„700 mlrd. Tai jaučiasi.“ Ateina į Lietuvą  ()

Kinai vis aktyviau vyksta į Europą.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© Andrey Vondemark (stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=qq7BiJJtQkU

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

JAV Kinijai įvedus didelius importo muitus, Lietuvos verslo atstovai sako pastebintys kinų vykdomą gana agresyvią prekybinę politiką, aktyviai siūlant bendradarbiauti bei mažinant kainas, ketvirtadienį skelbia naujienų portalas „Delfi“.  

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narys bei eksportuotojų klubo pirmininkas Kęstutis Černeckas teigė, jog pastebima, kad kinai vis aktyviau vyksta į Europą tvarkyti verslo reikalų, pokyčiai matomi ir kainų siūlymuose. 

„Nors Lietuvos importas iš Kinijos sudaro apie 2 mlrd. eurų, kai visos ES – beveik 700 mlrd. eurų, o Lietuva kinams – labai mažas žaidėjas, bet per dieną dabar gaunu apie 20 naujų pasiūlymų dirbti kartu, kurių anksčiau nebuvo“, – sakė K. Černeckas.  

[Vokietija] Tokio daikto dar nesate matę! 2 kartus pigiau nei Lietuvoje. Piešia ant kūno, konditerijos gaminių ir kt. Profesionalus „pasidaryk pats“ rinkinys
4119

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Puiki kokybė ir panaudojimo galimybės

Išsamiau

Aktyvius kinų veiksmus Lietuvoje siekiant bendradarbiauti teigė pastebėjęs ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius. 

„Užsidarius JAV rinkai, Kinijos gamybiniai pajėgumai lieka tokie patys ir jie ieško kur tai realizuoti. (...) Tai jaučia ir mūsų įmonės“, – sakė V. Janulevičius.

 

Tuo tarpu Užsienio reikalų bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijos tikina, kad kol kas valstybiniu lygmeniu didesnio dėmesio iš Kinijos atstovų nesulaukia. 

Kaip anksčiau rašė BNS, balandžio 9 dieną, kai turėjo įsigalioti 20 proc. muitas iš ES valstybių į JAV importuojamoms prekėms, JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Trampas) savo plataus masto tarifams paskelbė 90 dienų pertrauką, nustatydamas visoms šalims, išskyrus Kiniją, 10 proc. bazinį dydį.

D. Trumpo visuotiniai muitai Kinijai sudaro 145 procentus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: BNS
(15)
(1)
(14)
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Komentarai ()

Susijusios žymos: