Ar žieminis priekinio stiklo plovimo skystis gali pažeisti dažus?  ()

Žieminis langų plovimo skystis atlieka pagrindinį vaidmenį palaikant tinkamą matomumą ir saugumą kelyje.



© Hamedog, CC BY-SA 3.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Man_pouring_windshield_washer_fluid.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žema temperatūra, purvas ir kelio druska gali greitai nusėsti ant langų ir sukelti pavojų vairuotojui ir keleiviams.

Renkantis žieminį langų plovimo skystį, verta atsiminti, kad netinkami jo sudėties ingredientai gali turėti įtakos dažų būklei. Ar priekinio stiklo plovimo skystis gali juos pažeisti?

Chemikalai priekinio stiklo plovimo skystyje

Žieminiai langų plovimo skysčiai turi efektyviai pašalinti nešvarumus esant minusinei temperatūrai, todėl juose daugiausia yra etilo alkoholio. Būtent šis ingredientas suteikia skysčiui antifrizinių savybių. Intensyvų jo kvapą žiemos skysčiuose kartais užmaskuoja įvairūs kelionių komfortą gerinantys kvapai.

Renkantis langų plovimo skystį geriausia rinktis specialistų rekomenduojamus skysčius. Kai kuriuose pigiausiuose gaminiuose rinkoje yra metanolio, kuris gali pakenkti jūsų sveikatai ir  dažams. Todėl langų plovimo skysčių kokybė ir kilmė yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti juos perkant.

Ar žieminis langų plovimo skystis gali pažeisti dažus?

[EU+Kuponai] „Segway Ninebot MAX G30/Max G2“. Mažiausia kaina istorijoje! Lietuvoje taip pigiai nerasite (Video)
4239 2

Mažiausios fiksuotos kainos istorijoje

Specialūs kuponai

Iš Lenkijos sandėlių

1) „Segway Ninebot MAX G30“ - vienas populiariausių el. paspirtukų

2) „Segway Ninebot Max G2“ - 1000W, 70 km, 35 km/h el. paspirtukas

3) „SUPFW30A/D/G/J/E/F/H/L/K/M/W/V FEATH-R-LITE“ - SUP irklentės

Išsamiau

Žemos kokybės žieminiuose priekinio stiklo plovimo skysčiuose gali būti cheminių medžiagų, kurios gali pakeisti automobilio dažų spalvą, jei jie naudojami ilgą laiką.

Pirkdami skystį atkreipkite ypatingą dėmesį į jo sudėtį ir bendrą informaciją, esančią produkto etiketėje. Ant kai kurių skysčių pakuotės yra įspėjimų dėl daugelio šalutinių poveikių, pvz., sąlyčio su oda. Be to, tokie gaminiai gali sugadinti valytuvų šluoteles. 

 

Svarbu, kad renkantis žieminį langų plovimo skystį, reikėtų pasikliauti ne tik kaina, bet ir produkto sudėtimi bei kilme. Geriausia rinktis žiemai skirtus skysčius, kuriuose nėra minėto metanolio. Tai garantuos tiek stiklo, tiek dažų saugumą. Reguliariai naudojant žemos kokybės žieminius skysčius, dažai gali būti negrįžtamai pažeisti.

Kokį langų plovimo skystį rinktis esant dideliam šalčiui?

Žiemą būtina naudoti specialius langų plovimo skysčius, kurie ne tik efektyviai pašalina nešvarumus, tokius kaip purvas ar druska, bet ir yra skirti veikti žemoje temperatūroje.

Renkantis skystį, be produkto sudėties, taip pat turėtumėte atsižvelgti į etiketėje pateiktą informaciją apie atsparumą šalčiui. Žieminiai langų plovimo skysčiai neturi užšalti žemesnėje nei -20 °C temperatūroje. Priešingu atveju jie neatliks savo funkcijos per stiprius šalčius.

 

Naudojant nekokybišką skystį žiemą,  jis gali užšalti ir užblokuoti plovimo sistemą. Taip išvengiama efektyvaus stiklo valymo ir kyla pavojus. Taip pat neturėtumėte maišyti vasarinių ir žieminių skysčių, nes tai gali susilpninti antifrizo savybes ir padidinti gedimo riziką. 

Namudinis langų plovimo skystis nėra saugus sprendimas. Trūkstant atitinkamų testų, sunku aiškiai nustatyti jų įtaką automobilio būklei ir vairuotojo savijautai vairuojant. 

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(0)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()