maskva gali susilaikyti nuo tiesioginės konfrontacijos su aljansu ir pulti neutralias šalis, tokias kaip Moldova ir Sakartvelas.
Kaip rašo „Newsweek“, Maskva pastaruoju metu aktyviai kišasi į Moldovos ir Sakartvelo vidaus politiką, įskaitant bandymą daryti įtaką rinkimams. Be to, baiminamasi, kad Rusija gali išprovokuoti naują konfliktą Balkanuose, ypač su Serbija – tradicine Maskvos sąjungininke.