Lietuviškas palydovas „Lituanica SAT-1“ – finišo tiesiojoje (Video)  (16)

Jau šiemet Lietuva taps kosmine valstybe. Pirmasis palydovas šalies istorijoje, pavadintas „Lituanica SAT-1“, žengia į finišo tiesiąją. Baigę projektavimo darbus, pirmojo lietuviško palydovo kūrėjai pradeda gaminti ir konstruoti rudenį į kosmosą pakilsiančio palydovo prototipą.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2013-04-13 Lietuviškas palydovas „Lituanica SAT-1“ – finišo tiesiojoje (Video)  (16)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Prasideda vienas svarbiausių palydovo misijos etapų – inžinerinio modulio kūrimas. Tai, kas buvo suprojektuota ant popieriaus, dabar turi virsti realybe. Atskiri palydovo komponentai yra jungiami tarpusavyje, integruojami ir įmontuojami į korpusą. Tikslas aiškus – kad atskirai sukurti elementai veiktų kaip viena darni sistema“, – pasakoja misijos technikos vadovas Laurynas Mačiulis. Pasak palydovo kūrėjo, NASA reikalaujamus kokybės standartus atitinkantys palydovo bandymai bus atlikti Kauno technologijos universitete.

Misijos vadovo Vytenio Buzo teigimu, šia iniciatyva jaunų mokslininkų komanda siekia sau, Lietuvai ir visam pasauliui įrodyti, kad mūsų šalis gali sukurti ir paleisti pirmąjį istorijoje lietuvišką palydovą. „Lituanica SAT-1“ paleidimas mūsų šaliai yra istorinis įvykis. Į žemės orbitą pakilus pirmajam lietuvių kurtam palydovui, Lietuvos kaip nepriklausomos valstybės trispalvė pirmą kartą suplevėsuos kosmose“, – sako V. Buzas.

Kovo pabaigoje, prieš pat Velykas, UAB „LTLAB“ laboratorijoje buvo sukonstruotos 3 iš 6 operacinių palydovo plokščių – kameros ir radijo švyturio mikroprocesorius, FM balso retransliatorius ir skrydžio kompiuteris. Visus komponentus suprojektavo patys lietuviško palydovo kūrėjai, rašoma projekto rengėjų pranešime spaudai.

„Lituanica SAT-1“ palydovą kuria daugiau nei 30 narių tarpdisciplininė komanda, sudaryta iš įvairių sričių aukštos kvalifikacijos specialistų, jaunų lietuvių mokslininkų, inžinierių, fizikų, programuotojų, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Projekte, kurio vertė siekia 1,3 mln. lt, šiuo metu dalyvauja 22 organizacijos ir įmonės.

Pirmasis palydovas šalies istorijoje „Lituanica SAT-1“ į kosmosą kils šį rudenį, lapkričio mėnesį. Jis bus paleistas bendradarbiaujant su JAV Nacionaline aeronautikos ir kosmoso administracija NASA, iš Floridos valstijoje įsikūrusio Kenedžio kosmoso centro. Lietuvos Kosmoso Asociacija prieš mėnesį pasirašė sutartį su kompanija „SpaceX“, kuri nugabens palydovą į tarptautinę kosminę stotį raketa nešėja „Falcon 9“. Paleistas į žemės orbitą palydovas ilgiau nei 6 mėn. skries 400 kilometrų aukštyje, 8 kilometrų per sekundę greičiu.

„Lituanica SAT-1“ atliks pirmuosius lietuviškus kosmoso tyrimus, išbandys lietuvių sukurtas technologijas ir testuos alternatyvius energijos šaltinius ekstremaliomis sąlygomis. Nors pats projektas yra nekomercinis, palydovo misijos metu surinkti duomenys ir atlikti taikomieji tyrimai atvers naujus kelius ir galimybes Lietuvos verslui ir mokslui.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(17)
(0)
(0)

Komentarai (16)