Po kelionių tai padaryti būtina. „Gali išgelbėti gyvybę“  ()

Tai gali išgelbėti gyvybę, perspėja gydytojas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Po atostogų kelionių turėtumėte atidžiai apžiūrėti savo odą ir atkreipti dėmesį į apgamus, tiek naujus, tiek anksčiau buvusius. Tai rekomendavo Lenkijos onkologinės chirurgijos gydytojas Januszas Sznajderas. Jis pridūrė, kad tai gali išgelbėti gyvybę.

Kaip paaiškino gydytojas, praktiškai visos odos vėžio formos išsivysto dėl Saulės spinduliuotės. Jis taip pat pridūrė, kad gydytojai stebi labai spartų sergamumo melanoma augimą, kuris yra susijęs su dideliu Saulės spindulių poveikiu organizmui.

„Grįžus iš atostogų reikėtų patikrinti visus naujus apgamus ir atkreipti dėmesį į tuos apgamus, kuriuos jau turėjote, bet kurie pakeitė spalvą, formą ar išgaubimą“, – rekomendavo Sznajderas.

[Vokietija] Fantastiškos kainos „Xiaomi“ robotas su flagmanų galimybėmis - paskutiniai vienetai („Xiaomi Mijia 3C Enhanced Edition“)
4291 3

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Ribotas kiekis

Puikios savybės ir galimybės

Išsamiau

Nustačius tokius pokyčius, reikėtų kreiptis į dermatologą ar onkologą. Apgamas tiriamas histopatologiškai ir pagal tai nustatomas jo tipas. Tada gydytojas nusprendžia, ar jį galima pašalinti.

Priklausomai nuo ligos stadijos, gydymas skiriasi. Kai kuriems pacientams pakanka tik pašalinti odos pažeidimą, paaiškino chirurgas.

Taip pat kai kuriems pacientams vėliau prireikia chemoterapijos ar imunoterapijos. Tačiau gydytojas pastebėjo, kad šiuo metu sisteminis melanomos gydymas tampa vis modernesnis ir dinamiškesnis. Geresni vaistai taip pat pasirodo rinkoje ir duoda vis geresnių rezultatų.

 

„Šiandien turime modernius kovos su melanoma metodus, tačiau vis tiek reikėtų rūpintis savo oda, pastebėjus įtarimų, kuo skubiau kreiptis į gydytoją ir imtis atitinkamų priemonių“, – reziumavo specialistas.

Melanoma yra piktybinis odos navikas. Jis sudarytas iš melanocitų – ląstelių, gaminančių pigmentą, vadinamą melaninu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(0)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()