Įspūdingas, Lietuvoje parduodamas „Neo Smartpen M1“ išmanusis rašiklis sujungia popierines užrašų knygeles su išmaniuoju telefonu (Apžvalga) ()
Ar vis dar naudojatės rašikliais? Paprasti ir patikimi rašikliai žmones lydi visą jų gyvenimą. Mokykloje , atrodo, sunaudojome ar pametėme šimtus rašiklių, universitete juos naudojome konspektavimui, o ir vėlesniame gyvenime taip malonu ranka žymėtis darbotvarkę ar pirkinių sąrašą. Tačiau dabar 21 amžius ir viskas gali būti išmanu. Toks ir yra „Neo Smartpen M1“ – įrenginys, sujungiantis popierinę užrašų knygelę su išmaniuoju telefonu
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kas yra „Neo Smartpen M1“?
Tai – Pietų Korėjos kompanijos sukurtas išmanusis rašiklis, galintis realiu laiku arba dienos pabaigoje į jūsų išmanųjį telefoną perkelti specialioje užrašų knygelėje paliktus užrašus. Tai – gana paprastai atrodantis plastikinis rašiklis, nei savo svoriu, nei formomis per daug nesiskiriantis nuo neišmanių rašiklių, tačiau siūlantis kur kas daugiau galimybių.
Pavyzdžiui, galite susikonspektuoti kelias paskaitas, o vėliau visą informaciją per kelias minutes perkelti į savo išmanųjį įrenginį. Gamintojas netgi sudaro galimybę transkribuoti tekstą – ranka rašytą tekstą paversti visateksčiu spausdintiniu raštu – tačiau kol kas į šią funkciją lietuvių kalba nėra įtraukta. Savo užrašus galite lengvai siųsti elektroniniu paštu ir dalintis su draugais.
„Neo Smartpen M1“ yra tinkamas ir įvairiems eskizams piešti. Žinoma, pats rašiklis ant popieriaus palieka vienos spalvos simbolius, tačiau programėlėje rašalo spalvą galima keisti. Trumpai tariant, „Neo Smartpen M1“ yra įrenginys, kuris sujungia paprastą užrašų knygelę su išmaniuoju pasauliu.
Kaip „Neo Smartpen M1“ veikia?
Yra keli esminiai „Neo Smartpen M1“ technologijos elementai. Visų pirma, kamera – šalia rašiklio galvutės yra sumontuota nedidelė kamera, kuri padeda sekti rašiklio judesius. Panašu, kad įrenginyje yra ir spaudimo jutiklis – naujas įrenginys prašo sukalibruoti jums įprastą rašymo spaudimą į popierių. Pats popierius taip pat nėra eilinis.
Tam, kad „Neo Smartpen M1“ veiktų tinkamai, reikalingas specialus popierius. Rinkoje yra kelios užrašų knygelės, tarp kurių ir „Moleskin“ darbo kalendorius, piešimo popierius ir kiti panašūs produktai. Ir ne, juose nėra kokių nors mikroschemų ar ypatingų technologijų. Tiesiog pats popierius yra raštuotas – geriau įsižiūrėjus matomas iš brūkšnelių sudarytas kodas.
Ši brūkšnelių sistema, vadinama „Ncode“, padeda rašikliui ne tik geriau suvokti savo judesius ant popieriaus lapo, bet ir suprasti, kuris puslapis atverstas. Taigi, „Neo Notes“ programėlėje galite vartyti įprastą užrašų knygelę ir užrašus rasite ten, kur juos ir palikote – teisingoje eilutėje ir būtent tame puslapyje.
Na, ir, aišku, šis rašiklis turi „Bluetooth“ modulį, kuris leidžia greitai perkelti duomenis. Jei rašysite, kai bus įjungta „Neo Notes“ programėlė, savo užrašus matysite realiu laiku atsirandančius telefono ekrane. Tai iš tiesų įspūdinga.
Kokį įspūdį paliko „Neo Smartpen M1“ rašiklis?
Tai – įrenginys, kurį malonu naudoti. Tikriausiai skamba banaliai, tačiau malonu matyti savo užrašus ir kreivą rašyseną atsirandančius telefono ekrane. Pradėjus naudoti „Neo Smartpen M1“ pirmiausia nustebina tikslumas – galima piešti vis mažėjančius simbolius, o programėlė juos sugaudys su mažiausiomis detalėmis.
Pirmiau pasiduos šerdis, o ne kamera – net kai rašalo dėmelės ant popieriaus palikti nepavyksta dėl piešiamo objekto smulkumo, jis vis tiek suranda kelią į „Neo Notes“ programėlę.
Savaime aišku, norisi surasti įrenginio ribas, todėl pabandome jį sutrikdyti neįprastomis sąlygomis. Rašome prietemoje, ant paverstos užrašų knygelės, ant dalinai apšviesto popieriaus lapo – viskas nukeliauja tiesiai į programėlę. Kameros padėtis rašiklio galvutės atžvilgiu taip pat nėra svarbi – ji gali būti ir viršuje, ir apačioje.
Užpildyti „Neo Smartpen M1“ atminties taip pat nepavyko. Per dieną prirašius porą užrašų knygelės puslapių, vakare visi jie sklandžiai nukeliavo į programėlę. Na, o baterijos pakanka 3-5 dienoms, jei rašikliu naudojatės tik smulkiems užrašams.
Programėlė taip pat tiesiog puiki. Pirminis nustatymas užtruko – reikėjo prijungti rašiklį, jį sukalibruoti, pasirinkti užrašų knygelę, sukurti slaptažodį ir taip toliau. Tačiau po to pakanka tik nuimti „Neo Smartpen M1“ kamštelį ir rašiklis prisijungia automatiškai. Vos prisijungęs rašiklis ištuština savo atmintį – viską sukelia į programėlę. Duomenys perkeliami per kelias sekundes, o vėliu netgi galima pamatyti, kokia tvarka užrašai buvo atlikti. Programėlėje galima redaguoti užrašus, jais pasidalinti PNG, PDF, SVG ar tekstiniu formatu. Vienu metu programėlėje gali būti kelios užrašų knygelės. Kai prijungtas rašiklis, galėsite pamatyti ir jo baterijos likutį. „Neo Notes“ naudotis labai paprasta.
Įdomu tai, kad skirtingos užrašų knygelės turi skirtingas funkcijas. Kartais pakanka bakstelėti ant voko simbolio, kad atvaizdas būtų išsiųstas elektroniniu paštu. O štai „Moleskin“ darbo knygose įrašyti įrašai keliauja tiesiai į „Google Calendar“ ar kitą pasirinktą panašią programą.
O kaip „Neo Smartpen M1“ kaip rašymo priemonė?
Rašiklis, kad ir koks išmanus jis būtų, turi būti patogus naudoti. Ir „Neo Smartpen M1“ toks tikrai yra. Jo dydis ir svoris yra pažįstami ir įprasti, o korpuso diametras yra patogus laikyti. Naudojama paprato tušinuko šerdis yra pakankamai minkšta ir kokybiška. Šerdis, beje, privalo būti D-1 standarto – tokių galite įsigyti daugelyje raštinės prekių parduotuvių, bet gamintojas nurodo tinkamus modelius.
„Neo Smartpen M1“ korpusas yra pagamintas iš stiklo pluošto plastiko. Ši medžiaga yra gera tuo, kad apsaugo elektronikos komponentus nuo smūgių. Tačiau liesti ji tikrai nėra tokia maloni, kaip metalas. Prie to paties reikėtų pažymėti ir tą nelemtą kamštelį, kuris veikia ir kaip įjungimo jungiklis. Kiek rašiklių kamštelių esate pametę per savo gyvenimą? Šį reikės saugoti akyliau.
Apskritai, kaip rašiklis „Neo Smartpen M1“ nėra nei išskirtinai geras, nei išskirtinai blogas. Jis patogus, lengvas ir mažas, todėl galėsite net pamiršti, kad jis išmanus.
Išvados
„Neo Smartpen M1“ yra nuostabus įrenginys tiems, kurie daug rašo ranka ar piešia. Pasakojama, kad šį išmanųjį rašiklį pamėgo teisininkai (pastabos teismo salėje akimirksniu atsiduria padėjėjos kompiuteryje), eskizus piešiantys menininkai ir kai kurie studentai. „Neo Notes“ programėlė taip pat veikia be priekaištų. Gerai tai, kad programėlė ir rašiklis susijungia vos nutaikę progą ir perkelia duomenis. Visas procesas nevargina naudotojo ir yra pakankamai malonus.
Ar „Neo Smartpen M1“ turi trūkumų? Be jokios abejonės. Norint, kad rašiklis tinkamai veiktų, reikės užrašų knygelių su specialiu popieriumi. Tačiau šių produktų gausa tikrai nėra ko skųstis – yra ir piešimui, ir užrašams, ir darbotvarkėms skirtų gaminių. Geriausia tai, kad jie nėra ženkliai brangesni už analogiškus gaminius be „NCode“ rašto.
Pats „Neo Smartpen M1“ tiesiog neatrodo kaip aukštos klasės gaminys. Žinoma, stiklo pluoštas yra solidi medžiaga, bet tarp pirštų tai – tik pilkas plastikas. Ir dar su kamšteliu, kurį kai kurie žmonės būtų linkę pamesti. Tačiau yra ir antra šio teiginio pusė - „Neo Smartpen M1“ yra pagamintas Pietų Korėjoje ir pasižymi puikia surinkimo kokybe.
Bene didžiausias minusas bus kaina. „Neo Smartpen M1“ kainuoja 129 eurus. Jums teks nuspręsti, ar įrenginio suteikiamas patogumas yra vertas šios sumos. Daugybė žmonių mano, kad tikrai taip, todėl „Neo Smartpen M1“ populiarumas auga, prie ko tikrai prisidėjo ir solidi kokybė, puiki programėlė ir naudojimo malonumas.
Dėkojame UAB „Etopas“ už apžvalgai suteiktą „Neo Smartpen M1“ rašiklį!