KTU mokslininkų įkurta įmonė rodo pavyzdį, kaip iš mokslo uždirbti pinigus  (0)

Kauno technologijos universiteto (KTU) iniciatyvių mokslininkų įkurta įmonė „Holtida“ metus laiko ne tik kūrė dokumentų apsaugai užtikrinti skirtus holograminius lipdukus, bet ir sudarė pirmąsias jų pardavimo sutartis.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

KTU Medžiagų mokslo instituto (MMI) mokslininkai 2014 m. įsteigė pumpurinę (angl. spin-off) įmonę, kuri pratęsė per 20 metų instituto mokslininkų sukauptą patirtį ir įgytas žinias medžiagų mokslo srityje. Šiandien instituto mokslininkai savo sukauptas žinias holograminių ženklų formavime ir gamybos srityje jau siūlo verslui. Kaip teigia vienas iš įmonės įkūrimo iniciatorių, KTU MMI direktorius prof. Sigitas Tamulevičius, „Holtida“ bendrauja su apytikriai dešimčia verslo įmonių, kurios jau užsisakė ar ateityje planuoja užsisakyti holograminius ženklus. „Pavyzdžiui, įmonė „Holograma“ užsakė 10 tūkstančių vienetų holograminių apsaugos ženklų polimerinėje plėvelėje, o iš UAB „Fėjana“ buvo sulauktas 100 vnt. polimerinių suyrančių plombų, apsaugotų holografiniais efektais užsakymas. Esame lankstūs, stiprūs ekspertai savo srityje, galime tiražuoti nedideliais kiekiais, todėl ir esame įdomūs mažoms ir vidutinėms Lietuvos bei užsienio įmonėms“, – teigė KTU profesorius. Įmonės kuriamas produktas verslui – holograminiai lipdukai, pasižymintys itin aukštu apsaugos lygiu, padedantys apsaugoti dokumentus bei prekes nuo klastojimo ir padirbinėjimo. Kuriamas produktas susijęs su kombinuotu holografijos, mikro ir nanolitografijos bei polimerinių nanokompozitų panaudojimu holograminiuose lipdukuose, kurie užtikrina apsaugos nuo klastojimo ir padirbinėjimo lygį. Anot S. Tamulevičiaus, KTU laboratorijose atliekamas visas holograminių apsaugos ženklų gamybos ciklas ir užtikrinamos saugios gamybos sąlygos, leidžiančios pagaminti individualius, ypatingai aukšto apsaugos lygio užsakymus. Mokslininko nuomone, vertinant rinkoje egzistuojančius potencialius kombinuoto holograminio prototipo pirkėjus (siūlomu prototipu pirminis ženklinimo identifikavimas yra įžvelgiamas tiesiog pažvelgus į holograminį lipduką šviesoje) ir atsižvelgiant į jiems kylančias problemas bei poreikius, valstybinės institucijos pirmosios galėtų pradėti naudoti šį prototipą savo dokumentų ženklinimui. „Kol kas valstybinės institucijos naudoja poligrafines apsaugos priemones, o kombinuoti holograminiai lipdukai padėtų dar efektyviau ir patikimiau apsaugoti dokumentus“, – teigė profesorius. „Holtida“ kaip ir kitos 24 universiteto įmonės dalyvavo „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) programoje, kur atskirų ekspertų ir specialistų buvo konsultuojama verslo plėtros finansavimo, marketingo, investicijų paieškos klausimais.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) 2013 m. spalio mėn. pradėjo vykdyti dviejų metų trukmės 2,8 mln. eurų (9,6 mln. litų) vertės Europos regioninės plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Inovatyvaus verslo kūrimo skatinimas“ (INOVEKS) Nr. VP2-1.4-ŪM-05-V-01-006.

Projekto partneriai – Lietuvos aukštojo mokslo institucijos ir technologijų parkai. Projektu siekiama užtikrinti, kad studentų, doktorantų ir tyrėjų, kurių Lietuvoje yra daugiau nei 200 tūkst., kuriamos inovatyvios, technologijomis grįstos verslo idėjos būtų komercializuojamos, bendradarbiaujant su visais Lietuvos ir užsienio inovacijų ekosistemos dalyviais.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(9)
(0)
(9)

Komentarai (0)