„Įskrido su sprogmenimis. Lietuva yra karo būsenoje.“ Visiems šokas  ()

Ketvirtadienis Lietuvoje buvo įtemptas.


Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=-AXc365qDpw&t=478s

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praėjęs ketvirtadienis Lietuvoje buvo įtemptas: pranešimai apie pavojingą nusikaltėlį (žuvusį liepos 10 d. Alytuje), iš Baltarusijos įskridusį rusišką droną „Gerbera“ (nukritusį liepos 10 d. Vilniaus r.) ir trumpam dingęs mobilusis ryšys sukėlė nerimą.

Nors incidentai išsisprendė (dronas nekėlė pavojaus, ryšys atkurtas), kilo daug klausimų. Šalies vadovai buvo evakuoti į slėptuves, tačiau visuomenė nebuvo iškart informuota, teigiant, kad realios grėsmės nebuvo.

Pastarojo ketvirtadienio įvykių virtinė – nuo pavojingo nusikaltėlio ir drono iki dingusio ryšio – tapo svarbiomis „pratybomis“ Lietuvos institucijoms ir visuomenei.

Atsargos pulkininkas Vaidotas Malinionis vertina šiuos incidentus kaip nuolatinių hibridinių grėsmių dalį, pabrėždamas, kad Lietuva jau yra karo būsenoje, tik skiriasi intensyvumas. Nors konkretaus „egzamino pažymio“ nepateikiama, tokie įvykiai, kaip ir liepos 10 d. nukritęs rusiškas dronas „Gerbera“ (apie kurį diskutavo ekspertai, nurodydami ir į 2024 m. rugsėjį Latvijoje nukritusį „Shahed“ su sprogmenimis), yra vertingos pamokos. Jos rodo, kad reikia tobulinti greitą reagavimą, visuomenės informavimą ir pasirengimą, nes „ramūs laikai iš esmės nebeegzistuoja“.

[EU+Kuponai] Tik nuo 97€! Vėjo jėgainių rinkiniai. Turėkite energetinę nepriklausomybę visur, kur tik jums reikia
7409 7

Fantastiškai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Latvijos patirtis, kai prieš metus (2024 m. rugsėjį) į šalies teritoriją įskrido „Shahed“ dronas su sprogmenimis, ir neseniai (2025 m. liepos 10 d.) Lietuvoje nukritęs Rusijoje gamintas dronas „Gerbera“, rodo, kad šie įvykiai nėra atsitiktiniai. Net jei konkretus dronas ir nėra tiesiogiai pavojingas, bet kuris bepilotis orlaivis, atskridęs iš priešiškos valstybės, kelia rimtą saugumo nerimą.

 

Susidūrus su perspėjimu apie objektą, įskridusį į Lietuvos teritoriją, o mobiliajam ryšiui sutrikus, svarbiausia išlikti ramiam ir veikti pagal aiškų planą.

Daugiau apie tai skaitykite LRT čia.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(9)
(-7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: