Aukštos klasės gimbalas, kuris kažkokiu keistu būdu skatina filmuoti: įspūdžiai išbandžius „FeiyuTech G6 Plus“ (Video, Apžvalga) (1)
Šiais laikais filmuoja visi. Tačiau ne visi esame profesionalai - mūsų vaizdo įrašai yra nudailinti drebančių rankų, žingsnių ir netolygių judesių. Tačiau tam ir skirti gimbalai - stabilizuojantys laikikliai. „FeiyuTech G6 Plus“ yra universalus gimbalas, tinkantis ir kameroms, ir telefonams. Jis džiugina surinkimo kokybe ir vaizdo įrašams suteikiamu stabilumu. Štai kokį įspūdį šis įrenginys mums paliko.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kas yra „FeiyuTech G6 Plus“?
„FeiyuTech G6 Plus“ – tai trijų ašių stabilizuojantis laikiklis, sukurtas visoms mažoms kameroms iki 800 gramų svorio. Jis gali išlaikyti veiksmo kamerą, išmanųjį telefoną ar kompaktišką fotoaparatą. „FeiyuTech“ – tai kinų bendrovė, ilgą laiką kitiems prekių ženklams kūrusi įvairius kamerų stabilizatorius. „FeiyuTech G6 Plus“ – naujausias kompanijos kūrinys, rinkoje pasirodęs tik praeitą mėnesį.
Pagrindinės šio įrenginio charakteristikos:
- Svoris – 663 gramai.
- Ilgis – 328 mm.
- Maksimalus kameros svoris – 800 gramų.
- Baterija – 5000 mAh, iki 12 darbo valandų.
- Konstrukcija – aliuminis korpusas ir mechanizmas, itin tylūs elektros varikliukai be šepetėlių.
- Du 0,25 colio sriegiai priedams.
- Valdymo įrenginiai – OLED ekranas, kreiptukas, slankiklis posvyriui, daugiafunkcinis ratukas.
- Ryšiai – su išmaniąja programėle „FeiyuON“ bendrauja „Bluetooth“ ryšiu, su kameromis – „Wi-Fi“.
- Programėlė - „FeiyuON“, leidžia valdyti visas gimbalo ašis, keisti parametrus, kalibruoti įrenginį.
- Pakuotėje – lengvas lagaminėlis, „FeiyuTech G6 Plus“ gimbalas, įkrovimo laidas, veiksmo kameros tvirtinimo elementai, instrukcijos.
Kam skirtas „FeiyuTech G6 Plus“?
Kaip ir kiti trijų ašių stabilizatoriai, „FeiyuTech G6 Plus“ yra skirtas... stabilizuoti vaizdo įrašus. Šis įrenginys suminkština jūsų rankų judesius, kuomet sukiojatės su kamera. Vaizdo kamera išlieka lygiagreti žemės paviršiui, ją galima sukioti ir elektrinių varikliukų pagalba.
Įprastai trijų ašių stabilizatoriai nepanaikina vertikalioje plokštumoje kamerą veikiančių judesių. Pavyzdžiui, kuomet filmuojate eidami, jūsų kūnas juda aukštyn-žemyn ir tai neišvengiamai persiduos vaizdo įrašo kokybei. Tačiau „FeiyuTech G6 Plus“ šiuos judesius suminkština, jie tampa ne tokie erzinantys. Valdymo įrenginiai leidžia visada filmuoti tai, ką norite. Prie to prisideda ir papildomos funkcijos, kaip, pavyzdžiui, sekimo režimas – galėsite apeiti kokį nors objektą ratu, o kamera liks nukreipta reikiama linkme.
Ar sunku naudoti „FeiyuTech G6 Plus“?
Iš pradžių, taip. Kažkodėl susidaro įspūdis, kad šis įrenginys turėtų iš karto paklusti bet kam, tačiau norėdami geriausių rezultatų turėsite priprasti prie „FeiyuTech G6 Plus“ veikimo. Geriausi rezultatai pasiekiami derinant kreiptuko ir viso įrenginio judesius.
Jei pasirinksite tinkamą režimą ir gerai suderinsite kameros kampą, tikriausiai kurį laiką valdymo įrenginių galėsite ir neliesti. Tačiau neišvengiamai ateis laikas, kai norėsite kamerą pasukti ar pakreipti ir teks naudotis kreiptuku. Sunku jį valdyti sklandžiai, tam reikia įgūdžių. Atrodo, kad vaizdas tuoj pat pabėgs iš ekrano. Tačiau „FeiyuTech G6 Plus“ naudoja labai aukštos kokybės variklius, todėl net labai lėtai judėdama kamera netrūkčioja, kaip kartais pasitaiko su itin pigiais gimbalais (koks „FeiyuTech G6 Plus“ tikrai nėra).
Prieš naudojant „FeiyuTech G6 Plus“, kaip ir kitus gimbalus, reikia subalansuoti, kad jis tinkamai veiktų. Rezultate, net su išjungtu gimbalu kamera turėtų kaboti maždaug lygiai, lygiagrečiai grindims su objektyvu nukreiptu tiesiai pirmyn. Pirmą kartą tai padaryti nėra lengva – po vieną turėsite izoliuoti atskiras ašis ir įsitikinti, kad jos yra subalansuotos.
Prie kiekvienos ašies yra po besisukantį ratuką – atrakintos spynos ženklas parodo, į kurią pusę jį reikia pasukti, kad laikiklį būtų galima slankioti. Po to reikės viską prisukti atgal. Kai jau viską subalansuosite, turėsite atsiminti – jei keisite kamerą ar nuspręsite naudoti telefoną, gimbalą teks balansuoti iš naujo. Gerai tai, kad antrą kartą tai padarysite kur kas greičiau.
Beje, naudojant lengvą veiksmo kamerą, iš pradžių pavyko išsisukti ir be balansavimo. Įsijungdamas „FeiyuTech G6 Plus“ kartais išreikšdavo nepasitenkinimą, tačiau po to įrenginys veikė normaliai. Straipsnio pabaigoje pateiktame vaizdo įraše matyti, kaip išjungus gimbalą nusvyra kamera ir kaip ta pati procedūra atrodo, kai gimbalas yra subalansuotas. Aišku, geriau jau praleisti porą minučių ir įrenginį subalansuoti. Štai kaip tai padaryti:
Įrenginio pakraštyje yra multifunkcinis ratukas. Įprastai jis naudojamas priartinimui ar fokusavimui, jei turite prijungę kamerą „Wi-Fi“ ryšiu. Tačiau palaikę šį ratuką nuspaustą jūs juo galėsite valdyti ir patį gimbalą – vienu metu kontroliuosite vieną iš trijų jo ašių. Šis ratukas leidžia kamerą sukioti kur kas greičiau nei kreiptukas. Tiesa, ne taip tolygiai. Bet jis pravers, jei „FeiyuTech G6 Plus“ naudosite su trikoju ir norėsite labai tiksliai nustatyti, kas pateks į kadrą.
„FeiyuTech G6 Plus“ turi tris režimus, kuriuos galima keisti programėlėje arba spaudžiant mygtuką po kreiptuku.
- Tai – „Lock“ – išlaiko kamerą nukreiptą į vieną tašką, kad ir kur judintumėte gimbalą;
- „All the follow“ – kamera seka jūsų judesius visomis ašimis;
- ir „Course to follow“ – kamera seka rankenos judesius horizontalioje plokštumoje, o vertikalioje žiūri į vieną tašką.
Visi režimai yra savaip naudingi. „All the follow“ atrodo kaip universaliausias pasirinkimas, tačiau labiau patiko „Course to follow“. Jis leidžia nustatyti kameros palenkimą (kiek kadre norite dangaus, o kiek – žemės) ir tada jis išlieka stabilus kamerą sukiojant į šalis. Norint nufilmuoti kažką aukščiau tenka naudoti kreiptuką, bet tai yra labai paprasta. Kita vertus, „All the follow“ situacijose, kai norisi nufilmuoti kažką aukštesnio, tikrai praverčia.
Apskritai, po pirmos savaitės intensyvaus naudojimo įgyjami reikalingi įgūdžiai ir „FeiyuTech G6 Plus“ ima paklusti lengviau. Tai yra išties puikus įrenginys, vaizdo įrašams suteikiantis profesionalios kokybės.
Programėlė
„FeiyuON“ – tai universali gamintojo programėlė, skirta, atrodo, visiems „FeiyuTech“ įrenginiams. Ji veikia išties fantastiškai be jokių trūkumų. Vos įsijungsite gimbalą ir programėlę, telefonas su jūsų „G6 Plus“ bus susietas iš karto be jokių prašymų. Net „Bluetooth“ jis įsijungs savarankiškai, be jūsų leidimo, kaskart įsijungus programėlę.
„FeiyuON“ leidžia kontroliuoti visas įrenginio ašis. Tai pravers, jei kada gimbalu naudositės per atstumą. Programėlė taip pat leidžia keisti nustatymus, sukimosi greitį, režimus. Viskas veikia puikiai, be priekaištų. Ten pat pasieksite ir kelias vaizdo pamokas, jei kas nors bus neaišku. Taip pat galėsite sukalibruoti prietaisą, nors mums to daryti nereikėjo.
„FeiyuON“ leis pasirinkti ir specialius filmavimo režimus – įprastą, sporto ir švelnųjį. Pagal juos įrenginys sureguliuoja savo varikliukų darbą ir pasiruošia veiksmui. Programėle naudotis yra labai paprasta, tačiau nėra vienintelis privalumas.
Kuo „FeiyuTech G6 Plus“ toks geras?
Visų pirma, surinkimo kokybė yra tiesiog neįtikėtinai gera. Aišku, daiktas yra nepigus, tačiau tai vis tiek stebina. „FeiyuTech G6 Plus“ atkeliauja mažame lagaminėlyje, pagamintame iš kažkokios lengvos sintetinės medžiagos. Ji yra pakankamai standi ir tikrai ne vienkartinė. Vidus yra gražiai apsiūtas, gimbalo vieta yra labai tiksli ir išlaiko įrenginį vietoje. Atskiri skyreliai paruošti įkrovimo laidui ir kitiems priedams bei baterijai. Vėliau šias vietas galite panaudoti kamerai ir jos tvirtinimo elementams.
Pats įrenginys yra pagamintas iš aliuminio. Kadangi tai ne japonų ar šveicarų kūrinys, ieškome gamybos defektų. Tik kad jų nėra. Aliuminis yra apdirbtas kone tobulai – net tekstūruotos vietos neturi defektų. Viduje jų taip pat nerasite – viskas švaru, aštrių briaunų nėra, o ir vidiniai paviršiai yra anoduoti. Korpuso išorė yra padengta neslidžia sintetine danga. Čia rasite ir porą 0,25 colių sriegių, skirtų trikojams, laikikliams ir kitiems priedams.
Kitas privalumas – universalumas. Jei tik surasite laikiklį savo lengvam įrenginiui, jį galėsite sumontuoti ant „FeiyuTech G6 Plus“. Turite kompaktišką kamerą? Prašom – tiks lygiai taip pat kaip ir veiksmo kamera ar telefonas.
Savaime aišku, kad tolygiausi vaizdo įrašai bus išgaunami neliečiant kreiptuko, bet pasirinkus teisingą režimą. Tačiau ir juo naudotis labai malonu – jausmas lyg valdytum filmuojantį robotą. Vaizdo įrašai yra pastebimai geresni. Žmogus natūraliai stabilizuoja vaizdo įrašą rankose laikomos kameros judesius amortizuodamas savo sąnariais. Veiksmo kameros taip pat turi savo vidinius stabilizacijos mechanizmus. Tačiau su „FeiyuTech G6 Plus“ pagalba daryti vaizdo įrašai yra pastebimai geresni.
Galiausiai, didelis privalumas yra ir baterija – 5000 mAh elemento pakanka gamintojo nurodytoms 12 valandų, jei nenaudosite „Wi-Fi“ kameros. Su ja – šiek tiek mažiau. Bet kuriuo atveju, tikriausiai netikėtai šis gimbalas išsikrauti negali. Aišku, kaip ir viskas šiame pasaulyje, „FeiyuTech G6 Plus“ turi trūkumų, bet jie tikrai nėra dideli.
Testas
„FeiyuTech G6 Plus“ gimbalo demonstracijai panaudota biudžetinės klasės „Hawkeye Firefly 7S“ veiksmo kamera su standartiniais plastikiniais laikikliais. Kamera nėra itin aukštos klasės, tad vaizdo kokybė nėra pati geriausia, tačiau kaip veikia pats gimbalas, matosi gerai.
Bandymų metu vidinė pačios kameros stabilizavimo funkcija buvo išjungta, perdėtai naudotas kreiptukas, siekiant patikrinti varikliukų judėjimo sklandumą. Filmuota Latvijoje (Šventėje ir Daugpilyje) bei Kaune.
Vaizdo įrašo turinys:
- „FeiyuTech G6 Plus“ išpakavimas ir paruošimas darbui - 0:00
- Palyginimas, kaip išjungiant gimbalas atsipalaiduoja prieš ir po balansavimo - 0:55
- Bandymas naudojant „Course to follow“ režimą - 1:10
- Vaikštinėjama perdėtai naudojant kreiptuką ir slankiklį - 2:43
- „Lock“ režimas - 3:24
- „Course to follow“ režimas - 3:43
- Objekto filmavimas - katė iš arti - 3:57
- „Course to follow“ veikimo demonstracija - 4:13
- „FeiyuTech G6 Plus“ prieš įprastą asmenukių lazdą lipant laiptais - 4:32
- „FeiyuTech G6 Plus“ prieš įprastą asmenukių lazdą sukiojantis stovint vietoje - 6:03
Trūkumai
Bandymų metu šis gimbalas buvo naudojamas su visai nedidele veiksmo kamera „Hawkeye Firefly 7S“ ir plastikiniais laikikliais. Bendra kombinacija sveria 781 gramą. Nors dabar tai skamba kaip visai nedidelis svoris, šiuo laikikliu naudojantis ilgiau pavargsta riešas. Net išjungtą jį nėra labai malonu nešioti, nes tuomet kamera tabaluoja, susidaro jausmas, kad kažkas tikrai sulūš. Iš tikrųjų, tai niekas nesulūš, bet tą svorį dienos pabaigoje pajusite.
Įrenginio korpusas yra padengtas aukštos kokybės neslystančia danga, kuri yra maloni liesti. Tačiau ta pačia danga, panašu, yra padengta ir posvyrio (roll) reguliavimo slankiklio niša. Tikriausiai dėl to šis jungtukas neskuba sugrįžti į neutralią padėtį, kas kartais išties erzina. Nelabai gerai ir tai, kad juo nepatogu naudotis. Jis lengvai pasiekiamas smiliumi, tačiau jį paslinkti yra pakankamai nepatogu.
Jau minėta, kad norint geriausiai išnaudoti „FeiyuTech G6 Plus“ galimybes reikės šiek tiek įgūdžių ir tai yra normalu. Tačiau gimbalo naudojimas galėtų būti kiek intuityvesnis. Pavyzdžiui, stumiant kreiptuką į viršų, kamera taip pat ima žiūrėti aukštyn. Atrodo, logiška, tačiau kažkodėl iš pradžių norisi gimbalą valdyti atvirkščiai, įsivaizduojant, kad pirštu sukiojate pačią varikliuko ašį. Tai sunku paaiškinti, bet kažkodėl intuityviai norisi gimbalą valdyti priešingai, nei jis iš pradžių juda. BET – šią problemą galima išspręsti labai paprastai – programėlėje šiuos nustatymus galima keisti, todėl tai nėra tikras trūkumas.
Vėlgi, nedidelis trūkumas, bet jei „FeiyuTech G6 Plus“ yra universalus gimbalas ir kameroms, ir telefonui, kodėl į pakuotę neįtraukus ir universalaus išmaniojo telefono laikiklio? Tokių tikrai būna, bet galbūt gamintojui tai tiesiog per daug rūpesčių kelianti smulkmena. Tačiau tai nesunkiai išsprendžiama - tvirtinimo adapterių telefonams ir ne tik jiems galima įsigyti įvairiose parduotuvėse.
Apibendrinimas
„FeiyuTech G6 Plus“ yra aukštos klasės gimbalas, kuris pravers kiekvienam video meno gerbėjui. Galima nesunkiai įsivaizduoti, kad šis prietaisas patiktų daugeliui vloger‘ių, keliautojų ir tų, kurie mėgsta kurti kokybiškus vaizdo įrašus apie automobilius, gamtą ir pan. Visos trys ašys juda labai sklandžiai, baterijos pakanka išties ilgam laikui, o universalumas tiesiog negali nepatikti. Programėlė taip pat labai gera, leidžia valdyti praktiškai visus gimbalo parametrus.
Apskritai, tai yra įrenginys, kuris skatina filmuoti. Turint jį po ranka, juo norisi naudotis net kai realaus reikalo nėra. Tai tikriausiai yra geriausia „FeiyuTech G6 Plus“ savybė –jis ne tik vaizdo įrašams suteikia stabilumo, bet ir kažkokiu nežinomu būdu skatina būti kūrybingiems.
Dėkojame parduotuvei Fedingas už galimybę apžvelgti gimbalą.