Juodasis penktadienis ir paslėptos parduotuvės gudrybės. „Mumis manipuliuoja net spalvos“  ()

Juodasis penktadienis, šiemet būsiantis lapkričio 29 d., dažnai vadinamas apsipirkimo švente. Tai diena, kupina „unikalių“ akcijų, pritraukiančių minias klientų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nedaug žmonių žino, kad parduotuvės naudoja pažangias technologijas, siekdamos padidinti pardavimus ir priversti mus pirkti daugiau, nei planavome.

Tai yra dažniausiai naudojami manipuliavimo metodai, pradedant neuromarketingu, baigiant rekomendaciniais algoritmais ir baigiant socialinės žiniasklaidos įtaka mūsų pirkimo sprendimams. Sužinokite, kaip neapsigauti juodąjį penktadienį.

Neuromarketingas – kaip parduotuvės naudoja psichologiją, kad paskatintų pirkti?

Neuromarketingas naudoja neurobiologijos ir psichologijos žinias, kad analizuotų  mūsų pojūčių įtaką priimamiems sprendimams apsiperkant. Parduotuvės dažnai taiko specializuotą taktiką, kuri yra skirta sukelti specifines klientų emocijas.

  • Spalvos ir išdėstymas

Reklaminėse kampanijose dažniausiai naudojama raudona spalva, nes ji patraukia dėmesį ir skatina impulsyvumą bei greitą reakciją.  Raudona nesąmoningai asocijuojasi su jėga, pavojumi ir meile, o tai papildomai skatina mus veikti.

Black Friday išpardavimas tęsiasi! Rekordinių kainų technologijos.lt testuoti žaidimų monitoriai, 4K vaizdo projektoriai, monstrinės energijos stotelės, siurbliai ir kt. (Video)
4847 1

„Black Friday“ išpardavimas

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Flash Deals“, „Tiered Discounts“ ir kt.

1) „OUKITEL P2001 Plus“ - 2400W, 2048Wh, LiFePO4 energijos stotelė

2) „ETOE E3 Pro“ - 600 ANSI, iki 4K, Android TV, LCD vaizdo projektorius

3) „TITAN ARMY P27GR“ - 27 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

Išsamiau

Pats parduotuvės erdvės išplanavimas suprojektuotas taip, kad padidintų pirkimo tikimybę, pvz., reklamines zonas išryškinus minėta raudona spalva arba gaminius išdėliojus akių lygyje.

  • Kainų magija

Konkrečios prekės kainos tikslumas sukelia daugiau teigiamų emocijų. Prekių kainos, kurios baigiasi „99“ arba „95“, gali atrodyti mažesnės, nors realus skirtumas, palyginti su visa verte, yra minimalus.

  • Socialinis poveikis ir vertinimai

Tam tikro produkto populiarumo nustatymas didina klientų pasitikėjimą. Pavyzdžiui, jei parduotuvės svetainėje pateikiama informacija apie parduotų prekių skaičių arba įvertinimų ir žvaigždučių skaičių,  mes nesąmoningai įgyjame daugiau pasitikėjimo prekės ženklu ir noriai sekame kitų pasirinkimu.

 

Pardavėjai sukuria aplinką, kurioje pirkimas atrodo logiškas ir pagrįstas pasirinkimas, nors klientui tai dažniausiai yra emocinis ir impulsyvus sprendimas.

Dirbtinis intelektas produktų rekomendacijose

Dinaminio dirbtinio intelekto (DI) ir rekomendacinių algoritmų vystymosi eroje jie tampa neatsiejama apsipirkimo internetu dalimi. Didžiausios apsipirkimo platformos naudoja dirbtinį intelektą, kad suasmenintų pasiūlymus ir siūlytų produktus, pritaikytus pagal individualius klientų pageidavimus. Kaip tai veikia?

  • Rekomendacijos algoritmai

Remdamiesi naršymo istorija, pirkiniais ar net svetainėje praleistu laiku, rekomendaciniai algoritmai sukuria vartotojo profilį. Dėl to DI gali pasiūlyti produktus, kurie turi didžiausią galimybę pritraukti klientų susidomėjimą.

  • Dinaminės kainos

 

Kainos gali būti koreguojamos realiu laiku, atsižvelgiant į tokius duomenis kaip paklausa, paros laikas ir net vartotojo gyvenamoji vieta. Tai naudinga parduotuvėms, kurios gali padidinti pelną suderindamos kainas su klientų polinkiu išlaidauti.

  • Pasiūlymo personalizavimas

DI dėka kiekvienas vartotojas pagrindiniame puslapyje arba skirtuke „Rekomenduojama“ mato skirtingą produktų rinkinį. Toks apsipirkimo suasmeninimas leidžia klientams pajusti, kad pasiūlymas yra pritaikytas jų poreikiams, o tai padidina galimybę apsipirkti.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(4)
(3)
(1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: