Ar turėtumėte palikti savo katę su įjungtu oro kondicionieriumi?  (1)

Tyrėjai papasakojo, kaip mūsų augintiniai iš tikrųjų toleruoja karštį ir ar turėtume ieškoti būdų, kaip juos atvėsinti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žmonės ir katės gyvena vienas šalia kito tūkstančius metų. Per tą laiką daug sužinojome apie savo augintinius, tačiau kai kurie įpročiai vis dar lieka paslaptimi.

Pavyzdžiui, kiekvienas katės savininkas beveik neabejotinai pastebėjo, kaip jų augintinis lepinasi saulės spinduliais. Gyvūnai labai mėgsta kaitintis saulėje, bet ar tai pasikeičia vasarą, kai pasaulį užklumpa nevaldomas karštis? Tyrėjai pateikė atsakymą, rašo „Inverse“.

Pasak Viskonsino universiteto (JAV) Madisono veterinarijos mokyklos veterinarijos gydytojos Maria Verbrugge, jei turite trumpaplaukę, sveiką katę, kuri mėgsta šilumą, tikriausiai galite laikyti ją nevėsinamame name net vyraujant karščiams. Specialistai pastebi, kad poreikis vėsinti kambarį apskritai labiausiai priklauso nuo gyvūno, tačiau katėms patinka šiluma.

[Vokietija+Mažiausia kaina istorijoje!] Pasigaminkite elektros patys: 1200W, 5 menčių, S tipo mini vėjo turbinos generatoriaus komplektas
10673 3

Mažiausia kaina istorijoje

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Tačiau ilgaplaukės katės, taip pat širdies ligomis ir epilepsija sergantys gyvūnai kelia tam tikrą nerimą. Ekspertai teigia, kad šiems gyvūnams iš tikrųjų gresia didelis perkaitimo pavojus.

Ankstesni tyrimai jau parodė, kad meilė šilumai yra užprogramuota kačių DNR, todėl jos šilumą laiko patogia psichologine būsena. Anot Verbrugge, katės taip pat gali būti stebėtinai prisitaikančios: dažnai joms pavyksta rasti šiltų vietų pasislėpti, jei joms šalta, taip pat gali rasti vietą, kur atsivėsinti per karštį.

 

Specialistai pastebi, kad katės savijauta nevėsinamuose namuose priklauso ir nuo to, kaip paprastai būna vėsu. Pavyzdžiui, mokslininkai nustatė, kad namas gyvūnui gali atrodyti nejaukus, jei temperatūra juose yra 20 laipsnių aukštesnė nei gyvūnas įpratęs.

Tačiau situacija priklauso ir nuo oro sąlygų. Jei jūsų vietovėje oras karštas ir negalite būti patalpoje be vėsinimo, turėtumėte apsvarstyti galimybę įjungti katei oro kondicionierių (jeigu tokį turite). Kaip ir bet kuris kitas gyvas padaras, katės gali patirti gyvybei pavojingą šilumos smūgį, jei yra uždarytos uždaroje ir šildomoje patalpoje.

 

Vienas iš perkaitimo požymių yra alsavimas. Skirtingai nei šunys, katės retai alsuoja, todėl, jei matote, kad katė iškišusi liežuvį, geriausia nedelsiant imtis veiksmų, kad padėtumėte joms atvėsti.

Katės perkaitimo požymiai

Mokslininkai įvardijo keletą simptomų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

  • sunkus kvėpavimas;
  • išsikištas liežuvis;
  • silpnumas;
  • gulėjimas ant kietų paviršių ir grindų.

Kaip padėti katei karštyje:

  • pakankamas vandens kiekis;
  • kambario vėsinimas.
Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)