Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį?  (6)

Pasak asociacijos OPA (Online Publishers Association) atstovų, 2016 metais vienas iš dešimties žmonių visame pasaulyje turės asmeninį planšetinį kompiuterį. Nešiojamieji kompiuteriai su lietimui jautriais ekranais jau seniai nebėra prabangos prekė. Parduotuvėse galima rinktis nuo vos porą šimtų iki kelis tūkstančius litų kainuojančių planšetinių kompiuterių. Nelengva išsirinkti tinkamą įrenginį, tad mes jums šiek tiek padėsime.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Biudžetas

Kad ir kokį prietaisą žmogus rinktųsi, įprastai vienas svarbiausių kriterijų – kaina. Dauguma ekspertų gali pasakyti, kad pigesnieji, kainuojantys maždaug 500 litų, planšetiniai kompiuteriai nuo brangesniųjų, kainuojančių apie 1 500 litų, nelabai smarkiai skiriasi. Yra daugybė kompiuterių, savo funkcionalumu prilygstančių ir net lenkiančių „Apple“ gaminius, tačiau kainuojančių gerokai mažiau. Žinoma, nesakome, kad „Apple“ planšetiniai kompiuteriai neverti savo kainos ir jums reikėtų rinktis prietaisą, surinktą mažame garaže Kinijoje. Tiesiog norime pasakyti, kad jei kaina – didžiausias prioritetas, galima rasti ir gerokai pigesnių variantų.

Kam jums reikia planšetinio kompiuterio?

Jei perskaitėte iki čia, vadinasi, tikrai norite įsigyti planšetinį kompiuterį. Tačiau ar jau nusprendėte, kam jums jo reikia? Naršyti internete? Knygoms skaityti? Ar tiesiog norite turėti gražų prietaisą liečiamu ekranu?

Pasidomėjus įvairiais tyrimais matyti, kad didžiąją dalį laiko planšetinių kompiuterių naudotojai skiria vaizdo įrašų peržiūroms. Tokio tipo kompiuteriai taip pat puikiai tinka naršyti internete ar atsakyti į elektroninius laiškus. Tačiau jei norite prietaiso, kuriame galėtumėte skaityti knygas, geriau pasirinkti elektroninę skaityklę, kuriai išleisite kur kas mažiau pinigų.

Pagal tai, kam jums reikalingas planšetinis kompiuteris, turėtumėte pasirinkti ir jo dydį. Knygų skaitymą mėgstantiems žmonėms turėtų pakakti ir 6 colių ekrano, tačiau jei planuojate kompiuteryje žiūrėti vaizdo įrašus ar filmus, derėtų rinktis prietaisą su bent 9–10 colių ekranu. Taip pat didesnio ekrano prireiks ir jeigu planuojate daug rašyti, juk visada patogiau, kai ant klaviatūros gali sutalpinti abi rankas. Na, o jeigu planšetinio kompiuterio jums reikia žaidimams, vien didelio ekrano nepakaks, prireiks ir gero grafinio procesoriaus, štai tam jau puikiai tiktų ketvirtosios kartos „iPad“.

Ekranas

Beveik kiekvienas planšetinis kompiuteris, šiuo metu esantis rinkoje, turi HD ekraną. Absoliutus lyderis pagal ekrano raišką šiuo metu yra „Google Nexus 10“, išsiskiriantis 2560×1600 taškų ekranu. Tačiau vien tai negali būti priežastis pirkti būtent „Google“ planšetinį kompiuterių. Pastebėtina, kad labai mažai programų pritaikyta tokiai aukštai skiriamajai gebai. Tad galbūt nevertėtų permokėti?

Taip pat derėtų paminėti, kad „Microsoft“, „Amazon“ ir „Barnes & Noble“ kompiuterių ekranus „įlaminuoja“, tad tokiais kompiuteriais susidūrus su tiesioginiais saulės spinduliais naudotis gana sunku.

Operacinė sistema

Įrodyta, kad „Apple“ naudotojai labiau linkę mokėti už gaunamą turinį, o „Android“ gerbėjai mėgsta viską gauti nemokamai. Tad renkantis planšetinį kompiuterį labai svarbu nuspręsti, ar galėsite skirti nemažai pinigų programoms ar ieškositės nemokamų alternatyvų. Jei nenorite labai išlaidauti, tuomet jums derėtų rinktis įrenginį su „Android“ operacine sistema.

Taip pat labai svarbus ir patogus naudojimas. Laikoma, kad lengviausiai naujam naudotojui perprantama „iOS“ operacinė sistema, o su „Android“ įrenginiais naujokams neaiškumų kyla dažniau.

Kameros

Ar jau nusprendėte, kokios kameros jums reikia planšetiniame kompiuteryje? Galime tik priminti, kad „iPad“ kompiuteriai turi po vieną HD raiškos kamerą priekyje ir gale, „Barnes & Noble“ kamerų neturi visai, „Amazon Kindle“ įrenginiai turi kameras tik priekyje, na, o „Microsoft Surface“ taip pat turi po kamerą gale ir priekyje (720 p). Dabar pamąstykite, ar ką nors fotografuosite, o galbūt dalyvausite vaizdo pokalbiuose, ir išsirinkite tinkamiausią variantą.

Programos

„iPad“ savininkai gali persisiųsti per 275 tūkstančius skirtingų programų. Vis dėlto dažniausiai pakanka tik 20–30 svarbiausių programėlių. Paskaičiuota, kad statistinis „iPad“ naudotojas kompiuteryje turi 22 programas.

„Microsoft Surface“ šiuo klausimu gerokai atsilieka, šiems planšetiniams kompiuteriams dar nėra pakankamai pritaikytų programėlių. „Android“ naudotojams taip pat dažnai tenka keiktis, nors „Google Play“ siūlo begalę skirtingų programėlių, tačiau sistemoje taip ir nėra surūšiuota, kurios programos skirtos telefonams, o kurios planšetiniams kompiuteriams.

Taigi, negalime jums pasakyti, kokį planšetinį kompiuterį turėtumėte pirkti, tačiau tikimės, kad su šiais patarimais užvedėme ant teisingo pasirinkimo kelio.

Įsigijimo galimybės Lietuvoje

Mūsų šalyje pasiekiami ne visi naujausi planšetinių kompiuterių modeliai. Dažniausiai, gan operatyviai su savo naujovėmis reaguoja „Apple“, kurios ketvirtosios kartos „iPad“ jau galima įsigyti Lietuvoje. Taip pat išsiskiria kompanija „Asus“, kurios naujausi planšetiniai kompiuteriai atsiduria Lietuvos parduotuvių lentynose gana operatyviai, o jų asortimentas, ko gero, vienas plačiausių. „Samsung“ produkcija techniniais parametrais taip pat patenka tarp lyderių. Na ir, žinoma, lyderiams ant kulnų mina gausybė mažai žinomų gamintojų, kurių planšetės vilioja pirkėjus ganėtinai mažomis kainomis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ITNaujienos
ITNaujienos
(283)
(15)
(122)

Komentarai (6)

Susijusios žymos: