„Nebetoleruosime.“ Lietuva uždraudžia. Maskvai šokas  ()

„Žmonės susiduria su valstybinės kalbos ignoravimu.“


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=lhkIzMcTiIM

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kultūros ministras Šarūnas Birutis sako suprantantis viešojoje erdvėje kilusį pasipiktinimą dėl Lietuvoje dažnai vartojamos rusų kalbos. Vis dėlto, pasak jo, tai, kiek pataikaujama piktybiškai lietuviškai nekalbantiems asmenims, yra savigarbos reikalas. 

„Mano nuomonė yra tokia pati, kaip ir visų turėtų būti – (…) mes turime savo  valstybinę kalbą, kurią turime saugoti, branginti. (…) Nuo mūsų pačių priklauso, kiek mes tai toleruojame, kiek mes persijungiame į nevalstybinę kalbą kalbėdami arba šiek tiek pataikaudami kai kuriems, kurie piktybiškai nesimoko lietuvių kalbos. Bet čia – mūsų savigarbos reikalas“, – trečiadienį Eltai sakė ministras. 

[Premjera!] „FLSUN T1 MAX“: Revoliucija 3D spausdinimo rinkoje – greitis, patikimumas ir didesnis tūris (Video)
4837 8

3D spausdinimo pramonės lyderė, „FLSUN“, su džiaugsmu pristato naująjį savo kūrinį – „FLSUN T1 MAX“. Tai ne šiaip atnaujinimas, o proveržis, sukurtas atsižvelgiant į ilgametę patirtį ir tiesioginį smulkių bei vidutinių spausdinimo ūkių operatorių ir gamintojų grįžtamąjį ryšį. Šis modelis yra skirtas patenkinti augančius modernios gamybos poreikius, siūlydamas didesnį spausdinimo tūrį, tylesnį veikimą ir dar didesnį patikimumą.

Išsamiau

„Žmonės susiduria su valstybinės kalbos ignoravimu kai kur, tai aš manau, kad natūralu yra, jog kyla ir pasipiktinimas“, – kalbėjo jis.

Vis dėlto, pasak ministro, sprendžiant šią problemą, papildomos teisinės priemonės šiuo metu nėra reikalingos. 

„Reikalavimai, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), yra išmokti lietuvių kalbą, ypač – aptarnavimo sferoje“, – sakė Kultūros ministerijos vadovas. 

 

„Yra pakankamai teisės aktų. Čia galbūt yra kol kas išimtis turintiems laikinąjį pabėgėlio statusą, bet daugiau visi teisės aktai yra priimti, viskas veikia“, – akcentavo jis. 

ELTA primena, kad visuomenininkas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis savo feisbuke prieš kelias dienas pasidalijo įrašu, kuriame kritikuoja „nebetoleruojamą“ rusų kalbos vartojimą Lietuvoje. Įrašo komentaruose netrukus užvirė diskusija apie šią problemą bei galimus jos sprendimo būdus.

Nuo 2022 m. vasario, prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą, Vyriausybės sprendimu, iš Ukrainos pasitraukusiems asmenims suteikiama kas metus pratęsiama laikina apsauga. 

 

Be to, buvo nuspręsta pataisyti ir Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų nustatymo ir jų taikymo tvarkos aprašą, nustatant, jog įdarbinant laikinąją apsaugą Lietuvoje turinčius užsieniečius, jiems dvejus metus nebūtų taikomos valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos. 

Praėjusių metų vasarį Vyriausybė paskelbė Lietuvoje apsigyvenusiems užsieniečiams taikomą reikalavimą išmokti valstybinę kalbą nukelianti dar vieneriems metams, iki 2025-ųjų kovo. 
 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Austėja Paulauskaitė
(4)
(2)
(2)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()