Ar klojate lovą vos atsikėlę? „Tada geriau sustokite!“  ()

Daugeliui iš mūsų lovos klojimas yra instinktyvus veiksmas, atliekamas beveik iškart po pabudimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Juk miegamasis turi atrodyti švariai ir tvarkingai, tiesa? Na, ne.

Pasak amerikiečių gydytojo daktaro Myro Figuros, lovos klojimas vos atsikėlus yra didelė klaida, skatinanti daugintis nepageidaujamiems svečiams.

Čiužiniai, antklodės ir pagalvės yra žmogaus odos ląstelių rezervuarai, kurie tarsi magnetas traukia dulkių erkutes. Dulkių erkutės ten teoriškai nekenksmingos, tačiau jos gali sukelti alergiją ir tam tikras ligas (nors jų neperneša), taip pat paaštrinti kitas. 

Vos 0,25 mm dydžio dulkių erkutės yra per mažos, kad jas būtų galima pamatyti plika akimi, ir nepaisant reguliaraus valymo, jų yra kiekvienuose namuose. Jos nekanda ir neperduoda ligų, tačiau kai kuriems žmonėms jų buvimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

Šaunuolis robotas-dulkių siurblys „Dreame X40 Ultra“ – siurbia, plauna ir prisižiūri save. Prisiminsite gal kartą per mėnesį (Apžvalga)
4651 5

Mums buvo pažadėta įspūdinga ateitis. Buvo teigiama, kad kada nors namuose šeimininkaus robotai-liokajai. Žmogus sėdės savo atlošiamame fotelyje, kol jo robotas tvarkys namus. „Dreame X40 Ultra“ tą ateitį paverčia dabartimi.

Išsamiau

Daugelis žmonių, alergiškų dulkių erkutėms, taip pat kenčia nuo egzemos ir astmos, kurią sukelia šie padarai, o tiksliau – jų išmatose esančios medžiagos. 

„Nesvarbu, ar turite partnerį, ar ne, niekada nemiegate vienas. Vidutinis čiužinys turi daugiau nei 10 milijonų dulkių erkučių. Jei turite dviejų metų pagalvę, 10% jos svorio sudaro dulkių erkutės ir jų išmatos“,  – aiškina daktaras Myro Figura.

Dulkių erkutės taip pat gali sukelti slogą, kosulį, akių sausumą ir miego sutrikimus. O kai reguliariai pasiklojame lovą iškart po pabudimo, sudarome joms puikias sąlygas klestėti.

 

 

Bet kaip, paklausite? Naktį ilsėdamiesi mes prakaituojame, o prakaitas ir mūsų epidermis lieka pataluose – paklodami lovą užrakiname šią drėgmę viduje ir „erkės turi vakarėlį“.

Vietoj to, daug geriau palikti lovą nepaklotą valandai ar dviem, nes tai „leidžia drėgmei išdžiūti ir drastiškai sumažina dulkių erkučių, kurios gali išgyventi, skaičių“.

Paklodės ir pagalvių užvalkalai taip pat turi būti skalbiami bent kartą per dvi savaites, o geriausia – kas savaitę. Taip pat bus naudinga išsiurbti lovą ir reguliariai plauti patalynę aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje, nes mūsų nakties palydovai yra atsparūs žemesnei temperatūrai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(3)
(27)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()