„Privalome.“ Lietuva skverbsis į Rusiją  ()

„Turime įgyvendinti pagal įstatymo prievolę.“


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Lietuvos kariuomenė (stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=0qf6oDiC_xg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Naujuoju Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovu siūlomas Remigijus Bridikis pagrindiniu departamento iššūkiu laiko užsienio žvalgybos vystymą.

„Turime toliau išlikti budrūs. Išsivalėme savo kiemą, bet laikas reikalauja žengti toliau. Naujojo VSD vadovo pagrindiniu iššūkiu laikyčiau užsienio žvalgybos išvystymą. Mes privalome būti ten, iš kur mums kyla grėsmės ir jas ten matyti“, – ketvirtadienį prisistatydamas Seime kalbėjo R. Bridikis.

Pareigūnas šiuo metu eina VSD direktoriaus pavaduotojo pareigas, jį skirti institucijos vadovu siūlo prezidentas Gitanas Nausėda.

„Mūsų egzistencinių grėsmių šaltinis yra pasaulyje globaliai veikianti valstybė. Siekiant suvokti tos valstybės tikslus mūsų atžvilgiu būtina įsigilinti į jos pasaulinį žaidimą, suvokti silpnąsias vietas ir jomis pasinaudoti“, – kalbėjo R. Bridikis.

„Nors Rusija ir stengiasi atkurti savo šnipų tinklą, priešiška žvalgyba Lietuvoje yra labai apsunkinta. Išsivalėme savo kiemą, bet laikas žengti toliau“, – pabrėžė jis.

[EU+Kuponas] „Su juo dirbu daugiau nei 800 valandų ir WOW, koks puikus spausdintuvas. Esu sužavėtas šio produkto kokybe“ (Video, „FLSUN T1-U“ atsiliepimai)
2347 6

Puiki kaina

Specialus kuponas

Iš Europos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Ribotas kiekis

Pirkėjų pagyros

Išsamiau

Kandidatas į VSD vadovus sakė, kad tarnyba stipriai savo veiklą yra konsolidavusi į šiandien kylančias grėsmes, kontržvalgybos veiklą.

„Žvalgyba yra kita sritis, kurią turime įgyvendinti pagal įstatymo prievolę, čia mums reikia dar gerokai pastiprėti. Mes kuriame tam tikrą sistemą, bendradarbiaujame su užsienio partneriais, turime gerą vardą, bet tą sritį matyčiau kaip vieną iš tobulintinų“, – teigė R. Bridikis.

Pasak VSD direktoriaus pavaduotojo, taip pat būtinas technologinis apsiginklavimas.

„Šiandien konstatuojame – įžengėme į dirbinio intelekto amžių. (...). Neskirdami deramų intelektinių ir finansinių išteklių naujosioms technologijoms įsisavinti, rizikuotume ne tik atsilikti nuo varžovų, bet ir nesusikalbėti su sąjungininkais“, – sakė pareigūnas.

Departamentui reikalingas nuoseklus finansavimas

Kalbėdamas apie VSD veiklą, kandidatas sakė, kad sėkmingam tarnybos darbui reikia nuoseklaus ir prognozuojamo finansavimo.

„Daugelis mūsų procesų prasideda ir baigiasi ne per vienus metus, tai yra aukštosios technologijos, tai yra žmonių parengimas, užtrunkantis kelerius metus, yra bendri projektai su užsienio partneriais. Mes negalime pradėti ir baigti tais pačiais metais, mums reikia žinoti ir užsibrėžti laiko ašyje tam tikrą perspektyvą, tada galime jaustis stabiliai“, – teigė R. Bridikis.

 

Paklaustas apie parlamento pirmininko Sauliaus Skvernelio išsakytus teiginius apie Seime besiformuojančią tam tikrąją penktąją koloną, jos bruožus, VSD direktoriaus pavaduotojas tvirtino, jog departamentas šios sąvokos savo veikloje nenaudoja.

„Penktosios kolonos sąvoka, ar terminas, vis sklandantis ore. Kaip VSD pareigūnas, na, mes šito termino institucijoje nenaudojame. Turiu išlikti nuoseklus, turiu vertinti pagal teisę ir teisėje penktoji kolona nėra naudojama sąvoka“, – sakė R. Bridikis

„Mes naudojame kitas sąvokas. Kenkia ar nekenkia valstybės saugumui, suverenitetui, bendradarbiauja ar nebendradarbiauja su priešiškomis tarnybomis, ar padeda kitoms valstybės siekti savo tikslų“, – pridūrė jis.

Apie tai, jog parlamente formuojasi tam tikra penktoji kolona, S. Skvernelis pareiškė praėjusią savaitę.

 

Seimo vadovas tuomet sakė nebūtinai turintis omenyje dalį parlamentarų, prieš kelias savaites nepalaikiusių nacionalinių sankcijų Baltarusijai ir Rusijai pratęsimo.

Antradienį prašomas įvardinti, ką jis laiko besiformuojančios priešiškos valstybei grupės nariais, Seimo pirmininkas siūlė pasižiūrėti į parlamentarų balsavimus, pasisakymus, tačiau konkrečių pavardžių neįvardino.

Pranešėjo istorijoje buvo atviras

Kaip rašė BNS, R. Bridikis minėtas vadinamojoje VSD pranešėjo istorijoje.

Buvęs VSD pareigūnas Tomas Gailius teigė 2018 metų liepą iš departamento direktoriaus pavaduotojo R. Bridikio gavęs kelis lapus su daug pavardžių ir žodinį pavedimą „patikrinti vieno kandidato rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą“. Jame, kaip paaiškėjo, buvo nurodyti tuomet dar kandidato į prezidentus G. Nausėdos rėmėjai ir bendražygiai.

Savo ruožtu VSD atstovai tvirtino tikrinę visų kandidatų į prezidentus komandas. T. Gailius tikino, jog tikrinta tik G. Nausėdos aplinka, o R. Bridikis jam patvirtino, kad sąrašai gauti iš paties G. Nausėdos. Prezidentas kategoriškai neigia prašęs VSD tikrinti jo komandą.

 

Paklaustas apie savo vaidmenį Seimo atliktame tyrime dėl vadinamosios pranešėjo istorijos, R. Bridikis teigė buvęs maksimaliai atviras su komisijos nariais, tačiau jos išvadų sakė negalįs vertinti, nes pareigūnai vykdo, o ne vertina politikų sprendimus.

R. Bridikis yra tarnavęs Lietuvos kariuomenėje, dirbęs Krašto apsaugos ministerijoje ir NATO specialiųjų operacijų štabe, dalyvavo trijose Specialiųjų operacijų pajėgų misijose Afganistane.

Tarnybą VSD R. Bridikis pradėjo 2015 metais, yra apdovanotas Vyčio Kryžiaus ordino Karininko kryžiumi ir Vyčio Kryžiaus ordino medaliu.

VSD vadovą pritarus Seimui skiria prezidentas. Jo kadencija trunka penkerius metus.

Jei parlamentas pasisakys už pokyčius VSD vadovybėje R. Bridikis pareigose pakeistų Darių Jauniškį, kuris departamentui vadovauja nuo 2015 metų, dvi kadencijas.

BNS jau skelbė, kad jį planuojama skirti Lietuvos ambasadoriumi NATO. Naujas pareigas D. Jauniškis turėtų pradėti eiti balandžio viduryje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: BNS
(4)
(2)
(2)
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Komentarai ()

Susijusios žymos: