Kaip atsikratyti vaisinių muselių? „Jos nekenčia šių kvapų“ ()
Vaisinės muselės stipriai nemėgsta tam tikrų aromatų, kuriuos galima panaudoti joms atbaidyti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Vaisinės muselės minta prinokusiais ir fermentuotais vaisiais bei daržovėmis. Šiuose produktuose esantis cukrus skleidžia kvapus, kurie pritraukia šiuos vabzdžius. Tokia aplinka palanki jų dauginimuisi, nes joje yra maisto ir tinkamos sąlygos kiaušinėliams dėti.
Kaip atsikratyti vaisinių muselių? Svarbiausia yra kvapai, kurių šie vabzdžiai negali pakęsti.
1. Vaisinių muselių gaudyklė su obuolių sidro actu:
Į stiklinę ar dubenį įpilkite šiek tiek obuolių sidro acto. Įlašinkite kelis lašus indų ploviklio. Uždenkite stiklinę plastikine plėvele ir padarykite mažas skylutes (arba palikite atvirą, jei norite). Muselės pateks, bet negalės išlipti.
2. Vaisinių muselių gaudyklė su senais vaisiais:
Į stiklinę įdėkite gabalėlį prinokusio vaisiaus (pvz., bananą, obuolį). Uždenkite stiklinę maistine plėvele ir padarykite kelias mažas skylutes, kad muselės galėtų į ją patekti. Reguliariai ištuštinkite spąstus ir atsikratykite muselių.
3. Pieno, cukraus ir pipirų mišinys:
|
Sumaišykite 100 ml pieno, 2 šaukštus cukraus ir arbatinį šaukštelį maltų juodųjų pipirų. Mišinį pašildykite ir supilkite į nedidelį indą. Museles patrauks kvapas ir taip jos papuls į spąstus.
Be to, taip pat verta nepamiršti reguliariai pašalinti visus galimus muselių maisto šaltinius, tokius kaip vaisių likučiai ar atviros maisto talpos. Vaisinės muselės veisiasi greitai, todėl vaisius reikia laikyti šaldytuve. Taip pat būtina dažnai išnešti šiukšles ir, prasidėjus fermentacijai, kruopščiai išplauti šiukšliadėžę.
Kiti būdai
Vaisinės muselės, nors ir mėgsta fermentuotų vaisių kvapą, stipriai nemėgsta tam tikrų aromatų, kuriuos galima panaudoti joms atbaidyti. Vienas iš efektyviausių būdų – naudoti baziliką. Šis augalas išskiria eterinius aliejus, kurie žmonėms atrodo malonūs, tačiau vaisinės muselės jų nekenčia. Baziliko vazonėlis ant virtuvės stalviršio arba šalia vaisių padės atgrasyti šiuos vabzdžius nuo patekimo į jūsų namus.
Kitas kvapas, kurio nemėgsta muselės – mėtų. Mėtų aromatas, ypač eteriniame aliejuje esantis mentolis, atbaido vabzdžius. Galite naudoti šviežius lapus arba pipirmėčių eterinį aliejų, praskiestą vandeniu. Mėtų verta dėti tose vietose, kur dažniausiai renkasi muselės, pavyzdžiui, prie šiukšliadėžių ar virtuvės stalviršių.
Kitas veiksmingas kvapas – levandos, kurios dėl linalolio ir kamparo efektyviai atbaido vabzdžius. Džiovintų levandų arba levandų eterinio aliejaus kvapo galima paskleisti po virtuvę, kad išvengtumėte vaisinių muselių plitimo.
Gvazdikėliai yra dar vienas natūralus vaisines museles atbaidantis repelentas. Juose yra eugenolio, kuris stipriai atbaido daugelį vabzdžių. Tiesiog padėkite keletą sveikų gvazdikėlių tose vietose, kuriose yra muselių, arba apipurkškite šias vietas vandeniu ir gvazdikėlių eteriniu aliejumi.
Cinamonas turi panašų poveikį, jo intensyvus kvapas atbaido museles. Veiksmingas sprendimas yra pabarstyti cinamono miltelių ant paviršiaus arba naudoti cinamono eterinį aliejų ant muselių susibūrimo vietų.
Eukalipto aliejus taip pat yra puikus vaisinių muselių repelentas, daugiausia dėl jame esančio cineolio kiekio. Tiesiog papurkškite eukalipto eterinio aliejaus savo virtuvėje arba aplink vaisius. Mažiau akivaizdus, bet veiksmingas sprendimas – naudoti česnaką, kuriame yra alicino – vabzdžių repelento. Susmulkintas česnako skilteles galima paskleisti tose vietose, kur atsiranda muselių.
Nors vanilė turi malonų žmogui aromatą, vaisinėms muselėms jos kvapas nepatinka. Atskiestą vanilės ekstraktą galima naudoti kaip purškiklį purkšti ant paviršių. Citrusiniai vaisiai, ypač citrinų, apelsinų ir žaliųjų citrinų žievelės, taip pat atbaido museles, nors patys fermentuoti vaisiai jas traukia. Galite išdėlioti žieveles virtuvėje arba naudoti citrusinių vaisių eterinį aliejų kaip natūralų repelentą.