„Taip, mūsų biuras yra Maskvoje ir Sankt Peterburge.“ Sprogo „Teltonika“ skandalas  ()

Pritaikė sankcijas.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Bru-nO (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/antenna-sata-tenne-technology-3645118/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuo 2023-ųjų pradžios iki 2024 m. balandžio bendrovės „Teltonika“ gaminama produkcija per sankcionuotas trečiąsias šalis bent 18 kartų buvo įvežta į Rusiją, skelbia portalas lrt.lt. 

Portalo žiniomis, 2023 m. Rusijos rinkai lietuviškos įmonės gaminamas antenas ir laidus tiekė dvi Turkijos įmonės „Aavat Endustriyel Sistemleri“ ir „Olimpik Gama Logistics“, kurioms dėl draudimų apėjimo pernai JAV pritaikė sankcijas.

„Kalbant apie prekių įvežimą iš Turkijos (apytiksliai 1000 eurų vertės įvairių prekių, dominuojančios prekės – antenos ir laidai), atkreipiame dėmesį, kad jūsų paminėtos Turkijos bendrovės nėra „Teltonikos“ klientės, su šiomis įmonėmis neturime jokių verslo ryšių“, – komentare portalui nurodė „Teltonika“.

Tiesa, Turkija ne vienintelė šalis, per kurią lietuviškos prekės pasiekė šalį agresorę. Remiantis muitinių duomenų informacinės sistemos „ImportGenius“ duomenimis, lrt.lt skelbia, kad daugiausia „Teltonikos“ prekių į Rusiją buvo įvežta 2023 m. rugsėjį. GPS stebėjimo įrangą ir kitą produkciją pastarajai tiekė Kinijos logistikos bendrovė „Sinalex Limited“.

[Kuponai] 2 kartus pigiau nei Lietuvoje ką tik pristatyti „Realme Watch S2“ išmanieji laikrodžiai, „OnePlus“ flagmanai telefonai ir „Oneplus Buds Ace 2“ ausinės (Video)
7180 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „Realme Watch S2“ - išmanusis laikrodis, globali versija

2) „OnePlus 13“ - naujausi išmanieji telefonai, 12+256GB, globalus ROM

3) „Oneplus Buds Ace 2“ - belaidės ausinės

Išsamiau

„Honkonge veikianti „Teltonikos“ atstovybė užsiima tik mūsų produkcijai reikalingų elektronikos komponentų tiekimu į Lietuvą ir ši atstovybė nėra produkcijos distribucijos centras“, – teigė Lietuvos bendrovė, akcentuodama, kad neturi jokių verslo ryšių su Kinijos įmone.

„Teltonika“ nurodė, kad pastaroji įmonė galimai neteisėtai naudojasi jos prekių ženklu.

„Taip pat mūsų dėmesį patraukė aplinkybė, kad iš Honkongo įvežamų prekių kilmės šalis – Kinija. „Teltonikos“ produkcija visada žymima lietuviška kilme. Atsižvelgdami į tai, neatmetame galimybės, kad Kinijoje veikiančios bendrovės be „Teltonikos“ žinios galimai neteisėtai naudojasi „Teltonikos“ prekių ženklu bei šiomis siuntomis buvo siunčiamos ne „Teltonikos“ pagamintos prekės. Šio atvejo aplinkybėms išsiaiškinti skirsime papildomą dėmesį“, – LRT Tyrimų skyriui pateiktuose atsakymuose teigė bendrovė.

 

„Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis tikina dar prieš kelis metus išsiaiškinęs, jog Lietuvos technologijų įmonių grupė „Teltonika“ prekiauja savo produkcija Rusijoje. Anot jo, kylant vis daugiau klausimų dėl bendrovės veiklos, „Teltonika“ turėtų išsklaidyti abejones ir pateikti viešus paaiškinimus dėl įmonės eksporto.

„Kažkas prarado atmintį. Aš prieš du metus savo socialinėje erdvėje, savo „Facebook“ profilyje apie „Teltoniką“ atlikau labai didelį tyrimą, kaip Rusijoje jos įmonės vykdo veiklą. Po keleto mėnesių atlikau dar didesnį tyrimą, kaip jie pardavinėjo savo technologiją būtent į trečiąsias šalis – į Turkiją, Indoneziją, Kazachstaną, Tadžikistaną“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė R. Žemaitaitis, stebėdamasis, jog tuo metu ši informacija liko nepastebėta.

 

„Aš manyčiau, kad šiandien dėl viso skaidrumo ir aiškumo „Teltonika“ turėtų pateikti visas ataskaitas ir visą informaciją, kas susiję, kaip jie vežė tuos savo projektus į kitas šalis“, – pabrėžė jis.

„Aušriečių“ lyderis akcentavo, jog „neliečiamų“ įmonių būti negali, todėl jis kartojo – „Teltonika“ turi atsakyti į visus bendrovei keliamus klausimus dėl galimo sankcijų apėjimo.

„Kažkodėl tai niekas apie tai nekalba, nes, matai, įmonė yra neliečiama. Bet jeigu čia būtų Matijošaitis su savo krabais, tai piketai, mitingai eitų per visą Lietuvą. Tai čia yra du skirtingi dalykai moralės klausimais“, – pabrėžė R. Žemaitaitis.

„Teltonika“ turi aiškiai ateiti ir pasakyti – taip, Maskvoje mūsų biuras yra, Sankt Peterburge mūsų biuras yra, į Indoneziją mes produkciją siunčiame, į Turkiją mes produkciją siunčiame, į Iraną produkciją siunčiame. Ir turi tą išvardyti“, – nurodė Seimo narys.

 

ELTA primena, kad pastaruoju metu viešojoje erdvėje buvo skelbiama, jog „Teltonikos“ prekių vis dar galima įsigyti keliolikoje Rusijos ir Baltarusijos internetinių parduotuvių. Savo ruožtu į įtarimus sureagavęs „Teltonikos“ įkūrėjas Arvydas Paukštys tvirtino, kad jau nuo 2022 m. bendrovė šiose šalyse neveikia. Taip pat jis akcentavo, kad buvo imtasi technologinių sprendimų užtikrinant, kad bendrovės produkcija šiose šalyse tiesiog neveiktų. 

Visgi, trečiadienį lrt.lt publikavo tyrimą, kurio metu išsiaiškinta, kad nuo 2023 m. pradžios iki 2024 m. balandžio „Teltonikos“ gaminama produkcija per sankcionuotas trečiąsias šalis bent 18 kartų buvo įvežta į Rusiją.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
(24)
(29)
(-5)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()