Blogiausias pasirinkimas pusryčiams. Iškart „atjungia smegenis“  ()

Pusryčių vengimas gali neigiamai paveikti mūsų sveikatą. Taip pat svarbu, kokius produktus valgome šio svarbiausio dienos valgio metu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis naujausiais tyrimais, prastos kokybės pusryčių valgymas gali sutrikdyti tinkamą smegenų veiklą.

Priešingai, nei dažnai siūlo reklama, iš pažiūros sotūs pusryčiai ne visada yra geras pasirinkimas – ypač mūsų smegenims.

Tai įrodė mokslininkai iš Sidnėjaus Macquarie universiteto. Ištyrę, kaip pusryčiams vartojami produktai veikia medžiagų apykaitą ir kognityvinius smegenų gebėjimus, jie išsiaiškino, kad populiarūs skrebučiai ar pieniški, saldūs gėrimai mažina smegenų veiklą.

Tyrime dalyvavo 1000 sveikų žmonių, suskirstytų į tris grupes. Per keturias dienas trukusį eksperimentą kiekviena grupė valgė specialiai jiems paruoštus patiekalus.

[Premjera] Tankas! O kai paspaudi „Boost“ mygtuką, šauna lyg raketa. Išbandėme naujausią fat-bike monstrą (Foto, Video, „ENGWE L20 Boost“ apžvalga)
12357 2

„ENGWE L20 Boost“ - naujausias kompanijos el. dviratis, kuris mane nustebino. Vadinamasis „fatbike“ su atrakinamu iki 32 km/h greičiu, specialiu „Boost“ mygtuku, vienu įkrovimu iki 126 km, įspūdinga galia ir važiavimo malonumu. Žiauriai smagus žvėris. Apie viską išsamiai mūsų apžvalgoje + keletas svarbių triukų.

Išsamiau

Pirmoji grupė valgė riebius ir nesveikus produktus (skrudinta duona ir šokolado kokteilis). Likusieji valgė didesnės maistinės vertės patiekalus, bet mažesnėmis porcijomis.

Dalyviams buvo atlikti mokymosi greičio ir atminties testai prieš pradedant eksperimentą ir iškart po jo pabaigos. Australijos mokslininkai nustatė, kad žmonės, kurie valgė riebius ir saldžius pusryčius, atliko testus prasčiau nei tie, kurie dienos pradžioje valgė sveikesnį maistą.

Tyrimo rezultatai paskelbti „The Conversation“.

Tyrimo vadovas Dominicas Trainas paaiškino, kad nesveikų pusryčių valgymas padidina cukraus kiekį kraujyje, neigiamai veikia atmintį ir pažinimo funkcijas.

 

Oksfordo universitete atlikti tyrimai taip pat davė panašių rezultatų, rašoma „The American Journal of Clinical Nutrition“. Tikslas buvo suprasti nesveikų pusryčių poveikį atminčiai ir informacijos apdorojimo gebėjimui.

Eksperimente dalyvavo 16 vyrų nuo 19 iki 28 metų, kurie penkias dienas valgė jiems paskirtus pusryčius. Viena grupė valgė mažai angliavandenių turintį maistą, antroji – angliavandenių turintį maistą, o trečioji dieną pradėjo subalansuotais pusryčiais.

Mažiausiai sveikuose patiekaluose buvo 70 proc. riebalų, 26 proc. baltymų ir 4 proc. angliavandenių. Palyginimui, sveiki pusryčiai buvo sudaryti iš 50 proc. angliavandenių, 26 proc. baltymų ir 24 proc. riebalų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(45)
(6)
(39)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()