Rasoja automobilio langai? Kaip to išvengti ()
Prasidėjo ruduo, o tai reiškia, kad daugelis vairuotojų pradėjo susidurti su rasojančių langų problema automobiliuose.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Jei automobilis turi veikiančią oro kondicionavimo sistemą, šią problemą galima pašalinti palyginti greitai, tačiau kai kuriais atvejais langai rasoja ne tik užvedus automobilį, bet ir vairuojant. Tai, žinoma, neigiamai veikia vairavimo komfortą ir saugumą.
Pagrindinė langų rasojimo priežastis yra per didelis drėgmės kiekis ore. Šis reiškinys sustiprėja, kai temperatūra automobilio viduje yra arti vadinamojo rasos taško, tai yra, kai šalta. Langai pradeda rasoti greičiau, kai į automobilį įlipa žmonės, ypač keli. Be to, langų rasojimą didina lietus arba sniegas, taip pat į automobilio saloną patekęs ant batų ar drabužių perneštas drėgmės kiekis. Paprastai, įjungus ventiliaciją arba priekinio stiklo šildymą, langai nustoja rasoti per kelias minutes. Tačiau ką daryti, kai problema vėl pasikartoja?
Kodėl langai automobilyje rasoja ir kaip to išvengti?
Drėgmė, patenkanti į automobilio vidų, gali kilti iš įvairių šaltinių – ji atkeliauja su drabužiais, batais, taip pat dėl nesandarių guminių tarpiklių, korozijos ar susikaupusio vandens aplink priekinius stiklus. Svarbu įsitikinti, kad visos vandens nutekėjimo angos yra švarios, nes jos gali būti užterštos ir blokuoti drėgmės pašalinimą. Taip pat verta atkreipti dėmesį į kilimėlių ir apmušalų būklę, po kuriais gali kauptis nematomas vanduo ar purvas.
|
Keiskite kilimėlius į guminius rudens sezono metu
Jau rudenį verta pakeisti medžiaginius kilimėlius guminiais, kuriuos lengviau prižiūrėti ir išdžiovinti. Prieš sėsdami į automobilį, reikėtų kiek įmanoma geriau nuvalyti batus ir drabužius. Kiekvienas batų padas su lapais, purvu ar likučiais vėliau gali sukelti langų rasojimą.
Švara ir langų būklė yra svarbūs veiksniai
Langų rasojimą taip pat skatina purvas ir riebalai ant stiklų, nes jie palengvina drėgmės nusėdimą. Kad to išvengtumėte, būtina reguliariai valyti stiklus iš vidaus ir užtikrinti, kad ventiliacijos sistema veiktų efektyviai. Dažnai ventiliacija neveikia tinkamai dėl užsikimšusio salono oro filtro, kuris turi būti keičiamas bent kartą per metus. Tai taip pat padės pagerinti oro kokybę salone – jis taps gaivesnis.
Atkreipkite dėmesį į guminius tarpelius
Taip pat svarbu patikrinti visų guminių tarpelių būklę, ne tik aplink duris, bet ir bagažinėje. Drėgmė, įsigėrusi į apmušalus, sukuria idealias sąlygas rasoti langams.
Oro kondicionierius yra greičiausias sprendimas
Geriausias ir greičiausias būdas išspręsti rasojančių langų problemą yra naudoti ventiliacijos sistemą. Jei automobilis turi oro kondicionierių, rekomenduojama jį naudoti visus metus, net žiemą. Taip pat verta vengti vidinės oro cirkuliacijos, nes ji greičiau sukaups drėgmę. Reguliarus automobilio salono vėdinimas yra dar vienas veiksmingas būdas sumažinti drėgmės lygį.
Naminiai būdai kovoti su drėgme
Naminiai metodai kovoti su drėgme automobilyje apima kačių kraiko arba ryžių maišelių naudojimą salone, kurie sugeria perteklinę drėgmę. Automobilių parduotuvėse taip pat galima rasti specialių drėgmės sugėriklių, kurie ne tik sumažins langų rasojimą, bet ir padės išvengti pelėsių bei grybų augimo salone.
Taip pat būtina išlaikyti automobilio vidų švarų – tai reiškia reguliariai valyti kilimėlius ir langus iš vidaus, kad ant jų nesikauptų riebalai ir purvas, traukiantys drėgmę. Rekomenduojama naudoti specialius „antirūko“ preparatus, kuriuose yra medžiagų, mažinančių vandens paviršiaus įtempimą, todėl vandens garai nesusikaupia lašeliais, o vietoj to pasiskirsto plonu sluoksniu. Polimerai ir silikonai sukuria apsauginį sluoksnį ant stiklo, kuris apsunkina drėgmės kaupimąsi, o antistatinės medžiagos neleidžia kauptis dulkėms ir purvui.