Ar valote televizoriaus ekraną, kai jis įjungtas? Tai didelė klaida  ()

Norint išlaikyti aukštą vaizdo kokybę, televizoriaus ekraną reikia reguliariai valyti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai darydami turėtumėte laikytis kelių pagrindinių taisyklių, kad nesugadintumėte ekrano. Viena didžiausių klaidų yra, pavyzdžiui, įjungto televizoriaus ekrano valymas. Kokiu skysčiu jį valyti? Ko reikėtų vengti jį valant? Štai patarimai, padėsiantys išlaikyti nepriekaištingą ekrano būklę.

Kaip dažnai turėtumėte valyti televizoriaus ekraną?

Kaip ir ant bet kurio kito namo paviršiaus, dulkių ir riebalų dalelės, susidarančios, pavyzdžiui, gaminant maistą, laikui bėgant kaupiasi ant televizoriaus ekrano. Susikaupę nešvarumai gali neigiamai paveikti  rodomo vaizdo kokybę. Be to, nuosėdos pablogina ekrano būklę. Todėl televizoriaus ekrano valymas yra svarbi jo priežiūros dalis. 

Verta pabrėžti, kad nereikėtų persistengti. Nuvalyti nešvarumus nuo televizoriaus ekrano yra labai svarbu, tačiau tai neturėtų būti daroma per dažnai, t. y. kiekvieną dieną ar kelis kartus per savaitę.  Televizorių ekraną reikia nuvalyti, kai ant jo susikaupia dulkės.

[EU+Kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Nuostabios lazerinės graviravimo staklės tik 99,99€. Ribotas kiekis („Atomstack A5 V2“, Video)
2128 4

Mažiausia kaina istorijoje

Specialus kuponas

Vokietijos sandėliai

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Puikios savybės

Išsamiau

Tikslesnis atsakymas kaip dažnai valyti gali būti sudėtingas, nes nešvarumų nusėdimas priklauso nuo daugelio veiksnių (vėdinimo, naudojamo dulkių siurblio tipo ir kt.). Tačiau daroma prielaida, kad televizoriaus ekraną galima valyti maždaug kartą per savaitę.

Kaip nesugadinti ekrano valant?

Televizoriaus ekranas yra labai sudėtinga ir subtili struktūra. Yra keletas TV matricų, kurios veikia panašiais, nors ir šiek tiek skirtingais, principais. Kiekviena matrica yra giliai televizoriaus viduje. Ją nuo išorinių veiksnių apsaugo  labai plonas kokybiško stiklo sluoksnis. 

Minėtas apsauginis sluoksnis turi būti kuo skaidresnis, kad būtų perteiktos visos  vaizdo spalvos ir ryškumas. Šiam tikslui naudojamas stiklas yra daug jautresnis bet kokiam pažeidimui nei, pavyzdžiui, langų stiklas, nors techniškai tai ta pati medžiaga. 

 

Todėl televizoriaus ekranui valyti negalima naudoti agresyvių chemikalų. Tokio tipo plovikliuose vis dar dažnai naudojamas etilo alkoholis. Šis junginys, net ir mažesnėmis koncentracijomis,  gali sukelti ekrano matinius ir kitus pažeidimus. 

Taip pat svarbus klausimas, ką naudojame, kad pašalintume dulkes nuo įrenginio. Televizoriaus ekrano negalima nušluostyti jokiu popieriumi, kitaip jis bus stipriai subraižytas. Taip pat turėtumėte būti atsargūs valydami, nes per stipriai trindami net švelnia šluoste galite visam laikui sugadinti televizoriaus ekraną. Per didelis spaudimas taip pat gali lemti nuolatinius iškraipymus arba „negyvus“ ekrano pikselius.

Niekada nevalykite televizoriaus, kai jis įjungtas. Jo ekranas veikimo metu skleidžia šilumą. Valant tokį įkaitusį paviršių greičiau išgaruoja vanduo iš valymo priemonių. Dėl to ekrane atsiranda negražių ir sunkiai pašalinamų dryžių. Be to, didelis temperatūrų skirtumas tarp drėgno audinio ir ekrano paviršiaus gali neigiamai paveikti jo dangos patvarumą.

Koks yra geriausias būdas išvalyti televizoriaus ekraną?

 

Geriausias pasirinkimas televizoriaus ekranui valyti – minkštos mikropluošto šluostės, kurios švelniai surenka dulkes ir nepalieka pėdsakų. Skirtingai nuo popierinių rankšluosčių ar šiurkščių medžiagų, mikropluoštas nebraižo ekrano ir leidžia efektyviai pašalinti nešvarumus. Prieš valydami išjunkite televizorių ir palaukite, kol ekranas atvės.

Jei  ant televizoriaus  atsiranda dėmių, kurias sunkiau pašalinti, geriausia naudoti specialius skystųjų kristalų ir OLED ekranams skirtus skysčius, kuriuos galima įsigyti elektronikos parduotuvėse. Tiesiog užtepkite šiek tiek preparato ant audinio (ne tiesiai ant ekrano), tada švelniai nuvalykite nešvarias ekrano vietas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(0)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: