„1 val. bėgyje.“ Žaibiška Lietuvos reakcija. Ko skubiai paprašė JAV kariai  (2)

„Turime dorotis ne tik su reljefu.“



© Associated Press (stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=zwpOKnOFj6U

Visi šio ciklo įrašai

  • 2025-03-31 „1 val. bėgyje.“ Žaibiška Lietuvos reakcija. Ko skubiai paprašė JAV kariai  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV kariuomenės vadavietė Europoje sekmadienį pranešė, kad popiet Pabradės poligoną turėtų pasiekti geležinkeliuose naudojama RAIL sistema, leisianti naudoti sunkesnę įrangą tęsiant antradienį keturių dingusių JAV kareivių gelbėjimo operaciją.

Pasak JAV kariuomenės, sekmadienį toliau atliekami kasimo ir siurbimo darbai. Nustatyta, kad karių šarvuotis M88A2 „Hercules“ yra keturių metrų gylyje, jis yra aplipęs maždaug dviejų metrų dumblo sluoksniu. Mašina toliau klimpsta gilyn.

„RAIL“ sistema naudojama greitai pastatomai ir modifikuojamai platformai sukonstruoti. Ji paprastai pasitelkiama geležinkelio tinklų krovimo darbams sudėtingo reljefo teritorijoje. Inžinieriai prašė ją pristatyti, kad galėtų stabilizuoti žemę gelbėjimo operacijos vietoje. JAV kariuomenės kariai šiuo metu veža sistemą iš Vokietijos Kaizerslauterno miesto.

[Mega pasiūlymas+Vokietija] Tik 35,99€ už 21V 2in1 suktuką ir grąžtą su 2 baterijomis, greičių pasirinkimu, LED šviesomis ir t. t.
3635 1

Fantastiškai gera kaina

Iš Vokietijos, retas atvejis

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Aukščiausia kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

“Labai sudėtinga patekti prie šarvuočio tokioje vietovėje, M88 nugrimzdus į pelkę. Turime dorotis ne tik su reljefu, daugybe dumblo virš mašinos, bet ir jos 70 tonų svoriu, kurį stengiamės iškelti iš pelkės“, – sakė brigados generolas Johnas Loydas, JAV kariuomenės Inžinierių korpuso Šiaurės Atlanto divizijos vadas. 

“Praėjusią naktį narai bandė pasiekti šarvuotį. Negalėjome to padaryti dėl dumblo kiekio. Tęsiame kasimo ir pelkės vandens siurbimo darbus, taip pat naudojame kasimo įrangą, kad priartėtume prie mašinos“, – sakė jis.

 

Šeštadienį į poligoną atvyko JAV karinio laivyno narai, kurie pirmąkart panėrė ankstų vakarą. 

Gelbėjimo komanda taip pat bandė nustatyti „Hercules“ vietą sonaru ir ekspertai nusprendė, kad reikalingas specialus prietaisas, vadinamasis „požeminis profilometras“.

Valandos bėgyje Lietuvos vyriausybė rado tokį prietaisą turinčią įmonę ir nusiuntė į Vilniaus oro uostą operatorių ir įrangą, kad 1-osios šarvuotosios divizijos aviacijos brigados sraigtasparnis „UH-60 Blackhawk“ galėtų juos nugabenti į operacijos vietą. Praėjus šešioms valandoms po įvardinto poreikio prietaisas buvo vandenyje.

Toliau atvykstant šimtams karių ir kitų gelbėtojų, 21-oji JAV palaikymo padalinys pristato daugiau šiltų palapinių, didelės galios generatorių ir kitos būtinosios įrangos, kad kariai, inžinieriai ir kiti gelbėtojai galėtų atgauti jėgas.

 

“Esame be galo dėkingi mūsų sąjungininkams už viską, ką jie daro padėdami rasti mūsų karius. Jie laiko mūsų karius savais ir mes apie juos galvojame visiškai taip pat. Jie labai palaiko ir mūsų šeimas, žinodami, kad jos patiria sunkų laikotarpį“, – sakė pulkininkas. Jimas Armstrongas, 1-osios šarvuotosios brigados kovinės grupės 3-iosios pėstininkų divizijos vadas.

Karių šeimos nuolat informuojamos apie gelbėjimo operaciją. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Justina Vaišvilaitė-Braziulienė
(14)
(1)
(13)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai (2)

Susijusios žymos: