Turbūt vienas geriausių, gal net etaloninis 3D spausdintuvas mėgėjams: kuo toks geras „Creality3D Ender-5“, kaip jį paruošti darbui, ko nepasako instrukcijos ir kaip jis spausdina realybėje (Išsami „Creality3D Ender-5“ apžvalga, Foto, Specialus kuponas iš Vokietijos sandėlio)  ()

Jeigu grįžtume dešimtmetį atgal, tuomet apie 3D spausdinimą tektų kalbėti kaip apie išrinktiesiems bei pasiturintiems skirtą technologiją. Vis dėlto viskas pradėjo kardinaliai keistis, kai apie 2009 metus nustojo galioti pirmieji reikšmingi su 3D spausdinimu susiję patentai. Paprastai tariant, šis faktorius daugeliui gamintojų atrišo rankas, o 3D spausdintuvai per gana trumpą laiką tapo gana įprastu elektroninių parduotuvių atributu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Geriausias „Creality3D Ender-5“ pasiūlymas

  • Cafago €223.19, su kuponu CC2405 
  • Kuponų kiekis ribotas, galioja iki gruodžio 31 d. arba kol baigsis prekės sandėlyje
  • Iš Vokietijos sandėlio, jokios rizikos dėl mokesčių
  • Nemokamas siuntimas į Lietuvą per 3-5 d.d.
  • Tai turbūt geriausias 3D spausdintuvo pasiūlymas šiuo metu visoje rinkoje

Priminsime, jog apie esminius 3D spausdinimo laimėjimus rašėme gerokai anksčiau, t. y. tuomet, kai pirmieji adekvačiai kainuojantys 3D spausdintuvai dar tik kvietė pirkėjus susipažinti su šia naujove. Tuo tarpu, šiandien ekonominės klasės 3D spausdintuvų rinką vienareikšmiškai valdo įvairūs vietiniai Kinijos gamintojai.

Turiu pripažinti, jog mano asmeninė patirtis šia tema yra gana spalvinga, tačiau tikrai ne iš praktinės 3D spausdinimo pusės. Kaip jau buvo galima suprasti, visų pirma 3D spausdinimą teko pažinti iš teorinės pusės. Vėliau buvo pasitaikiusi proga išbandyti dar ir šiandien gana populiarų „Anet E10“ 3D spausdintuvą, tačiau, deja, nesėkmingai (apie tai plačiau šiek tiek vėliau).

Džiugu, jog šie metai galiausiai buvo lemtingi, o už tai atitinkamai tenka dėkoti „Cafago“ internetinei parduotuvei. Trumpai tariant, būtent „Cafago“ šį kartą tapo tuo partneriu, kuris pasiūlė praktiškai išbandyti šiuo metu rinkoje gana palankiai vertinamą „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvą.

Daugelis tvirtina, jog būtent „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvas dėl savo paprastumo šiuo metu tampa bene geriausiu pasirinkimu 3D spausdinimo rinkos naujokams. Kiek šiame teiginyje yra tiesos, viliamės padės atskleisti ši apžvalga.

Pakuotė

Dažnu atveju įsigijus naują daiktą bene mažiausiai dėmesio skiriame jo pakuotei bei pačiai supakavimo kokybei. Patikėkite, perkantiems 3D spausdintuvą šis aspektas yra bene svarbiausias ir tam tikrai atvejais gali tapti lemiamu faktoriumi.

Šio akcento svarba kiek anksčiau teko įsitikinti asmeniškai išbandant „Anet E10“ 3D spausdintuvą. Tiksliau kalbat, „Anet E10“ 3D spausdintuvo bandymai tą kartą tiesiog baigėsi ties jo surinkimu, nes dėl transportavimo metu patirtų mechaninių pažeidimų šis 3D spausdintuvas tiesiog negalėjo būti pilnavertiškai paruošiamas 3D spausdinimui.

Šį kartą patirtis su „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvu yra kardinaliai priešinga. „Creality3D Ender-5“ atkeliauja įprastoje kartoninėje dėžėje, tačiau jos viduje paties 3D spausdintuvo supakavimui yra gausiai naudojamas pūstas polietilenas. Negana to, kiekviena 3D spausdintuvo dalis turi jai skirtą vietą ir yra standžiai įspaudžiama į šią saugiam pakavimui skirtą medžiagą. Toks supakavimas yra tikrai maksimaliai patikimas bei padeda išvengti ne tik transportavimo metu neišvengiamų vibracijų, bet ir smūgių.

„Anet E10“ atveju taip pat buvo naudojamas pūstas polietilenas, tačiau gamintojas tikrai neskyrė tokio didelio dėmesio atskiram dalių izoliavimui vienai nuo kitos. Be to, standumo trūkumas transportavimo metu iššaukė reikšmingas vibracijas, o tai bene geriausiai tuo metu patvirtino keli dėžėje besimėtantys iš 3D spausdintuvo iškritę varžtai.

Viso to rezultatas yra toks, jog atsilaisvinusios „Anet E10“ 3D spausdintuvo dalys pakuotėje pradėjo trintis viena į kitą. To pasekmė – pažeisti kaitinimo lentoje esantys ploni laideliai, iki reikiamos temperatūros neįšylantis kaitimo paviršius bei galiausiai reziumė neveikiantis 3D spausdintuvas.

Žinoma, tai nereiškia, jog tokią patirtį turėjo ar turės visi „Anet E10“ pirkėjai. Vis dėlto internete tikrai gausu informacijos apie naudotojų periodiškai fiksuojamas šio 3D spausdintuvo problemas. Tuo tarpu, „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo atveju panašaus tipo nepatogumų greičiausiai nesurasite nei vienoje apžvalgoje.

Šios dvi skirtingos istorijos pamoko, jog renkantis 3D spausdintuvą atkreipti dėmesį į jo supakavimą tikrai vertėtų. Užsienio apžvalgininkai daugelį gaminių gauna žymiai anksčiau, todėl šią informaciją nusprendę įsigyti net ir santykinai naują 3D spausdintuvą tikrai visada galėsite rasti „YouTube“.

Surinkimas

3D spausdintuvo surinkimas ir paruošimas darbui nėra itin sudėtingas procesas, tačiau bent jau keleto valandų laiko tikrai pareikalauja. Pavyzdžiui, „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo surinkimas įvertinus kelis papildomus niuansus man užtruko kiek daugiau nei gerą valandą.

Tai iš tiesų gana geras rezultatas, prie kurio gana ženkliai prisideda racionalus bei apgalvotas „Creality3D“ bendrovės požiūris į vartotojui pateikiamus paaiškinimus instrukcijoje. Trumpai tariant, „Creality3D Ender-5“ instrukcijoje yra naudojami dideli paveiksliukai bei labai minimaliai teksto, kas dažnu atveju yra suprantama kaip bene pats geriausias informacijos perteikimo būdas.

Patį „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvą sudaro keturios pagrindinės dalys ir joms tinkamą vietą dažnam greičiausiai pavyktų atrasti net neskaitant instrukcijos. Vis dėlto į ją atsižvelgti tikrai vertėtų, nes gamintojas tam tikrai atvejais netgi pateikia atitinkamų varžtų eiliškumo priveržimo rekomendacijas.

Surenkant „Creality3D Ender-5“ gana praktiška pasirodė ir ant paties 3D spausdintuvo pateikiama jo surinkimo instrukcija. Nors ji nėra tokia detali kaip popierinė, tačiau joje aiškiai matyti visos varžtų įsukimo vietos bei jų tipai.

Šis elementarus, tačiau praktiškas sprendimas gali itin praverti tuomet, jeigu, pavyzdžiui, netikėtai atsirastų poreikis 3D spausdintuvą transportuoti nesurinktą. Be to, tokia instrukcija visuomet yra šalia. Taigi, kada nors ateityje pririekus patarimo kaip surinkti „Creality3D Ender-5“, daugiau niekada nereikės gaišti savo laiko ieškant surinkimo instrukcijos popierinio ar elektroninio varianto.

Surinkus 3D spausdintuvą paskutiniu svarbiu iššūkiu tampa visų reikiamų laidų sujungimas. Maitinimo reikalauja kiekviena valdoma ašis (X, Y, Z), spausdinimo paviršiaus, spausdinimo medžiagos kaitinimo mechanizmas, ventiliatoriai bei valdymo ekranas, todėl bendras laidų kiekis yra pakankamai didelis. „Creality3D Ender-5“ šiuo atveju maloniai nustebino dėl tos priežasties, nes visi šio 3D spausdintuvo laidai yra sužymėti patikimais iš gumos pagamintais žymekliais.

Pavyzdžiui, jau minėto „Anet E10“ 3D spausdintuvo atveju yra naudojami paprasti lipnūs popierėliai, kurie jautriai reaguoja tiek į dulkes, tiek į drėgmę ir labai tikėtina laikui bėgant gali visiškai nukristi nuo laidų. Akivaizdu, jog „Creality3D Ender-5“ šią užduotį sprendžia naudotojui ženkliai patikimesniu metodu, kuris savo reikiamą paskirtį puikiai atliks visu šio 3D spausdintuvo eksploatacijos laikotarpiu.

Pirmieji nesklandumai ir papildomos naudingos smulkmenos

Kaip kažkada nepavyko išvengti nesklandumų su „Anet E10“, lygiai taip pat smulkių nesklandumų teko užfiksuoti ir pilnavertiškam darbui paruošiant „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvą. Žinoma, tai tik mažos smulkmenos, tačiau mažiau patyrusiems naudotojams jos gali sukelti nepatogumų, todėl jau geriau apie tai žinoti iš anksto.

Su pirmuoju nesklandumu teko susidurti prie paties 3D spausdintuvo korpuso pritvirtinant Z ašies konstrukciją. Ši konstrukcija yra pritvirtinama prie „Creality3D Ender-5“ rėmo viršaus ir apačios naudojant papildomus aliuminius profilius, kuriuose įsukamiems varžtams yra padarytos specialios išpjovos. Problema šiuo atveju buvo tokia, jog prie Z ašies vienas iš aliuminio profilių gamykliškai buvo prisuktas ne ta puse.

3D spausdintuvo „Creality3D Ender-5“ komplekte gamintojas prideda visus būtinus atsuktuvus bei veržliarakčius, todėl apsukti reikiamą aliuminio profilį kita puse prireikė vos keleto minučių. Vis dėlto labai panašu, jog tai vienas iš nedaugelio atsitiktinumų, kurį progą turėjo patirti nedaugelis. Taip manyti galima dėl tos priežasties, nes joks kitas apžvalgininkas „YouTube“ apie tai neužsimena. Be to, vaizdo įrašuose, kuriuose išpakuojamas „Creality3D Ender-5“ yra aiškiai matyti, jog Z ašies aliuminio profilis iš karto būna pritvirtintas tinkama puse.

Kitas įdomus akcentas, kuris atrodo gana keistai įvertinus tikrai labai aiškią ir informatyvią instrukciją – tai LCD valdymo ekrano prijungimas. Šis LCD ekranas iš viso turi net tris kontaktus, tačiau nei instrukcijoje, nei ant pateis ekrano nėra jokios informacijos kurį kontaktą reikėtų naudoti. Kadangi kontaktus pradėjau tikrinti nuo priešingos pusės nei reikėtų, ekraną prijungti prie 3D spausdintuvo pavyko tik trečiuoju bandymu.

Skamba juokingai, tačiau visiškai netikėtai pavyko pastebėti neatitikimus tarp popierinės ir ant paties 3D spausdintuvo esančios surinkimo instrukcijos. Pavyzdžiui, jeigu popierinė instrukcija deklaruoja, jog kaitinimo paviršių prie „Creality3D Ender-5“ reikia prisukti 4 varžtais, tai ant 3D spausdintuvo esanti instrukcija jau prašo naudoti 6 varžtus. Šiuo atveju teisingas variantas yra antrasis ir jo ignoruoti tikrai neverta. 3D spausdinimo paviršius visuomet privalo būti pritvirtintas maksimaliai tvirtai, kadangi priešingu atveju stabilumo trūkumas gali neigiamai paveikti spausdinamų 3D objektų kokybę.

Grįžtant prie kur kas labiau teigiamų pastebėjimų norisi pridėti tai, jog „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo komplektas yra aprūpintas papildomomis maloniomis smulkmenomis. Itin džiugina tai, jog „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvas iš karto atkeliauja su 200 gramų baltos spalvos PLA tipo 3D spausdinimui skirto plastiko. Tai tikrai labai praktiškas gamintojo sprendimas, o ypatingai tiems, kurie dar tik pradeda domėtis šia rinka.

3D spausdintuvo komplekte rasti visus reikiamus atsuktuvus bei veržliarakčius yra įprasta, tačiau tikrai ne kiekvienas gamintojas dar prideda ir spausdinimo medžiagos padavimui skirto purkštuko valymo įrankį. Maloniai nustebino ir komplekte pridėtos replės, kurios greta „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo praverčia patrumpinant per ilgus tvirtinimo dirželius bei 45 laipsnių kampu nukerpant naujai įsigytos 3D spausdinimo medžiagos galą.

3D spausdinimas bei pirmieji iššūkiai

„Creality3D Ender-5“ kaip ir bet kuris kitas 3D spausdintuvas atkeliauja su komplekte pridedama Micro SD kortele, kurioje be instrukcijų, programinės įrangos visada dar galima rasti ir bent keletą spausdinimui jau paruoštų modelių. Tokios rinkmenos turi „gcode“ plėtinį. Pirmajam 3D spausdinimui iš pateikiamų pasiūlymų buvo pasirinktas trumpiausiai spausdinamas šuns modelis.

Vis dėlto kaip jau buvo ne kartą minėta, skaityti 3D spausdintuvo instrukciją yra tiesiog būtina. Pavyzdžiui, tinkamai sureguliuotas kaitinimo paviršiaus aukštis – kokybiško 3D spausdinimo garantas. Asmeniškai aš pats susidūriau su dviem problemomis. Deja, bet iš jų normaliai dokumentuota buvo tik viena. Tuo tarpu, kito atsakymo teko ieškoti savarankiškai ieškoti.

Pilnai surinkus 3D spausdintuvą derėtų išbandyti ar visos ašys funkcionuoja tinkamai. Tai atlikdamas nepastebėjau jokių problemų nei su X, nei su Y, nei su Z ašimis. Tačiau tikrinant 3D spausdinimo medžiagos padavimo varikliuką pastebėjau, jog jis nereaguoja į duodamas komandas. Pirmoji mintis atėjusi į galvą buvo tokia, jog manęs ir vėl laukia istorija, kurios finalas labai panašus kaip ir „Anet E10“ 3D spausdintuvo atveju.

Atlikus papildomus patikrinimus įsitikinau, jog pats „Creality3D Ender-5“ 3D spausdinimo medžiagos padavimo mechanizmas tikrai veika. Pradėjus ieškoti papildomos informacijos internete galiausiai paaiškėjo, jog šiuo atveju norint aktyvuoti 3D spausdinimo medžiagos varikliuką tiesiog reikia iki reikalaujamos temperatūros įkaitinti 3D spausdinimo medžiagos išėjimo purkštuką (angl. nozzle). Deja, bet apie tai gamintojo instrukcijoje nėra nei žodžio.

Dar prieš pradedant 3D spausdinimą taip pat svarbu įsikinti, jog spausdinimui skirtas plastikas per reikiamą žarnelę nukeliavo iki pat spausdinimui naudojamo purkštuko (angl. nozzle). Kitaip sakant, „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvas pradeda spausdinti iš karto vos tik pasiekęs reikiamas temperatūras. Taigi, jeigu spausdinimui skirtas plastikas dar turės atkeliauti iki purkštuko jau pradėjus spausdinimą, tai paprasčiausiai reiškia, jog pirmosios linijos tiesiog nebus atspausdintos.

Su šia problema teko susidurti asmeniškai. Ir tik todėl, nes instrukcijoje pateikiamoms rekomendacijoms neskyriau pakankamai dėmesio. Tai nėra labai didelė problema, bet esant tokiai situacijai jau geriau nutraukti ką tik startavusį 3D spausdinimą ir viską tinkamai paruošus jį tiesiog pradėti vėl iš naujo.

Kaip jau buvo minėta, pirmajam 3D spausdinimui buvo pasirinktas šuns modelis. Pilnai atspausdintas modelis yra vos 5 centimetrų aukščio, tačiau jo spausdinimas užtruko 3 valandas. Taip, 3D spausdinimas yra tikrai laikui reiklus procesas, tačiau tai ne „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo problema, o tiesiog įprasta 3D spausdinimo proceso realybė.

Kaip rodo praktika, atspausdintų 3D modelių kokybę galima vertinti pagal keletą aspektų priklausomai nuo paties objekto tipo. Jeigu objektas turi daug smulkių detalių, tuomet, žinoma, labai svarbu vertinti bendrą jų detalumą bei atitikimą su skaitmeniniu 3D modeliu. Vis dėlto tai dažniausiai aktualu tik santykinai mažiems objektams. Tuo tarpu, spausdinant didesnius objektus kur kas svarbiau įvertinti atskirų sluoksnių vientisumą, nes būtent jie nulemia bendrą atspausdinto objekto estetinę išvaizdą.

Turiu pripažinti, kompetentingai vertinti tokius dalykus neturint pakankamai patirties yra gana sudėtinga. Mano asmenine nuomone, „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvas bent jau naudojant iš anksto paruoštą 3D modelį pasirodė tiesiog puikiai. Taip, iš pakankamai arti įžiūrėti atskirus sluoksnius tikrai galima, tačiau to naudojant tokio tipo 3D spausdintuvus išvengti yra tiesiog neįmanoma.

Mane, kaip tiesiog įprastą 3D spausdinimo mėgėją, „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo siūloma kokybė bei rezultatas pilnai tenkina. Be to, norint pilnavertiškai užbaigti atspausdintą 3D objektą jį dar prieš dažymą vis tiek reikėtų papildomai šveisti siekiant pašalinti dėl sluoksniavimo atsiradusius nežymius netolygumus. Kadangi naudojant „Creality3D Ender-5“ atspausdintas modelis atrodo pakankamai lygus, labai tikėtina, jog šveitimo procesas daug pastangų nereikalautų, todėl galutiniu rezultatu būtų galima džiaugtis gana greitai.

Programinė įranga ir 3D modelių paieška

Kaip jau buvo galima suprasti, 3D spausdinimui skirti modeliai visų pirma turi būti papildomai apdorojami ir paruošiami spausdinimui. Šiam procesui atlikti reikalingą „Creality Slicer“ programinę įrangą taip pat galima rasti prie „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo pridedamoje Micro SD kortelėje. „Creality Slicer“ į „Windows“ kompiuterį tenka įdiegti kaip ir bet kurią kitą programą, o vėliau telieka pasirinkti savo įsigyto 3D spausdintuvo modelį.

„Creality Slicer“ programinė įranga turi du darbo režimus. Vienas jų yra skirtas labiau patyrusiems naudotojams ir leidžia keisti daugiau įvairių parametrų (temperatūros, spausdinimo greitis ir pan.). Tuo tarpu, kitas yra labiau mėgėjiškas ir reikalauja pasirinkti tik spausdinimo medžiagos tipą bei iš anksto apibrėžtą spausdinimo kokybės profilį.

Kadangi visų parametrų paskirtį išsiaiškinti prireiktų tikrai daug laiko, buvo nuspręsta eiti pačiu paprasčiausiu keliu. Pasirinkus supaprastintą programinės įrangos darbo režimą į ją tiesiog buvo įkeltas technologijos.lt logotipas. Maloniai nustebino tai, jog pakako tiesiog nurodyti ruošiamo spausdinti objekto matmenis ir 3D spausdinimui tinkamas modelis jau puikavosi kompiuterio ekrane.

Programinė įranga savarankiškai įvertino, kad tokį objektą atspausdinti „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvu užtruks kiek ilgiau nei valandą. Šiuo atveju buvo pasirinkta, jog 3D modelio gylis sieks 0,5 centimetro, o ilgis apie 8 centimetrus. Taigi, prireikė vos 10 minučių ir „gcode“ formatu išsaugota 3D objekto rinkmena buvo paruošta spausdinimui.

Paties logotipo 3D spausdinimo trukmė buvo šiek tiek ilgesnė nei deklaravo „Creality Slicer“ programinė įranga ir siekė apie pusantros valandos. Akivaizdu, jog kokybe šis atspausdintas objektas gana ženkliai nusileidžia pirmajam. Tai aiškiai parodo kokią svarbą tinkamų parametrų parinkimas turi galutiniam rezultatui. Tai dar atskleidžia, kad 3D spausdinimas nėra pats paprasčiausias procesas ir tikrai reikalauja specifinių įgūdžių. Vis dėlto atspausdintas 3D objektas iš kiek didesnio atstumo tikrai neatrodo labai prastai, o parinkus tinkamą apšvietimą džiugina dar labiau.

Svarbu suprasti, jog norint namų sąlygomis susikurti sudėtingesnius 3D modelius nėra taip paprasta. Trumpai tariant, tą gali padaryti tik tie, kurie turi patirties ir įgūdžių dirbti su 3D modeliavimo programomis.

Būtent čia į pagalbą atkeliauja tokie tinklapiai, kaip „Thingiverse“. Žinoma, alternatyvų yra ir daugiau, bet bent jau šiai dienai „Thingiverse“ yra tas 3D spausdinimo modelių šaltinis, kuris puikuojasi daugelio rekomendacijų viršūnėse. O tautiečiams šis šaltinis dar tikrai patiks ir dėl tos priežasties, nes visi čia pateikia 3D modeliai yra platinami visiškai nemokamai.

„Thingiverse“ platformoje pateikiami modeliai yra pilnai pritaikyti apdorojimui su jau minėta „Creality Slicer“ programa. Jeigu pasirenkamas lengviausias kelias, tuomet kaip ir prieš tai minėtu atveju parsisiųstą 3D modelį tiesiog pakanka išsisaugoti „gcode“ formatu, o tada telieka pradėti 3D spausdinimą. „Thingiverse“ galima rasti tikrai daug paruoštų praktiškų 3D modelių, kurie skirti naudoti buityje, praverčia prie kompiuterio, išmaniojo telefono ar tiesiog yra skirti interjerui papuošti.

Mano pasirinktas 3D modelis priskiriamas vonios kambario kategorijai ir itin praverčia tuomet, kai lengvai bei patogiai iš tūtelės norisi išspausti, pavyzdžiui, dantų pastos ar rankų kremo likučius. Kaip matyti, sluoksniavimas ant šio atspausdinto objekto yra gana aiškiai pastebimas, tačiau paties aksesuaro patvarumas tikrai nenuvilia.

Net abejoju, jog esant poreikiui išgauti geresnę kokybę tikrai galima. Šiuo atveju 3D spausdinimui buvo pasirinktas greičiausiais iš anksto apibrėžtas spausdinimo profilis, kas, žinoma, atitinkamai atsiliepė ir kokybei. Vis dėlto nepaisant kokybės šis aksesuaras savo pagrindinę praktinę funkciją atlieka tikrai puikiai. Pavyzdžiui, Lietuvoje už tokią smulkmenėlę tektų pakloti beveik keletą eurų, o savarankiškai atsispausdinti tam prireikė tik 53 minučių bei 3,21 metro (10 g) PLA tipo plastiko.

„Creality3D Ender-5“ – pirkinys, kuris tikrai nenuvils

Visą „Creality3D“ produkciją galima drąsiai prilyginti kiniškų 3D spausdintuvų etalonui, nes būtent ši kompanija kartu su „Anet“ savo laiku tapo bene pirmaisiais šios santykinai naujos rinkos pradininkais. Taigi, visiškai natūraliai kiekvienas naujas 3D spausdintuvas yra geresnis bei pažangesnis. Asmeniškai aš pats priekaištų bandytam „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvui tikrai neturiu.

Keletas bandymų spausdinti aiškiai parodė, jog „Creality3D Ender-5“ tikrai yra pajėgus atspausdinti labai aukštos kokybės 3D modelius. Žinoma, tenka pripažinti ir tai, jog galutinį rezultatą taip pat  gana stipriai nulemia asmeniniai įgūdžiai. Kitaip sakant, gamintojai mėgsta sakyti, jog jų 3D spausdintuvas skirtas pradedantiesiems, tačiau praktika puikiai įrodo, kad net ir tas pradedantysis turi būti suinteresuotas eksperimentuoti bei mokytis.

Grįžtant prie „Creality3D Ender-5“ 3D spausdintuvo norisi pasakyti tik tiek, kad 3D spausdinimo entuziastų toks pirkinys tikrai nenuvils. Pavyzdžiui, jeigu išleidus keletą šimtų ar net daugiau eurų dėžėje tektų rasti kažką panašaus į „Anet E10“, tuomet būtų tikrai labai pikta ir nemalonu.

Jeigu biudžetas neriboja, „Creality3D Ender-5“ tikrai gali tapti šauniu pasirinkimu. O tais atvejais, kai 3D spausdintuvo labai norisi, tačiau reikia šiek tiek pasispausti, verta apsvarstyti „Creality3D Ender-3“ kandidatūrą. Šis 3D spausdintuvas techniškai bei konstrukcijos prasme šiek tiek nusileidžia apžvelgtam modeliui, tačiau bent jau kaip tvirtina užsienio apžvalgininkai, spausdina lygiai taip pat kokybiškai kaip ir „Creality3D Ender-5“.

Privalumai:

  • Patikima ir saugi 3D spausdintuvo pakuotė, informatyvi pagalbinė surinkimo instrukcija.
  • Laidai sužymėti patikimais guminiais žymekliais.
  • Komplekte pridedama 200 gramų baltos spalvos PLA tipo spausdinimo medžiagos.
  • 3D spausdinimo kokybė, kuriai sunku surasti priekaištų.
  • Lengvai nuimamas magnetinis spausdinimo paviršius nuo kurio taip pat lengvai atšoka atspausdinti 3D modeliai.

Trūkumai:

  • Šiek tiek didesnė kaina nei kitų panašaus dydžio objektus spausdinančių 3D spausdintuvų.
  • Spausdinimui skirtą plastiką gana sunku įterpti į jam skirtą angą, jeigu jis nėra taisyklingai nukirptas 45 laipsnių kampu.
  • Instrukcijoje trūksta dalies paaiškinimų, kurie dar labiau palengvintų naudojimąsi 3D spausdintuvu pradedantiesiems.

Kiti pastebėjimai:

  • Vienas iš Z ašies tvirtinimo rėmų gamykliškai buvo prisuktas ne ta puse.
  • 3D spausdintuvo surinkimo instrukciją galima rasti net ir ant jo paties korpuso.
  • Instrukcija pasižymi detalumu, bet kurį kontaktą naudoti LCD ekranui nėra nepaminėta.
  • Niekur nepaminėta, jog spausdinimo medžiagos padavimo mechanizmas (angl. extruder) pradeda veikti tik iki reikiamos temperatūros įkaitinus 3D spausdinimo medžiagos išėjimo purkštuką (angl. nozzle).
  • Įjungtas skleidžia apie 50 dB triukšmą, 3D spausdinimo metu triukšmas vidutiniškai siekia apie 60 dB, triukšmingiausiai veikianti yra Z ašis (70 dB).



 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Jonas Bunevičius
(24)
(4)
(20)

Komentarai ()

Susijusios žymos: