Gydytojai primygtinai ragina. „Ne ilgiau nei 5-10 minučių“  (1)

Nedaugiau 5-10 minučių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Eidami į tualetą dažnai pasiimame į telefoną, knygą ar laikraštį. Ir nors tai atrodo visiškai nekenksminga, gydytojai turi kitokią nuomonę. Jie įspėja, kad dėl per ilgai sėdint tualete, gali kilti rimtų sveikatos problemų, ir rekomenduoja neviršyti 5-10 minučių.

Kaip pažymi Teksaso universiteto (JAV) Pietvakarių medicinos centro Dalase chirurgas daktaras Lai Xue, ilgalaikis sėdėjimas tualete gali padidinti hemorojaus ir dubens raumenų susilpnėjimo riziką.

Panašios nuomonės laikosi ir Niujorko specialistė daktarė Farah Monzur, kuri priduria, kad tualete neturėtume praleisti ilgiau nei 5-10 minučių. Tačiau kodėl per ilgai sėdėti tualete gali būti nesveika? 

[EU+Kuponai] Už mažiausią kainą istorijoje įspūdingų galimybių langų valymo robotas - „iš daugybės mano bandytų 100 proc. valo geriausiai“ (Video, „ABIR WD8“)
2968 2

Mažiausia kaina istorijoje

Specialūs kuponai

Iš EU, greitas ir saugus pristatymas

Naujausi techniniai sprendimai ir puikios valymo galimybės

Labai giriamas apžvalgininkų

Išsamiau

Sveikatos problemų priežastis yra... gravitacija. Sėdint ant tualeto sėdmenys suspaudžiami, o išangė yra žemesnėje padėtyje nei sėdint „įprastai“, pavyzdžiui, ant sofos, todėl padidėja spaudimas tiesiosios žarnos apatinės dalies kraujagyslėms. Tai gali sukelti jų padidėjimą ir patinimą, o tai padidina hemorojaus riziką ir verčia organizmą dirbti daugiau, kad kraujas būtų sugrąžintas į širdį. 

Ilgas sėdėjimas tualete kartu su įtemptu stumimu taip pat padidina hemorojaus išsivystymo riziką. Naršydami naršydami internete nesunku pamiršti laiką, o tai gali sukelti pervargimą bandant tuštintis. 

 

Be hemorojaus, ilgalaikis sėdėjimas tualete gali sukelti tiesiosios žarnos prolapsą, t. y. jos iškritimą, taip pat sumažina dubens dugno raumenų, atsakingų už tinkamą tuštinimąsi, stiprumą.

Daktaras Xue paaiškina, kad šie raumenys dirba su likusia kūno dalimi, kad užtikrintų sklandų išmatų išsiskyrimą. Tačiau nuolatinis gravitacinis spaudimas šiems raumenims, susijęs su ilgalaikiu sėdėjimu, gali sukelti jų susilpnėjimą.

Siekiant išvengti sveikatos problemų, susijusių su pernelyg dideliu tualete praleidžiamu laiku, specialistai rekomenduoja vengti blaškančių dalykų, tokių kaip telefonai, knygos ir laikraščiai. Daktarė Monzur pataria nesieti apsilankymo tualete su nuostata, kad ten būsime ilgai. 

 

O jei kovojate su tuštinimosi problemomis, turėtumėte nepamiršti išlaikyti hidratacijos ir valgyti maistą, kuriame gausu skaidulų, kurie pagerina jūsų žarnyno judesius ir apsaugo nuo įtempimo, kai bandote tuštintis.

Kai kuriais atvejais ilgas buvimas tualete taip pat gali būti rimtesnių sveikatos problemų požymis. Tuštinimosi sunkumai gali būti virškinimo trakto problemų, tokių kaip dirgliosios žarnos sindromas ar Krono liga, simptomas. Be to, nuolatinis vidurių užkietėjimas ir poreikis ilgai sėdėti tualete taip pat gali būti gaubtinės žarnos vėžio simptomai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(30)
(0)
(30)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (1)