Budanovas rėžia tiesiai: „Nuo 09.12. Ženklas. Visų pirma Lietuvai“ (Video) ()
Budanovas įspėjo.
.png)
© stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=A57My6gssr4&t=4s
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos (GUR) vadovas Kyrylo Budanovas įspėjo apie naują Rusijos ir Baltarusijos informacinių provokacijų bangą. Pasak jo, nuo rugsėjo 12 dienos, kai Baltarusijoje prasidės bendros pratybos „Zapad-2025“, tikimasi plataus masto informacinio spaudimo Europos šalims, pirmiausia Baltijos valstybėms.
Budanovas pažymėjo, kad šiuos manevrus Maskva ir Minskas organizuoja ne tik kariniams veiksmams atlikti, bet ir kaip jėgos demonstravimo elementą. Anot jo, Rusija ir Baltarusija modeliuos karo prieš Vakarus scenarijus. Kalbama ne tiesiogiai apie Ukrainą, o apie simbolinę žinią Europai, visų pirma Lietuvai, Latvijai ir Estijai.
|
„Jie atliks tam tikrus būsimo karo elementus. Tai ne apie Ukrainą. Čia yra simbolis ir ženklas, visų pirma Europos šalims, o ypač – Baltijos valstybėms“, – pabrėžė GUR vadovas.
Pasak jo, per aktyvią pratybų fazę kaimyninių šalių informacinė erdvė bus stipriai atakuojama. Kalbama apie suplanuotus dezinformacijos įvykius, melagienas ir provokacijas, kurių tikslas – sėti paniką ir kurti nestabilumo atmosferą.
Budanovas pažymėjo, kad Kremlius tradiciškai naudoja panašias pratybas ne tik kariniam pasirengimui, bet ir hibridiniam karui. Rusija siekia destabilizuoti situaciją regione, įbauginti gyventojus ir pademonstruoti pasirengimą agresyviems veiksmams. Baltarusija šiuo atveju atlieka placdarmo vaidmenį, leidžianti Maskvai imituoti puolimo scenarijus prieš kaimynines NATO šalis.