„Magnetas traukiantis nešvarumus.“ Kaip dažnai turėtumėte plauti plaukų šepetį?  ()

Daugelis iš mūsų teikia didelę reikšmę plaukų priežiūrai ir formavimui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Deja, per šiuos ritualus dažnai pamirštame reguliariai valyti plaukų šepetį. Tai savo ruožtu gali turėti neigiamos įtakos plaukų būklei ir galvos odos būklei.

Kaip dažnai turėtumėte plauti plaukų šepetį?

Po kiekvieno naudojimo pašalinkite susikaupusius plaukus. O kaip dėl kruopštaus valymo? Šepetį rekomenduojama plauti bent kartą per savaitę. Žinoma, šis dažnis gali priklausyti nuo kelių veiksnių.

  • Plaukų tipas – riebių plaukų žmonės turėtų dažniau valyti šepetį, net du kartus per savaitę, nes ant jo paviršiaus susikaupia daugiau riebalų.
  • Naudojamos formavimo priemonės – jei naudojate plaukų laką, gelį ar kitą plaukų priežiūros priemonę, kuri gali kauptis ant šepečio, taip pat turėtumėte jį dažniau plauti.
  • Aplinka – kai esate užterštoje aplinkoje, ant šepečio kaupiasi daugiau dulkių ir nešvarumų, todėl jo higienai reikia skirti ypatingą dėmesį.

Neleiskite, kad jis virstų nešvarumų kaupykla

[Rekordinė kaina!] Bent 100€ pigiau nei Lietuvoje. Naujausias rinkos lyderio 3D spausdintuvas, žavintis apžvalgininkus - „nuostabus! Išėmei iš dėžės ir naudojiesi“ (Video, „Creality K1C“)
4791

Mažiausia kaina šiais metais

Specialus kuponas

Iš Vokietijos sandėlio

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Naujausias vieno garsiausių gamintojų 3D spausdintuvų

Išsamiau

Šepetys surenka ne tik plaukus, bet ir negyvas odos, riebalų bei kosmetikos likučius. Jo paviršiuje kaupiasi teršalai ir bakterijos, kurios neigiamai veikia galvos odos būklę ir plaukų išvaizdą. Naudojant nešvarų plaukų šepetį gali kilti problemų, kurias ne visada lengva išspręsti.

  • Plaukai greičiau riebaluojasi – šukuosena greitai praranda apimtį ir atrodo ne tokia gaivi. Viskas dėl to, kad naudojant nešvarų šepetį riebalai perkeliami iš šepečio į galvą.
  • Galvos odos porų užsikimšimas – jas blokuoja ant šepečio susikaupę nešvarumai. Dėl to gali atsirasti dirginimas, uždegimas ir pleiskanos.
  • Plaukų būklės susilpninimas – naudojant nešvarų plaukų šepetį galima neigiamai paveikti plaukų būklę, todėl jie tampa silpni ir trapūs.
  • Infekcijos rizika – nešvarus šepetys greitai tampa patogeninių bakterijų ir grybelių veisimosi terpe. Tikimybė padidėja, ypač jei galvos oda yra sudirgusi arba linkusi į uždegimą.

Kaip tinkamai valyti plaukų šepetį?

 

Gera žinia ta, kad visa procedūra yra paprasta ir nereikalauja specialių ploviklių. Pašalinę plaukus nuo šepečio paviršiaus, dubenyje su šiltu vandeniu ištirpinkite kelis lašus šampūno arba du šaukštus kepimo sodos. Pastarasis produktas ypač rekomenduojamas labai suteptiems daiktams.

Panardinkite šepetį į mišinį 10-15 minučių. Jei plaunate medinį šepetį, sutrumpinkite šį laiką iki daugiausiai 5 minučių. Naudokite minkštą šepetėlį, kad kruopščiai nušveistumėte tarpus tarp šerių. Kruopščiai nuplaukite po tekančiu vandeniu. Palikite išdžiūti – geriausia vertikalioje padėtyje arba su šereliais žemyn, kad viduje nesilaikytų drėgmė.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()